Intel povýšil dva korporátní manažery a zvolil šest nových firemních viceprezidentů

Santa Clara, 1. února 2016 – Společnost Intel dnes oznámila, že její představenstvo povýšilo dva korporátní manažery a zvolila šest nových korporátních viceprezidentů. (TZ)

Wendell Brooks (50) byl povýšen z pozice korporátního viceprezidenta do pozice seniorního viceprezidenta. Brooks je prezidentem divize Intel Capital, což je globální investiční odnož společnosti Intel, která realizuje kapitálové investice do inovativních technologických startupů a společností po celém světě na podporu strategických cílů Intelu. Rovněž řídí skupinu strategických transakcí, která má na starosti akviziční strategii, fúze, jejich provádění a integraci. Wendell Brooks nastoupil do společnosti Intel v roce 2014 a sídlí v kalifornské Santa Claře.

Steven Fund (53) byl povýšen z pozice korporátního viceprezidenta na pozici seniorního viceprezidenta. Jako marketingový ředitel Intelu má na starosti všechny aspekty celosvětového marketingu značky. Je odpovědný za globální marketingovou strategii a její realizaci, management značky, product positioning, průzkumy trhu, inzerci, partnerský marketing, marketing v maloobchodních kanálech, digitální marketing, sociální média a globální komunikaci. Do společnosti Intel nastoupil v roce 2014 a sídlí v kalifornské Santa Claře.

Peng Bai (53) byl zvolen korporátním viceprezidentem. Je spolu-ředitelem vývoje logických technologií v technologické a výrobní divizi společnosti Intel. Jeho oddělení se zabývá vývojem a transferem křemíkových technologií nové generace, které budou tvořit budoucí mikroprocesory a SoC od Intelu. Peng Bai nastoupil k Intelu v roce 1991 a sídlí v oregonském Hillsboro.

Brice A. Hill (49) byl zvolen korporátním viceprezidentem. Je kontrolorem pro oddělení korporátních financí a dohlíží na finanční řízení jednotlivých divizí společnosti včetně divize datových center, nově vytvořené divize klientských systémů a internetu věcí, divizi systémových architektur, prodej a marketing, globální marketing a komunikaci, bezpečností divizi Intelu, divizi softwaru a služeb a divizi programovatelných řešení. Brice A. Hill nastoupil do společnosti Intel v roce 1995 a sídlí v oregonském Hillsboro.

Christina S. Min (51) byla zvolena korporátní viceprezidentkou. Je kontrolorkou pro oddělení korporátních financí a dohlíží na finanční řízení několika divizí Intelu včetně Intel Capital a divize strategických transakcí, divizi nových technologií, divizi korporátní strategie, korporátního plánování, divizi globálních financí a účetnictví a divizi globálního obchodu. Do společnosti Intel nastoupila v roce 1993 a sídlí v kalifornské Santa Claře.

Matthew M. Smith (52) byl zvolen korporátním viceprezidentem. Jakožto ředitel divize lidských zdrojů je odpovědný za řízení globální organizace, jež poskytuje poradenství jednotlivým divizím Intelu a nabízí personalistická řešení přispívající k vyšší efektivitě organizace a lepšímu zapojení zaměstnanců. Tato organizace rovněž pro zaměstnance Intelu po celém světě připravuje výplaty, akcionářský program, benefity, mobilní i penzijní programy. Matthew M. Smith nastoupil do společnosti Intel v roce 1997 a sídlí v oregonském Hillsboro.

Weng Kuan Tan (51) byl zvolen korporátním viceprezidentem. Je generálním manažerem divize klientských počítačů v Číně a je odpovědný za řízení strategie a CCG týmů v Číně v oblasti řešení dodávaných na klíč a zahrnující telefony, phablety, tablety, řešení 2 v 1 a nové designy pro čínský technologický ekosystém a celosvětový trh. K Intelu nastoupil v roce 2011 a sídlí v čínském Pekingu.

Jason P. Waxman (44) byl zvolen korporátním viceprezidentem. Je generálním manažerem oddělení cloudových platforem v divizi datových center. Je odpovědný za řízení jednotlivých divizí, produktů i technologického vývoje společnosti Intel s ohledem na cloud computing, a to včetně křemíkových komponent, optimalizovaného návrhu systémů, správy datových středisek a optimalizace bezpečnostních opatření. K Intelu nastoupil v roce 1997 a sídlí v oregonském Hillsboro.

O společnosti Intel

Intel (NASDAQ: INTC) posouvá technologické hranice, aby uživatelům přinesl ty nejúžasnější zážitky. Informace o společnosti a práci více než sta tisíc jejích zaměstnanců lze nalézt na newsroom.intel.com a intel.com.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Personálie, Tisková zpráva se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.