Shoptet průzkum – Valentýn

Svátek svatého Valentýna slaví v Česku přibližně 60 % lidí, a to spíše ženy než muži. Ti jsou ve většině případů k oslavám „donuceni“ svými partnerkami. Mezi dárky pak převládají drobnosti, jako jsou květiny, sladkosti či šperky v hodnotě kolem 600 Kč. Tyto pozornosti zatím pořizuje více než 70 % dotázaných na poslední chvíli, a to především v kamenných obchodech. V e-shopech nakoupilo nebo plánovalo nakoupit téměř čtvrtina respondentů. (TZ)

Vzhledem k tomu, že letos svátek připadá na neděli, využije možnost donášky květin nebo bonboniéry jen málokdo. Tuto možnost využije nebo o ní uvažuje pouze 10 %, co což je oproti minulému roku propad o téměř 15 %. Klasikou je pak romantická večeře, a tak mnoho restaurací připravuje vedle speciálního menu také zajímavé akce i pro rozvoz.

„Většina e-shopů i letos připravila speciální tematické nabídky u příležitosti svátku svatého Valentýna. Lidé často nakupovali šperky, hodinky, alkohol nebo i elektroniku, V tomto období se více než obvykle také prodává zboží s erotickým nádechem. Zaznamenali jsme nárůst téměř o 20 % oproti jiným měsícům,“ uvedl Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tisková zpráva, Tiskové sdělení se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.