Audioknižní verze světového bestselleru Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel vychází současně s papírovou knihou – v Česku poprvé!

Bestseller, kterého se jenom ve Švédsku prodalo přes jeden milion výtisků a který dosahuje rekordních prodejů i na dalších trzích – byl přeložen do více než 30 jazyků – přichází i k nám. České vydání je výjimečné i tím, že nakladatelství Panteon na trh uvádí rovnou dvě verze, papírovou knihu a elektronickou audioknihu v podání Martina Stránského, distribuovanou exkluzivně pomocí služby Audiotéka.cz. (TZ)

Na českém audioknižním trhu tak Stoletý stařík získává důležité prvenství. Jde o vůbec první významný titul, který je v audio verzi dostupný současně s vydáním papírové knihy. Audioknihy tvoří u nás pouze nepatrný zlomek knižního trhu, jak co se týče obratu, tak i v šíři nabízených titulů. Na zahraničních vyspělých knižních trzích jde přitom o naprosto běžnou praxi, že nakladatelé v Německu, Francii, Velké Británii či USA nabízejí zákazníkům audio jako alternativu k papírové verzi svých novinek.

Letošní podzim by ale mohl být přelomovým. I čeští nakladatelé si začínají uvědomovat potenciál audioknih a vnímají rostoucí poptávku zejména ve spojitosti s možností digitální distribuce. Hlavním tahounem revoluce na audioknižním trhu je služba Audiotéka.cz, která poskytuje uživatelům platformu umožňující audioknihy mít neustále při sobě a konzumovat je na stále populárnějších chytrých mobilních telefonech a tabletech. Audiotéka.cz ve spolupráci s nakladateli nabídne posluchačům některé z nejočekávanějších knižních bestsellerů podzimu. Po Stoletém staříkovi se připravují audioverze novinek Michala Viewegha Mráz přichází z hradu a hvězdy severské krimi Larse Keplera Svědkyně ohně.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Bývalý švédský novinář a televizní producent Jonas Jonasson ve své románové prvotině Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, vypráví o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století. Kritici i čtenáři se vzácně shodují na tom, že Jonas Jonasson stvořil fenomenální knihu – inteligentní, duchaplnou a přitom velice vtipnou a zábavnou. Téměř třináctihodinovou audioknihu čte Martin Stránský.

Allan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány. Jednoduše zmizí. A brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Allan své zkušenosti – v mládí koneckonců uvedl do zmatku celý svět…

O Audiotéka.cz

Audiotéka.cz nabízí audioknihy ke stažení do chytrých mobilních telefonů, tabletů a počítačů. Je jedinou specializovanou službou svého druhu v České republice a ve své nabídce má přes 1.000 titulů mluveného slova všech významných českých vydavatelů. Audiotéka umožňuje svým zákazníkům mít přístup k audioknihám kdykoliv a kdekoliv. Uživatelé mají přístup k celému katalogu i ke své virtuální „Poličce“ se všemi zakoupenými audioknihami přes aplikace pro iPhone, iPad nebo mobilní telefony a tablety se systémy Android nebo Windows Phone.

www.audioteka.cz
www.facebook.com/audioteka.cz
www.twitter.com/audioteka_cz
www.gplus.to/audioteka