Huawei Ascend G300 – špičkově vybavený 4“ smartphone za bezkonkurenční cenu

Praha – 17. dubna 2012 – Společnost HUAWEI, přední světový dodavatel informačních a komunikačních technologií, uvádí na český trh nový smartphone s operačním systémem Android 2.3 (s potvrzenou aktualizací na 4.0 ICS) – HUAWEI Ascend G300. Jedná se o plně vybavený, 10.5 mm tenký výkonný chytrý telefon se 4palcovým IPS displejem a s cenou 4.490 Kč. HUAWEI Ascend G300 v titanově šedém provedení bude u vybraných prodejců k dostání ve druhé polovině dubna. (TZ)

HUAWEI Ascend G300 disponuje výkonným  1 GHz procesorem a 512 MB paměti RAM, který pohání OS Android 2.3. Tento elegantní smartphone, jehož design byl inspirován tvary křídel, je dále vybavený 5MPx fotoaparátem s automatickým ostřením a přisvětlovací LED diodou, čtyřpalcovým WVGA displejem (800 x 480 pixelů) se speciálním sklem CORNING® GORILLA® GLASS, které je unikátní svoji tenkostí, tvrdostí, odolností proti poškrábáním a vrstvou proti otiskům prstů. Další z předností smartphonu Ascend G300 je v této kategorii telefonů nezvykle výkonná baterie s kapacitou 1500 mAh Li-Ion, díky které vydrží být telefon aktivní až 2 dny na jedno nabití a disponuje také technologií rychlého dobíjení za 2 hodiny.

Telefon disponuje dvěma gigabajty uživatelské paměti, atraktivním 3D grafickým uživatelským rozhraním a řadou předinstalovaných a uživatelsky oblíbených aplikací jako je např. Twitter, Facebook, Google+, správce souborů, diktafon, nebo kancelářská sada Documents To Go, ve které lze dokumenty nejen prohlížet, ale i editovat a vytvářet.

„Ascend G300 nabízí bezkonkurenční poměr mezi cenou a výkonem v kategorii chytrých telefonů se čtyřpalcovým displejem. Věříme, že se nám s tímto telefonem podaří na českém trhu zaujmout a přinést mobilní zábavu a zážitky i těm zákazníkům, pro které byla dosud kategorie takto plně vybavených smartphonů cenově nedostupná,“ uvádí David Arzt, Regional Marketing Director společnosti HUAWEI.

HUAWEI Ascend G300 bude dostupný u vybraných prodejců od druhé poloviny dubna v titanově šedém provedení za doporučenou maloobchodní cenu 4.490,- Kč vč. DPH. Update na Android 4.0 ICS bude k dispozici v průběhu června.

Technické parametry HUAWEI Ascend G300
Operační systém Android ™ 2.3 doplněný o 3D uživatelské rozhraní (aktualizace na 4.0 ICS)
Sítě a data GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz,
HSDPA /UMTS 900/2100 MHz
Displej 4“ 800 x 480 IPS, CORNING® GORILLA® GLASS
Fotoaparát 5 Mpx, autofocus, přisvětlovací LED dioda
Navigace A-GPS, kompas
Procesor Qualcomm MSM7227A 1 GHz
Bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11 b/g/n, mobilní HotSpot,
Bluetooth 2.1 (A2DP)
Hudba Rádio FM
Paměť 512 MB RAM, Interní 2 GB – podpora pam. karet MicroSD až 32 GB
Aplikace GMS (Gmail™, Google Talk™, Gmaps™),
Klient pro Facebook, Twitter, a Google+ Správce souborů, diktafon, kancelářská sada Documents To Go,
Klient pro Microsoft© Exchange Email Server
Ostatní Senzory pohybu, světla a přiblížení, signalizační stavová dioda
Rozměry 122,5 mm (d) x 63 mm (š) x 10,5 mm (h)
Hmotnost 130 g
Baterie 1500 mAh Li-Ion

O společnosti HUAWEI

HUAWEI Technologies je předním světovým dodavatelem telekomunikačních řešení a služeb a v současné době spolupracuje s 45 z celkového počtu 50 nejvýznamnějších světových operátorů. Díky zákaznicky orientovanému a inovativnímu přístupu jsou produkty a řešení společnosti HUAWEI nasazeny ve více jak 140 zemích a pomáhají uspokojovat komunikační potřeby 1/3 světové populace.

V České republice působí HUAWEI od roku 2004 a za tu dobu se stala klíčovým partnerem operátorů Telefónica, T-Mobile i Vodafone v oblastech mobilní infrastruktury, širokopásmových optických i přístupových sítí, inteligentních sítí nové generace i profesionálních služeb včetně outsourcingu provozu sítě.

Vizí HUAWEI je obohatit život prostřednictvím komunikace. Patří mezi TOP 4 největších výrobců smartphonů s Android™ OS. Celosvětově již bylo prodáno více než 160 milionů mobilních telefonů, v roce 2010 byla vyhlášena 5. nejinovativnější společností na světě.

Pro další informace prosím navštivte www.huaweidevice.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tisková zpráva se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.