Nová verze centrální správy TrustPort Management je tady

Brno, 21. března 2012 – TrustPort, přední poskytovatel bezpečnostního softwaru, dnes vydává novou verzi centrální správy TrustPort Management, která umožňuje vzdálenou instalaci, administraci a konfiguraci produktů firmy TrustPort v malých i velkých firemních sítích. Tento produkt poskytuje správcům sítě dokonalý přehled díky upozorněním, statistikám a reportům tak, aby mohli zajistit dokonalou ochranu koncových počítačů a serverů ve firemní síti. (TZ)

“Jsem si jistý, že vylepšený TrustPort Management velmi usnadní život správcům podnikových sítí. Mezi cenná vylepšení patří nejen modul pro statistiku, ale také modul pro automatické aktualizace. V podstatě jde o balík služeb, který umožňuje rychle a jednoduše aktualizovat produkty TrustPort v celé firemní síti. Mohu říci, že nová verze TrustPort Managementu nabízí přehlednější a graficky vylepšené uživatelské rozhraní a významně zvyšuje výkon všech aplikací v produktech TrustPort Security Elements”, říká Pavel Mrnuštík, výkonný ředitel TrustPortu.

Jádro programu bylo přepracováno tak, aby se zvýšil výkon. Částí tohoto vylepšení je velmi užitečná funkce obnovy systému. Nehledě na výrobce softwaru, v dnešní době nelze stoprocentně vyloučit kolaps systémových procesů. V případě, že program „spadne“, tento mechanismus se postará o obnovu všech modulů TrustPort Managementu a umožní jejich celkovou funkčnost. Centrální správa je ovládána přes webové rozhraní, což znamená, že do programu lze přistupovat z jakéhokoli počítače v síti či přes jakékoli internetové připojení. Je také možné nadefinovat libovolné množství administrátorských a uživatelských účtů.

Používání mobilních zařízení, jako jsou notebooky a tablety, je na vzestupu a zaměstnanci jsou stále více zvyklí používat počítače k práci nejen v kanceláři, ale i doma. Nová verze produktu TrustPort Management umožňuje automatické přihlašování přenosných koncových počítačů k firemnímu serveru nezávisle na tom, zda se člověk připojuje z domova či z kanceláře.

“Nová verze TrustPort Managementu se snáze ovládá, je efektivnější a poskytuje administrátorům doporučení pro účinné rozmístění bezpečnostního softwaru v různě velkých počítačových sítích. Naši partneři a zákazníci se již dnes mohou těšit na další markantní vylepšení našeho produktového portfolia. V krátké době plánujeme vydat novou verzi NetGateway, která jistě splní vysoké požadavky na počítačovou bezpečnost ve středně velkých firmách i velkých korporacích”, říká Marcela Parolková, obchodní ředitelka firmy TrustPort.

Profil společnosti TrustPort

TrustPort je přední výrobce bezpečnostního softwaru. V mnoha nezávislých testech se TrustPort řadí ke světové špičce v oblasti bezpečnostních řešení pro informační a komunikační technologie. Nedávné testy realizované společnostmi Virus Bulletin a AV-Comparatives potvrdily prominentní pozici TrustPortu v antivirovém odvětví. Produkty firmy TrustPort jsou nabízeny v několika jazykových mutacích a chrání firmy a domácnosti ve více než stovce zemí světa. Společnost TrustPort patří do Cleverlance Group, která se řadí mezi přední středoevropské podniky poskytující řešení a služby v oblasti informačních technologií.

Pro více informací prosím navštivte stránky www.trustport.com