Dárky na poslední chvíli: 6 tipů, které pomohou zachránit Vánoce

Praha, 19. prosince 2012 – Každý desátý Čech odkládá předvánoční nákupy až do posledního týdne před Štědrým dnem. Více než milion lidí tak každoročně pořizuje vánoční dárky na poslední chvíli. Následně čelí problémům v podobě přeplněných obchodních center a nekonečných front. Stresu z nakupování narychlo se však lze celkem pohodlně vyhnout. (TZ)

Při nákupu v e-shopu si lze zboží vybrat v pohodlí domova i po skončení otevírací doby nebo o víkendu. „Zejména v případě dražších dárků, jako je například elektronika, se však vyplatí ještě před zaplacením přístroj prohlédnout a nechat si ho předvést,“ doporučuje Petr Hulec, Internet Sales Manager elektroprodejen Expert Elektro. Ta provozuje vlastní e-shop www.expert.cz, který nabízí rovněž možnost osobního odběru přímo na prodejně.

„Zákazníci našeho internetového obchodu odběr na prodejně využívají velmi rádi. Na internetu si zjistí veškeré potřebné informace včetně dostupnosti na skladě, vyplní objednávku a vyberou si některou z našich 55 prodejen po celé České republice. Tam si potom zboží osobně prohlédnou, vyzkouší a zaplatí,“ vysvětluje Petr Hulec ze společnosti Expert Elektro.

Právě elektronika je jedním z nejžádanějších dárků, které by Češi rádi letos pod stromečkem našli. „Letos jsme zaznamenali velký zájem zejména o tablety a elektronické čtečky knih. Mezi kuchyňskými přístroji roste obliba kávovarů, hitem jsou espressa. Již stabilní předvánoční stálicí jsou pak mobilní telefony,“ uzavírá Hulec.

Tipy na dárky na poslední chvíli

  1. Pro tátu: tablet

Tablet potěší nejen technologické nadšence. Je totiž praktický pro čtení na cestách, prohlížení fotografií, sledování filmů a zběžné prohlížení internetových stránek. Dotykový displej také nabízí uplatnění pro mnohé aplikace, včetně těch herních. Na trhu jsou desítky druhů přístrojů v ceně od 2500 Kč až po 20 000 Kč.

  1. Pro mámu: čtečka

Čtečka elektronických knih je praktickou záležitostí. Pojme stovky knih, přitom je velmi lehká. Na jedno nabití baterie lze přečíst tisíce stránek, proto je ideálním společníkem na cesty. Nejprodávanější typy jsou k mání od 2500 Kč.

  1. Pro dědu s babičkou: mobilní telefon

Chytré mobilní telefony zaplavily trh. Je jich nepřeberné množství, mají všemožné funkce a parametry. Přesto existují uživatelé, kteří od mobilu vyžadují hlavně jednoduché a přehledné ovládání. Potěší je mobilní telefony pro seniory. Ty se vyznačují velkými tlačítky, dobře čitelnými písmeny, hlasitým vyzváněním a snadným používáním. Dají se pořídit už od několika set korun.

  1. Pro děti: herní konzole

Herní konzole už nejsou díky nepřebernému množství her jen doménou dospívajících chlapců. Dívky lákají taneční tituly, dospělé zase oslovilo propojení s pohybovými senzory. V prodeji jsou kromě samotných konzolí také různé balíčky obsahující hry a příslušenství. Jejich cena začíná od 5 000 korun.

  1. Pro celou rodinu: espresso

Češi si v poslední době oblíbili espressa pro domácí použití. Stále častěji dávají před klasickým „turkem“ přednost silnému nápoji připravenému z pražené kávy nebo předem koupených kapslí. Na výběr je celá řada přístrojů v cenovém rozmezí od 1500 Kč až po plně automatická espresa za desítky tisíc korun.

  1. Pro všechny: dárkové karty

Všichni, kteří chtějí svým blízkým nechat možnost volného výběru nebo ti, kteří nakupují úplně na poslední chvíli, volí rádi variantu dárkových karet. Na ty lze uložit libovolnou částku, kterou potom obdarovaný může během 24 měsíců utratit za elektroniku ze sortimentu Expert Elektro.

O společnosti Expert Elektro

Společnost Expert Elektro je nákupní sdružení, které vzniklo v roce 1995. O rok později bylo přijato za člena mezinárodní kooperace Expert International se sídlem ve Švýcarsku. Připojilo se tak ke skupině zhruba 3000 odborných obchodníků v Evropě. Expert International svým obratem zaujímá mezi evropskými řetězci celkově 4. místo.

Česká expertní síť se v současné době skládá ze 17 společníků a 55 prodejen. Mezi největší společníky patří K+B Expert, dále pak Elektro expert Jankovský, Elektro Vision a Spektrum Elektro. Společnost Expert Elektro v posledních letech zaznamenává trvalý růst a její podíl na tuzemském trhu se systematicky a plynule zvyšuje. Pokračuje výstavba prodejen, které nabízejí veškerý sortiment z oblasti elektroniky, elektrospotřebičů a počítačů pro domácnost včetně příslušenství a servisu. Konsolidace společnosti přináší své plody a stává se garantem dalšího trvalého rozvoje v České republice. Do budoucnosti otevírá nové perspektivy všem současným i budoucím členům společnosti. Motto Expert Elektro zní: „Expert – dobrá rada, dobrá cena“.

Vždy aktuální informace o společnosti Expert Elektro naleznete na www.amic.cz/tiskove-stredisko/expert-elektro/ nebo na www.expert.cz.