První coding bootcamp v Česku pro programátory nováčky startuje nábor

[Praha, 29. února 2016] V Praze začíná nábor na první coding bootcamp v Česku, který je zaměřený na ambiciózní začátečníky bez předchozích zkušeností s programováním a je odpovědí na rostoucí poptávku po programátorech. Jako jediný vzdělávací kurz pro budoucí programátory v Česku nabízí 12-ti týdenní intenzivní program, který je šitý na míru mladým lidem toužícím po restartu kariéry na juniorské IT pozice. Zájemcům o kurz stačí znalost angličtiny. První ochutnávka pro aspirující programátory proběhne 23.3. v pražském Impact HUB a uzávěrka přihlášek první série programu je 15. června. (TZ)

Absolventi vysokých škol, obzvlášť humanitních oborů, hůře hledají odpovídající pracovní příležitosti a jedna z možností, jak se uplatnit, je vstup do světa IT technologií, kde je nejvyšší poptávka po programátorech. Nicméně, český vzdělávací systém nenabízí nováčkům jiné možnosti, jak získat odbornou kvalifikaci v IT oborech jinak, než studiem vysoké školy. A pro absolventy to znamená znovu investovat čas a finance do několikaletého studia. Coding Bootcamp Praha přichází s nabídkou, která je vhodnou alternativou pro technologické laiky, jak získat ucelené a praktické IT dovednosti za krátkou dobu. Oproti klasickým IT programům na univerzitách kladou bootcampy důraz na rychlost a efektivní učení se.

Absolventi za 12 týdnů intenzivního tréninku získají dostatek znalostí a zkušeností pro uplatnění se na pozicích juniorního web developera, UX/UI designéra, produktového manažera či manažera IT projektů. Dovednosti z kurzu se mohou také hodit pro zakladatele startupů.

„V Česku jsme prvním kurzem, který nabízí komplexní model vzdělávání pro programátory laiky. Nechali jsme se inspirovat v zahraniční, kde podobné kurzy jsou běžné. Typickým studentem bootcampu jsou studenti a čerství absolventi ne-programovacích oborů. Lidé hledající či měnící práci, podnikatelé a zaměstnanci-inovátoři. Věříme, že se nám podaří přilákat do Prahy šikovné budoucí programátory nejen z České republiky ale i ze zahraničí,“ doplňuje Jana Večerková, zakladatelka a organizátorka Coding Bootcamp Praha.

Coding Bootcamp Praha je plnohodnotný fast-track do světa technologií, všechny ostatní kurzy v Česku učí studenty pouze dílčí znalosti a nepřipravují je komplexně na změnu kariéry. Vyučovacím jazykem je angličtina a kurz je otevřen českým tak i zahraničním účastníkům. Program se opakuje každé tři měsíce, první začíná v červenci 2016 v Impact Hub Praha. Více o kurzu na http://www.codingbootcamp.cz.

Co je coding bootcamp?

Coding bootcamp je technický tréninkový program, který učí programovací znalosti nejvíce relevantní na současném trhu. Umožňuje studentům bez předchozích zkušeností s programováním se soustředit na nejdůležitější aspekty programování a okamžitě své schopnosti používat pro řešení reálných problémů. Typické bootcampy trvají 8-12 týdnů.

Coding bootcampy učí lidi bez IT vzdělání jak psát kód a vytvářet aplikace na profesionální úrovni. Oproti klasickým IT programům na univerzitách kladou bootcampy důraz na rychlost a efektivní učení se. Coding bootcampy si vybírají ty nejdůležitější znalosti z těchto 4-5 letých programů a přidávají k nim zkušenosti z pracovního procesu pro co nejlepší uplatnění absolventů.

O Data4You

Program Coding Bootcamp Praha je projektem organizace Data4You, jejímž cílem je růst české digitální společnosti. Vizí organizace je vylepšený ekosystém, který umožňuje širší části společnosti využít potenciálu digitální revoluce pro zvýšení své i celkové konkurenceschopnosti. Misí organizace je poskytování dlouhodobých mentoringových programů, které zmenšují současný nedostatek IT dovedností, a které spolu s krátkodobými workshopy a networkingovými příležitostmi přivádí více lidí do IT.

Zakladatelkou organizace a organizátorkou Coding Bootcamp Praha je Jana Večerková. Jana dříve pracovala na pozici ředitelky European Young Innovators Forum (EYIF), kde mimo jiné dohlížela na programy pro podporu malých a středních podniků jako Euromentors, mentoringový workshop InnoApps a soutěže InnoPitch a InnoBridge. Předtím pracovala pro Evropský parlament a konzultační společnost zaměřenou na EU otázky. Vystudovala Ekonomiku a Veřejnou politiku na London School of Economics a Cass Business School a absolvovala roční pobyt na Emory University.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Tisková zpráva se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.