Et netera pokračuje v úspěšném růstu a mění své fungování

Praha, 11. dubna 2012 – Společnost ET NETERA, přední český dodavatel e-business řešení, ukončila fiskální rok 2011/12 (březen 2011 – únor 2012) s konsolidovaným obratem ve výši 135,6 milionu korun. Zároveň změnila svoje formální právní struktury. (TZ)

Výsledný obrat ve výši 135,6 milionu Kč představuje meziroční růst ve výši 13 % (120 milionů Kč v roce 2010/11). Počet zaměstnanců postupně roste (v březnu 2012 překročil hranici 120).

Dynamický rozvoj ve spojení se zaváděním principů svobody v práci urychlil zásadní změny v dosavadní struktuře a celém fungování firmy. Proto v létě roku 2011 vznikla akciová společnost ETN Group a.s., která zastřešuje jednotlivé subjekty. V čele stojí dosavadní generální ředitel společnosti Et netera a.s. Martin Černohorský, který teď používá označení „umožňovač“. „Všude, kde to bylo možné, byla zrušena pevná organizační struktura a nahradil ji systém volně se utvářejících týmů, které jsou schopné navázat užší vztahy se zákazníky a pružněji reagovat na jejich přání a požadavky,“ říká Martin Černohorský. „Mateřská akciovka své dcery neřídí, pouze jim umožňuje se co nejlépe rozvíjet.“ To platí nejen pro součásti skupiny, ale i pro další společnosti, které přicházejí se zajímavými a neotřelými projekty. Pro rozvíjení těchto aktivit připravuje ETN Group nový akcelerátor.

Do čela společnosti Et netera a.s. se postavil na konci loňského roku Martin Palička, dosavadní finanční a provozní ředitel. Společnost se i nadále soustředí na vývoj a provoz rozsáhlých webů a aplikací pro velké klienty. „Nadále se soustředíme na posílení pozic v oblastech, ve kterých jsme dobří a úspěšní. Pouze měníme způsob naší práce a uvažování. Umožňujeme lidem přesouvat se mezi týmy dle svého uvážení a vzájemné dohody s jimi zvolenými leadery. Posilujeme kompetence v oblasti metodik agilního vývoje, které umožňují mnohem užší spolupráci s našimi klienty. Dokončili jsme také vývoj interního cloudu, díky kterému jsme schopni nabízet výrazně větší flexibilitu v oblasti deploymentu aplikací s možností dynamického škálování technických parametrů řešení,“ dodává Martin Palička.

Na jednotlivce se tak přesunuje více možností rozhodovat o dalším směřování firmy, ale i více zodpovědností. „Jsme přesvědčeni, že podmínkou dalšího úspěchu je angažovaný zaměstnanec, který se o dění ve firmě aktivně zajímá a práce ho opravdu baví. Tímto směrem míří i transparentní dělení zisku mezi všechny spolupodnikající Etneteráky,“ dodává na závěr Martin Palička.

Digitální divizi První multimediální, kterou Et netera koupila v roce 2010, plně nahrazuje zcela nová značka Etnetera Activate (www.etnetera.cz/activate). Pod vedením Jiřího Štěpána se specializuje na oblast online marketingu. Od konkurence se chce odlišit především důrazem na efektivitu, což se odráží mimo jiné v modelu platby za projekty založeném na principu success fee. „Nabízíme klientům velmi jednoduchou službu – aktivujeme potenciál jeho online podnikání. Naše práce stojí na solidním základu prémiové webové analytiky. Díky tomu umíme navrhovat a realizovat velmi zajímavé výkonově orientované kampaně, zlepšovat kvalitu webu a zejména lépe poznávat a oslovovat zákazníky. Naším cílem není realizace kampaní, nebo nasazování web analytiky. Skutečným cílem je být pro naše zákazníky dlouhodobým kvalitním partnerem, který aktivně participuje na jeho úspěchu v online světě. Zkušenosti z loňského roku potvrzují, že tato obchodní filozofie funguje,“ říká Jiří Štěpán.

Nově vzniklá Et netera Electronics, s.r.o., se pod obchodní značkou nSparkle (www.nsparkle.cz), zaměřuje na prodej nadstandardně vybavených produktů značky Apple v ČR. Jednatelem je Václav Bittner, jeden ze zakladatelů firmy Et netera. „Věříme, že inovativní produkty od společnosti Apple v kombinaci s vývojářským a obchodním zázemím Et netery přinesou do budoucna řešení s vysokou přidanou hodnotou. Zvláště pro některé obchodní segmenty už máme v běhu velmi zajímavé projekty týkající se například inteligentních domů nebo netradičního využití iPadů,“ říká Václav Bittner.

Do skupiny patří také ATOBO, a.s., provozovatel pracovního portálu Spravnykrok.cz (www.spravnykrok.cz). Předsedou představenstva je Pavel Pola, bývalý technický ředitel společnosti Et netera.

„Do budoucna dále hledáme další směry v podnikání a navržená struktura k tomu otevírá dveře,“ uzavírá Martin Černohorský.

Et netera je firma držící laťku kvality skutečně vysoko a již tradičně získává významná ocenění. V loňském roce získala např. prestižní medaili v soutěži International Business Awards (nebo také The Stevie Awards) za aplikaci TAXIcheck, obhájila 3. místo v soutěži Nejlepší zaměstnavatel roku (viz Tisková zpráva – Nejlepší zaměstnavatel) a stala se Cyklozaměstnavatelem roku.

ET NETERA a.s. (www.etnetera.cz) je ryze česká společnost, která pro své zákazníky vytváří weby. Weby velké rozsahem, nápadem, vlivem. Naši spokojení klienti díky nim komunikují se zákazníky, partnery a zaměstnanci, prodávají, nakupují, zkrátka dělají svůj byznys. Za svou práci ET NETERA získala mnohá zahraniční i tuzemská ocenění (Firma roku Hl. m. Prahy 2009, Odpovědná firma roku Hl. m. Prahy 2010, Nejlepší zaměstnavatelé ČR, IEA, IBA, EBA, Fast50 atd.). Mezi klienty společnosti patří např. Allianz, Annonce, Ahold, ČSOB leasing, Datart, Fortuna, Import Volksvagen Group, Telefónica O2, Resinex, Siemens, Škoda Auto, ŠkoFIN, a další.