Gigabit ve vteřině – TETAnet nabídne připojení k internetu rychlostí 1 Gb/s na technologiích Cisco

Obyvatelé Ústí nad Labem mohou být na nástup digitální éry připraveni. Severočeský poskytovatel internetového připojení TETAnet totiž od ledna nabízí symetrické připojení k internetu o rychlosti 1 Gb/s. Umožnila mu to kvalitní vlastní síť a také výkonné technologie Cisco. Díky rozvoji vlastní optické a kabelové sítě i využití technologií Cisco si mohou zákazníci tohoto operátora užít nejen vyšší rychlost připojení, ale i plnou implementaci protokolu IPv6 či video ve vysokém rozlišení. (TZ)

Praha 14. ledna 2016 – Severočeský poskytovatel internetu TETAnet začal od ledna nabízet svým zákazníkům symetrické* připojení k internetu rychlostí až 1 Gb/s. To je asi pětadvacetkrát rychlejší než dnes nejběžnější připojení přes technologii DSL. Do své sítě nasadil směrovače Cisco ASR 920 v distribuční části své sítě a technologie Cisco využil i při upgradu datového centra v Praze a vybudování svého datového centra v Ústí nad Labem. Řada výkonných páteřních směrovačů pro agregované služby Cisco ASR 920 umožňuje díky své škálovatelnosti a vysokému výkonu poskytovatelům nabídnout služby typu „triple-play“. To znamená přenos hlasu, videa i dat. Operátoři tak mohou nabízet nejen rychlé připojení, ale i další služby jako je televize či rádio přes internet, VoIP hlasové služby a další, vše s vysokou spolehlivostí.

TETAnet nabízí své služby na vlastní optické a kabelové sítí v Ústí nad Labem a dalších okolních městech. S pomocí technologií společnosti Cisco mohl TETAnet začít nabízet rychlosti připojení 1 Gb/s a to symetricky. Domácnosti a firmy v Ústí nad Labem tak mají k dispozici jednu z nejvyšších rychlostí připojení k internetu v Česku. Díky upgradu datového centra v Praze navíc společnost zvýšila i spolehlivost svého peeringu, takže nyní mohou zákazníci této společnosti těžit ze všech výhod, které nabízí sítě nové generace (NGA). Rychlost připojení je naprosto dostatečná pro všechny současné internetové služby, ať jde již o přehrávání videa, internetovou televizi či další cloudové služby. Pro zákazníky tohoto poskytovatele tak skutečně přestává být rozdíl, jestli mají svá data umístěna lokálně na svém počítači či v nějakém cloudovém úložišti. Obojí mají totiž k dispozici bez jakéhokoli zpoždění. Právě využívání cloudových úložišť a postupný přesun řady aplikací do cloudu zvyšuje důležitost symetrického připojení, protože data se nejen stahují, ale také odesílají.

„Internetová přípojka je dnes naprosto běžnou součástí našeho života, chceme, aby naši zákazníci nemuseli řešit, jak jsou připojeni či jakou mají anténu. Parametry připojení dnes již nemohou být limitem a díky vylepšením v naší síti již nejsou,“ říká Zdeněk Smrž, technický ředitel TETAnet a doplňuje: „V žádném případě jsme se nechtěli soustředit jen na zvýšení rychlosti, ale kladli jsme důraz i na vyšší spolehlivost a stabilitu našich služeb. Vzhledem k naší dlouhodobé spolupráci byly technologie Cisco pro nás jasnou volbou, protože nám umožnily dosáhnout těch parametrů, které jsme chtěli.“

„Jsem přesvědčen, že právě takoví poskytovatelé jako TETAnet a jimi nabízená nová generace síti mohou pomoci nastartovat ekonomický růst i v sociálně handicapovaných regionech, mezi něž Ústecký kraj patří. Gigabitové připojení a stabilní spolehlivá síť umožní domácnostem, ale i firmám v tomto regionu využít možností, které jim internet nabízí,“ říká generální ředitel Cisco ČR Michal Stachník.

* Připojení TETAnet je symetrické, to znamená, že rychlosti stahování (download) i odesílání (uploadu) dat je stejná

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

***

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

O TETA

Poskytovatel TETA s.r.o. provozuje síť TETAnet v Ústí nad Labem, Chabařovicích, Petrovicích, Chlumci u Ústí nad Labem a v Telnici. Dále působí jako systémový integrátor. TETAnet disponuje vlastními optickými a kabelovými rozvody, na nichž nabízí stabilní a rychlé připojení k internetu a služby kabelové televize. TETA vybudovala nové datové centrum v Ústí nad Labem a může tak nabízet kvalitní datové služby i firmám v Ústeckém kraji. Společnost TETA s.r.o. dlouhodobě patří mezi partnery společnosti Cisco.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Tisková zpráva se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.