Sbírka Daruj jídlo vybrala přes 500 kilogramů potravin

V Praze, 11. ledna – Ve čtvrtek 7. ledna se konal druhý ročník potravinové sbírky Daruj jídlo. Tu pořádala společnost Uber spolu s Potravinovou bankou Praha. Během jednoho dne se vybralo přes 500 kilogramů potravin. (TZ)

Lidé v Praze si mohli během čtvrtka objednat přes aplikaci Uber odvoz darů do Potravinové banky Praha zcela zdarma. Potravinová banka potom dary rozděluje a distribuuje dál do neziskových a komunitních organizací. Akce se zároveň konala také v Bratislavě ve spolupráci s Potravinovou bankou Bratislava a v Budapešti společně s Caritas. Celkem se ve 3 městech za 7 hodin vybralo 1.5 tuny jídla, to je přibližně 3000 porcí.

Máme radost, že se i letos do projektu Daruj jídlo zapojila spousta lidí a vybralo se velké množství darů. Od 13 do 20 hodin jsme usnadnili darování potravin Pražanům, kteří v aplikaci klikli na ikonku Daruj jídlo a jejich dary jsme vyzvedli a odvezli do Potravinové banky Praha. Mezi dárci byli jak velké firmy, tak jednotlivci,“ dodává Barbora Polachová, Marketing Manager pražského Uberu.

O společnosti Uber

Technologická společnost Uber spojuje uživatele aplikace s řidiči, kteří v reálném čase používají platformu Uber a s její pomocí zajišťují společné využívání vlastních vozů se zájemci o sdílení jízd. Platforma Uber v současné době nabízí alternativní způsob dopravy ve více než 360 městech v 67 zemích světa, kde pomáhá lidem rozvíjet možnosti pohybu po městě. V Praze Uber funguje od roku 2014. Více informací o společnosti naleznete na uber.com nebo na blogu.

O Potravinové bance Praha

Potravinová banka v Praze byla založena v roce 2009 a je součástí České federace potravinových bank. Získává potraviny od dárců a potom je přerozděluje. Pražská potravinová banka má k dnešnímu datu 97 odběratelských organizací, což je cca 11 000 klientů.Mezi nimi jsou zařízení pro děti bez rodičů, pro osoby v krizi, pro mládež s hendikepem, pro matky s dětmi, pro osoby bez domova a další skupiny obyvatel ohrožené sociálním vyloučením. Více informací naleznete na webových stránkách zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tisková zpráva se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.