35x ultrazoom a vylepšený výkon při špatném osvětlení – Canon představuje PowerShot SX40 HS

Společnost Canon představila PowerShot SX40 HS, nejnovější přírůstek do řady výkonných kompaktních fotoaparátů s ultrazoomem. PowerShot SX40 HS má 35x širokoúhlý ultrazoom, plně manuální ovládání a umožňuje natáčet videa ve Full HD. Novinka je ideální především pro fotografy, kteří touží po podobných funkcích a ovládání jako u digitálních zrcadlovek a velkém ohniskovém rozsahu v kompaktním těle. (TZ)

PowerShot SX40 HS je jedním z prvních modelů PowerShot, který obsahuje nový obrazový procesor DIGIC 5. Ten zvyšuje výkonnost technologie HS System a nabízí vylepšené možnosti fotografování i natáčení videa ve Full HD rozlišení (1080p). Mimořádný zoom umožňuje lehce zachytit rychlé sportovní akce, divoká zvířata na afrických pláních či drobné abstraktní detaily. Nová inteligentní stabilizace obrazu zajišťuje ostré snímky a čisté videozáznamy.

Ultra-výkon, ultra-zoom

PowerShot SX40 HS je všestranný fotoaparát s 35x zoomem, což je jedno z největších přiblížení na trhu. Technologii vytvořili specialisté, kteří stojí za vývojem profesionálních objektivů Canon. Ultrasonic a Voice Coil Motors zaručují rychlé a tiché zoomování a zaostřování z 24mm ultraširokoúhlého záběru na maximální ohniskovou vzdálenost 840mm. Uživatelé tak mohou pořídit širokoúhlé snímky krajiny i portréty nebo zachytit vzdálené objekty.

Inteligentní stabilizace obrazu Canon využívá vysoce efektivní 4,5krokový optický stabilizátor proti chvění obrazu při fotografování a natáčení Full HD videa. Automaticky identifikuje scénu a zvolí nejvhodnější ze sedmi režimů stabilizace#. Režim Panning IS je ideální pro zachycení závodních akcí, protože spustí stabilizaci na ose kolmé k zaznamenávanému pohybu, nikoliv v jeho směru. Makro IS využívá hybridní stabilizaci obrazu pro jasné snímání z velké blízkosti. Režim Powered IS je vhodný pro natáčení vzdálených objektů při maximálním přiblížení. Režim Tripod stabilizaci naopak vypne, pokud je fotoaparát na stabilní podložce nebo fotograf používá stativ.

Nová úroveň kvality obrazu

PowerShot SX40 HS je nejnovější model vybavený technologií HS System a kombinuje vysoce citlivý CMOS snímač s rozlišením 12,1 megapixelů s novým obrazovým procesorem Canon. Umožňuje tak zachytit vysoce kvalitní snímky s nízkou hladinou šumu za všech podmínek. Nový obrazový procesor DIGIC 5 nabízí vyspělou technologii redukce šumu až o 75%# při všech nastaveních ISO. Výsledkem jsou ostré a přirozenější fotografie i bez použití stativu nebo blesku.

Nová funkce Multi-area White Balance detekuje scény se dvěmi různými světelnými zdroji a vyváží bílou pro přirozenější vzhled snímků. Například při fotografování portrétu s bleskem v prostoru osvíceném žárovkou vyvážení světlo na pozadí i blesk na tváři osoby. Výsledná fotografie potom vypadá přirozeněji.

Zachycení rychlosti i dramatických momentů

Nový procesor DIGIC 5 plně využívá možností vysokorychlostního senzoru CMOS s 12,1 MPx, takže je zábavou zachytit jedinečné okamžiky v plných detailech. Akční scény mohou uživatelé fotografovat v plném rozlišení s rychlostí 2,4 snímků za vteřinu až do naplnění kapacity paměťové karty nebo s novým módem Vysokorychlostní sekvence zachytit rychlou sekvenci 8 snímků v plném rozlišení při rychlosti 10,3 snímků za vteřinu.

Funkce Velmi zpomalený záběr videa umožňuje natáčet video ve VGA rozlišení při rychlosti 120 snímků za vteřinu (nebo rozlišení QVGA při rychlosti 240 snímků za vteřinu) a následně záznam přehrát ve zlomku skutečné rychlosti. Funkci ocení uživatelé například při analýze sportovních záběrů. Funkce Noční scéna bez stativu rozšiřuje možnosti fotografování za tmy a bez použití fixace stativem. Kombinuje data z různých snímků vytvořených vysokorychlostní sekvencí a vytvoří jeden dobře exponovaný snímku s minimálním rozostřením.

Full HD video – snadné natáčení i sdílení

Speciální tlačítko pro natáčení videa umožňuje okamžitý přechod od focení k natáčení videa ve Full HD (1080p). Videa lze natáčet rychlostí 24 snímků za vteřinu se stereo zvukem. Ultrasonic a Voice Coil Motors zaručují rychlé a tiché přiblížení a zaostření, což usnadňuje fotografům natáčení videa v celém rozsahu ohniskové vzdálenosti.

PowerShot SX40 HS usnadňuje sdílení a editaci domácího videa. Podporuje videoformát Apple iFrame, takže lze videoklipy okamžitě importovat a snadněji upravovat v běžných programech. Snímky lze prohlížet na 6,8 cm (2,7“) výklopném LCD displeji PureColor II VA nebo prostřednictvím HDMI portu na velké obrazovce. Pro prohlížení videí v pohodlí obývacího pokoje lze použít také dálkové ovládání od HD televize kompatibilní s HDMI-CEC.

Manuální ovládání a kreativní funkce

PowerShot SX40 HS nabízí pokročilým uživatelům možnost plně manuálního ovládání. Rady a tipy, které se zobrazují na displeji, naopak pomáhají začátečníkům. Vylepšená funkce Smart Auto detekuje až 32 různých scén a automaticky upraví nastavení na optimální výkon. Funkce Tracking AF umožňuje fotografům vybrat objekt a sledovat jeho pohyb v záběru. V momentě stisknutí spouště je tak ostrý i pokud se právě nachází mimo střed.

PowerShot SX40 HS nabízí také řadu kreativních filtrů, včetně Rybího oka, Velmi živých barev, Plakátového efektu a efektu Miniatura, který lze aplikovat i na filmy. Efekt Fotoaparát na hraní vytváří nostalgickou atmosféru a Monochromatický efekt umožňuje zachytit záběry s černobílým, sépiovým nebo modrým odstínem.

Uživatelé mohou těžit z kompatibility s digitálními zrcadlovkami EOS a k PowerShot SX40 HS připojit i externí ​​blesky Canon Speedlite EX, filtry pro objektivy a další příslušenství.

PowerShot SX40 HS – hlavní vlastnosti :

  • 35x ultra širokoúhlý zoom s USM
  • 4,5krokový stabilizátor obrazu, inteligentní stabilizátor obrazu
  • HS System(rozlišení 12,1 MPx) s obrazovým procesorem DIGIC 5
  • Full HD, HDMI
  • 6,8 cm (2,7”) výklopný LCD displej, EVF
  • Režim Smart Auto, Multi-area WB
  • High-speed Burst HQ
  • Manualní režimy
  • Zoom Framing Assist
  • Řada příslušenství

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.
Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.