Výrobce elektromobilů Faraday Future využívá platformu 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes pro vývoj automobilů příští generace

Výrobce elektromobilů Faraday Future využívá platformu 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes pro vývoj automobilů příští generace (TZ)

PRAHA/VELIZY-VILLACOUBLAY, Francie – 14. ledna 2016 — Společnost Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, světový lídr v oblasti návrhářského 3D softwaru, digitálního 3D modelování a řízení životního cyklu výrobku (PLM) oznámila, že společnost Faraday Future začala využívat její platformu 3DEXPERIENCE. Tento výrobce elektromobilů již implementoval specializovaná řešení „Target Zero Defect“ a „Smart Safe & Connected“ určená pro vývoj a vytváření nových plně elektrických vozů a pro zajištění zcela nového zážitku z jízdy.

Vzniká tak generace vozů, které vyžadují, aby výrobci propojili tradiční postupy navrhování aut s internetovou konektivitou, alternativními zdroji elektřiny a autonomními jízdními technologiemi. Odborníci Faraday Future došli k závěru, že platforma Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE je jedinou inovativní platformou, která tuto rychlou integraci designu a technologií umožňuje.

„Při navrhování vozů se zaměřujeme na uživatele a klademe důraz na technologie. Naším cílem je propojit zážitek z jízdy s ostatními požadavky dnešního zákazníka,“ popsal Nick Sampson, senior viceprezident pro produktový výzkum a vývoj ve společnosti Faraday Future. „Bezkonkurenční technologie společnosti Dassault Systèmes a její orientace na zákaznickou zkušenost nám umožní naplnit naše plány a uvést na trh pokrokové elektromobily. Specializovaná oborová řešení Dassault Systèmes jako „Target Zero Defect“ a „Smart Safe
& Connected“ nás utvrdila, že si Faraday Future vybrala správně.”

Specializovaná oborová řešení „Target Zero Defect“ a „Smart Safe & Connected“ byla implementována napříč celou firmou čítající přes 400 zaměstnanců ze všech částí světa, a to během dvou týdnů.  Pracovníci Faraday Future se tak mohou věnovat navrhování, simulacím a přípravě na výrobu automobilů.

„Společnost Faraday Future se snaží o výraznou změnu v sektoru dopravy a dopravních prostředků. Když si jako partnera zvolila Dassault Systèmes, získala prověřené řešení, které se podařilo velmi rychle implementovat a plně vyhovuje jejímu intenzivnímu a náročnému vývojovému programu,“ uvedl Olivier Sappin, viceprezident divize Transportation & Mobility
v Dassault Systèmes. „Faraday Future rychle přijala platformu 3DEXPERIENCE a nyní může těžit z výhod, které přináší integrace našich rozsáhlých zkušeností v automobilovém průmyslu s nejmodernějšími technologiemi.“

Kromě toho, že platforma 3DEXPERIENCE pomůže Faraday Future proměnit její vizi auta ve skutečnost, bude se využívat i v připravovaném výrobním závodu v North Las Vegas. Specializovaná oborová řešení Dassault Systèmes jako například „Lean Production Run“ totiž využívají společnosti jako Faraday Future k optimalizaci svých závodů, ke kontrole kvality a kvůli možnosti zobrazovat v reálném čase situaci v provozu. S využitím bohatých možností, které platforma 3DEXPERIENCE ve výrobě přináší, může Faraday Future vybudovat a provozovat špičkový provoz, který splňuje nejvyšší moderní standardy.

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes – 3DEXPERIENCE Company – poskytuje firmám i jednotlivcům virtuální vizi projektů pro udržitelnou inovaci. Její špičková řešení mění způsob, jímž jsou navrhovány, vyráběny a podporovány nové výrobky. Portfolio nástrojů pro spolupráci, jež společnost nabízí, podporuje sociální inovaci a rozšiřuje možnosti, kterými může virtuální svět zlepšovat svět reálný. Společnost má přes 190 000 klientů ve více než 140 zemích světa a všech průmyslových odvětvích. Více informací najdete na www.3ds.com.

CATIA, SOLIDWORKS, ENOVIA, DELMIA, SIMULIA, GEOVIA, EXALEAD, 3D VIA, 3DSWYM, BIOVIA, NETVIBES, 3DEXCITE včetně loga ve tvaru kompasu a 3DS jsou registrované obchodní značky Dassault Systèmes nebo jejich dceřiných společnosti v USA a/nebo dalších zemích.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Tisková zpráva se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.