Green Structures obdržela ocenění „Inventor of the Year 2011“ od společnosti Autodesk

PRAHA, 22. března 2012 – Společnost Autodesk ocenila firmu Green Structures titulem „Inventor of the Year 2011“. Green Structures obdržela ocenění za vývoj energeticky úsporného systému Ventive, který se ideálně hodí pro modernizaci budov. (TZ)

Členové komunity výrobních řešení společnosti Autodesk z celého světa zvolili britskou firmu v hlasování na komunitním webu. Green Structures s pomocí softwaru Autodesk Inventor a řady dalších Autodesk řešení pro digitální prototypování mění své postupy navrhování, výroby, údržby a provozu energetických systémů v prostředí budov. Green Structure je též držitelem ocenění Inventor of the Month za prosinec 2011. Ze seznamu oceněných společností za rok 2011 získala nejvyšší ohodnocení.

Jako člen programu Autodesk Clean Tech Partner, který zpřístupňuje software Autodesk pro digitální prototypování vznikajícím i zavedeným firmám v oblasti čistých technologií, je společnost Green Structures inovátorem v oblasti systémů ventilace s pasivní rekuperací tepla a ukládání tepelné energie.

„Díky přístupu ke špičkovému profesionálnímu softwaru společnosti Autodesk, který používají mj. největší výrobní firmy ve Velké Británii, se nám podařilo posílit kvalitu a profesionalitu našeho návrhového procesu. Ocenění, které jsme obdrželi je uznáním naší práce komunitou uživatelů softwaru Autodesk v oblasti výroby a představuje pro nás velkou poctu,“ řekl Thomas Lipinski, zakladatel, ředitel a technický ředitel společnosti Green Structures.

Systém ventilace s rekuperací tepla Ventive využívá k proudění vzduchu a tepla stávající komíny. To je výrazný rozdíl oproti současným systémům ventilace s mechanickou rekuperací tepla vyžadujícím instalaci složitých potrubí napříč celou budovou. Systém Ventive lze nainstalovat za necelých 30 minut. Poskytuje tak daleko rychlejší a levnější alternativu modernizace budov nejnovějšími ekologickými technologiemi.

Green Structures spoléhá při navrhování a vývoji svých produktů na Autodesk Inventor a dále na aplikace Autodesk Ecotect Analysis, Autodesk Simulation Multiphysics a Autodesk Revit Architecture. Přístup k návrhové a simulační technologii společnosti Autodesk poskytl přehlednější prostředí pro testování návrhů. Výsledný návrhový proces je tak levnější, rychlejší a bez nepřesného odhadování.

Software Autodesk Simulation šetří čas a peníze

Společnosti Green Structures se podařilo urychlit proces prototypování systému ventilace s rekuperací tepla Ventive využitím softwaru Autodesk Simulation k digitální simulaci testů v aerodynamickém tunelu a analýzám přenosů tepla. Ušetřila tak náklady na fyzické testy ve výši zhruba 1 550 dolarů za den. Školení a podporu pro rychlejší implementaci softwaru Autodesk pro digitální prototypování do návrhového procesu společnosti poskytl prodejce Envisage.

„Společně s uživatelskou komunitou Autodesk Manufacturing gratulujeme společnosti Green Structures k vynikajícímu uplatnění softwaru Autodesk při transformaci energetických systémů,“ řekl Robert „Buzz“ Kross, senior viceprezident společnosti Autodesk pro řešení navrhování, životního cyklu a simulace.

O programu Autodesk Inventor of the Month

Z řad uživatelů aplikace Autodesk Inventor umožňující výrobcům jít za hranice 3D k využívání digitálního prototypování, vybírá Autodesk každý měsíc vítěze pro ocenění „Inventor of the Month“. Vítězové jsou vybíráni na základě vynikající vývojové práce a převratných inovací. V případě zájmu o další informace o programu Autodesk Inventor of the Month nás kontaktujte na e-mailu IOM@autodesk.com.

O programu Autodesk Clean Tech Partner

Autodesk Clean Tech Partner Program podporuje úsilí, inovace a ekologický pokrok průkopníků čistých technologií, jimž poskytuje špičkový software pro navrhování, vizualizace a simulace nápadů prostřednictvím digitálního prototypování. Ke vstupu do programu jsou zvány společnosti v Severní Americe, Evropě, Singapuru a Japonsku, které se zabývají vývojem čistých technologií. Na základě schválené přihlášky mají možnost získat software v hodnotě až 150 000 dolarů*. Získají tak přístup ke kolekci špičkového softwaru Autodesk, která zahrnuje až pět licencí softwarových produktů Autodesk Product Design Suite Ultimate, AutoCAD Revit Architecture Suite, Autodesk Simulation Mechanical, Autodesk Inventor Publisher a Autodesk Vault Professional. Více informací naleznete zde.
O společnosti Green Structures

Green Structures je společnost se sídlem ve Velké Británii vyvíjející komerčně atraktivní čisté technologie s nízkým obsahem emisí do prostředí budov. Další informace najdete na webu: www.greenstructures.co.uk.

O společnosti Envisage

Envisage je britský prodejce softwaru Autodesk, který dodává ucelené 2D a 3D CAD/CAM systémy včetně hardwaru, sítí a programů na zakázku. Další informace naleznete na adrese: www.envisageuk.com.

O společnosti Autodesk

Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví strojírenství a výroby, architektury, stavebnictví, médií a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tisková zpráva se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.