Valentýnský průzkum UPC – Jak Češi tráví Valentýn?

Češi Valentýna tráví u televize, přiznává to 6 z 10 českých párů. Jak takový Valentýnský večer “počesku” vypadá, vám poodhalí exkluzivní valentýnský průzkum společnosti UPC.  (TZ)

x-Valentynsky pruzkum UPC_110216

  1. Poměry v oblibě Valentýna se zdají vyrovnané, půl na půl jej Češi slaví a zároveň neslaví. Každý desátý Čech preferuje 1. Máj na úkor Valentýna.
  2. Každý čtvrtý Čech tráví Valentýna o samotě. Naopak s partnerem nebo partnerkou oslavuje valentýnský večer 6 z 10 Čechů.
  3. Nadpoloviční většina Čechů připravuje pro svůj protějšek večeři v teple domova. Téměř pětina párů večeří v restauraci, šestina párů se přiznává k tomu, že spíše pije a nevečeří. Každý desátý pár si jídlo nechá domů dovézt.
  4. Co se týká konzumace nápojů, více než třetina zamilovaných preferuje víno, pivo a sekt shodně konzumuje pětina dotázaných a desetina lidí si dá raději tvrdý alkohol. Největší objem zaujímají nealko nápoje s 43 procenty.
  5. Více než polovina párů se navzájem během Valentýna obdaruje. Třetina lidí dárky neřeší vůbec a každý desátý pár funguje na principu „nedáš, dostaneš“.
  6. 8 z 10 Čechů považuje za nejvhodnější dárek květiny. Polovina preferuje sladkosti, třetina by brala spíše šperky. Každý pátý obdarovaný by ocenil spodní prádlo a jedna šestina Čechů by si přála dostat erotické pomůcky.
  7. 6 z 10 českých párů tráví večer sledováním televize. Polovina párů si během večera povídá a přibližně šestina zamilovaných tráví valentýnský večer brouzdáním na internetu a sociálních sítích.
  8. Zajímavě dopadla otázka ohledně preference toho, na jaký pořad by se v Den zamilovaných rádi dívali muži a ženy a na jaký pořad se nakonec po dohodě s partnerem/partnerkou dívají. Po sečtení hlasů s přehledem zvítězil žánr komedie s 36 procenty, v závěsu se umístila romantika s 21 procenty. Mnohem zajímavější jsou ale výsledky z pohledu jednotlivých pohlaví. Například 57 procent žen by se rádo dívalo na romantický film, ale nakonec u něj skončí pouhých 7 procent. Na stejnou otázku nicméně muži odpověděli tak, že romantický film nakonec sledují v třetině případů. Komedii by preferovala pouze každá pátá žena, po dohodě s partnerem ji ale sleduje téměř každá druhá žena.

Infografika k průzkumu níže.

Valentynsky pruzkum UPC_110216

Příspěvek byl publikován v rubrice Tisková zpráva se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.