V tendru na realizaci projektu NetMonitor postupují do finále Gemius a GfK

Praha, 18. ledna 2016 – Do užšího výběru v rámci tendru na projekt měření návštěvnosti českého internetu NetMonitor postupuje společnost Gemius a GfK. Tendr pro období 2017-2020 vyhlásilo Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) v září letošního roku. (TZ)

Pověřená pracovní skupina SPIR ve druhém kole posoudila nabídky na měření projektu NetMonitor od těchto účastníků tendru: Gemius, GfK, Ipsos a společnou nabídku společností TNS Aisa, Kantar Media a comScore. Do dalšího kola, které proběhne na přelomu ledna a února, vybrala pracovní skupina nabídky společností Gemius a GfK.

Vyhlášení výsledků výběrového řízení je plánováno na únor letošního roku, bude následovat implementace systému a testování dat další vlny měření.

NetMonitor je zásadním nástrojem pro plánování on-line reklamních kampaní, protože poskytuje spolehlivá auditovaná data návštěvnosti internetových médií a především sociodemografického složení jejich návštěvníků. Definuje velikost internetové populace v ČR a sleduje téměř 500 internetových médií.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tisková zpráva se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.