Check Point se umístil mezi lídry v Gartner Magic Quadrant

Check Point Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil, že byl zařazen do segmentu „Leaders“ v aktuálním přehledu Magic Quadrant for Mobile Data Protection 20111 společnosti Gartner. Podle výzkumu této společnosti musí systémy i procesy zabezpečení mobilních dat poskytovat nejen ochranu obchodních dat, ale splnit také zákonné a smluvní požadavky a vyhovovat požadavkům v rámci auditů.  (TZ)

Řešení společnosti Check Point pro zabezpečení dat na mobilních platformách, jako jsou přenosné počítače, chytré telefony a přenosná média, jsou vysoce hodnocena jak zákazníky, tak i analytickými společnostmi. Zákazníci společnosti Check Point si mohou vybrat z rozsáhlé nabídky integrovaných bezpečnostních funkcí, včetně Firewall / Compliance Check, Full Disk Encryption, Media Encryption, WebCheckBrowser Security, Remote Access VPN a Anti-Malware s Program Control.Tyto softwarové blady pomáhají zabránit úniku či odcizení citlivých dat a zamezit neoprávněnému přístupu pomocí důkladné bezpečnostní analýzy, šifrování, řízení přístupu a bezpečnostních politik.

„K některým z nejnákladnějších narušení dat dochází v důsledku ztráty nebo krádeže přenosných počítačů a zařízení. Proto je pro jednotlivé společnosti šifrování dat a zajištění mobilních koncových bodů hlavní prioritou,“ říká Juliette Sultan, ředitelka globálního marketingu společnosti Check Point Software Technologies. „Věříme, že naše umístění v Gartner Magic Quadrant odráží naši strategickou vizi a velmi vysoká hodnocení, která v této oblasti dostáváme od našich zákazníků. Budeme i nadále pokračovat v poskytování těch nejlepších technologických řešení pro ochranu mobilních dat.“

Podle agentury Gartner disponují firmy, které jsou umístěny v segmentu „Leaders“, dobře fungujícími produkty, které klientům společnosti Gartner přinášejí požadované výsledky jak v malých, tak i velkých nasazeních. Mají dlouhodobé plány, které jsou v souladu a/nebo ovlivňují vizi společnosti Gartner v rozvoji potřeb kupujících na trhu. „Leaders“ znervózňují obchodní oddělení svých konkurentů a nutí konkurenční technické týmy, aby je následovaly. Jejich produkty pro ochranu mobilních dat jsou klientům dobře známé a často se při výběrových řízeních nacházejí v užším výběru. V roce 2011 se v „Leaders“ umístili dodavatelé ochrany koncových řešení, kteří poskytují také ochranu mobilních dat.

Další informace o Magic Quadrant for Mobile Data Protection naleznete na adrese: http://www.checkpoint.com/products/promo/gartner-mobile/index.html

O Gartner Magic Quadrant

Magic Quadrant je chráněnou značkou společnosti Gartner, Inc. ze září 2010 a je použita s jejich svolením. Magic Quadrant je grafické znázornění trhu za určité časové období. Znázorňuje analýzu toho, jak si jednotliví dodavatelé stojí vůči kritériím pro daný trh, která definovala agentura Gartner. Gartner nepodporuje žádného dodavatele, produkt nebo službu zmíněnou ve zprávě Magic Quadrant a nedoporučuje uživatelům, aby si vybírali pouze dodavatele umístěné do kvadrantu „Leaders“. Magic Quadrant je zamýšlen výhradně jako výzkumný nástroj a není míněn jako návod pro konkrétní rozhodnutí. Gartner se zříká všech vyjádřených nebo naznačených záruk v souvislosti s tímto výzkumem, včetně záruk prodejnosti a vhodnosti pro určitý účel.

1Září 2011:Magic Quadrant for Mobile Data Protection, John Girard, Eric Ouellet

O společnosti Check Point Software Technologies Ltd.

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, přináší svým zákazníkům bezkonkureční zabezpečení proti všem typům počítačových hrozeb, klade důraz na jednoduchost nasazení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace. Check Point jako jediný dodavatel nabízí řešení, které jde nad rámec technologií a definuje bezpečnost jako obchodní proces. Check Point 3D Security kombinuje bezpečnostní politiky, uživatele a metodologii na prosazování bezpečnosti. Díky 3D Security mohou firmy vytvořit bezpečnostní plán, který je v souladu s firemními potřebami a zároveň posílí informační bezpečnost. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.