Červen 2011 – výsledky měření rychlosti internetu na DSL.cz

VDSL a překvapivě i ADSL od O2 i nadále zrychlují. Přestože 3G od T-Mobile poprvé výrazněji kleslo, celkově T-Mobile stále zůstává nejrychlejší.

Server DSL.cz se specializuje na internetové připojení a jeho kvalitu. Svým klientům pomocí online měřáku sděluje informace o rychlosti připojení jejich internetu a usnadňuje jim tak volbu svého internetového poskytovatele. Na základě této činnosti DSL.cz zaznamenává statistiky pevných, mobilních a wifi sítí všech významných poskytovatelů. (TZ)

Uvedené údaje odpovídají dosaženým hodnotám na měřáku internetové rychlosti serveru DSL.cz, mobilní aplikaci pro měření rychlosti v operačním systému Android i získaným informacím o využívaných internetových službách ze strany uživatelů měřáku. Vyhodnocení dat nezahrnuje měření IP rozsahů, které neodpovídají uživatelem vybranému poskytovateli a službě.

O provozovateli DSL.cz

DSL.cz je server zaměřený na problematiku internetu a internetového připojení v ČR vedený společností ASPA, a.s. Společnost ASPA, a.s. provozuje své internetové aplikace od roku 2001. Mezi její podnikatelské činnosti patří vývoj a provozování internetového obchodu se zařízením pro bezdrátové sítě WiFi.ASPA.cz, internetových obchodů s dárkovým zbožím Dárek.cz a Zlato-Stříbro.cz komunitního serveru Odpovědi.cz v české, slovenské i ukrajinské verzi. Dále úspěšně spravuje rezervační ubytovací systém HOTELY.cz.