Pictura od TrustPortu chrání citlivá data a fotografie v chytrých telefonech

Brno, 25. března 2013 – společnost TrustPort, přední výrobce bezpečnostního software,  ve spolupráci s Mobile Delivery Unit společnosti Cleverlance Enterprise Solutions a.s. dnes vydává aplikaci Pictura pro mobilní telefony s platformou iOS a Android. Pictura je užitečný nástroj pro bezpečné ukládání a šifrování nejen privátních fotografií ve formátech JPG a PNG, ale i dokumentů nebo souborů například ve formátech PDF, TXT, DOC, XLS a PPT. Zvolené složky si uživatel může zabezpečit pomocí hesla proti neautorizovanému přístupu. (TZ)

„Většina uživatelů chytrých telefonů stále podceňuje jejich zabezpečení. Spousta lidí si přitom do svého mobilu ukládá velmi citlivá data, jako jsou například firemní prezentace a finanční plány, rodinná fota či obrázky stažené z internetu. Pokud pak takový člověk ztratí telefon, může se dostat do velmi nepříjemné situace. Proto jsme se rozhodli nabídnout uživatelům smartphonů jednoduché řešení. Pokud člověk, který používá aplikaci Pictura, ztratí telefon, nemusí se obávat, že by jeho citlivá data a fotografie byly odhaleny. Bez hesla se k osobním datům nikdo nedostane“, říká Pavel Mrnuštík, ředitel společnosti TrustPort.

Firma TrustPort se svou novou aplikací Pictura mimo jiné předchází hrozbám, které souvisejí s únikem firemních dat. Firmy stále častěji zavádějí takzvaný BYOD systém (Bring your own device – přines si své vlastní zařízení). Tento systém však představuje velké riziko, protože zaměstnanci mají na svých soukromých tabletech a chytrých telefonech uložena i citlivá firemní data.  Díky funkci šifrování dat, kterou nabízí aplikace Pictura, mohou firmy předejít tomu, aby si citlivá firemní data prohlížela nepovolaná osoba.

„Našim klientům jsme v minulosti nabídli již několik bezpečnostních aplikací pro chytré telefony s platformou Android a iOS. Aplikace od TrustPortu mají velice intuitivní ovládání a jsou vysoce efektivní, pokud jde o míru zabezpečení. Bezpečnostní mobilní aplikace firmy TrustPort jsou také plně využitelné i v korporátní sféře. Věřím tedy, že funkce aplikace Pictura osloví nejen jednotlivce, ale i firemní zákazníky”, říká Marcela Parolková, obchodní ředitelka firmy TrustPort.

Více informací o mobilních produktech společnosti TrustPort:

http://www.trustport.com/mobileapp/

Pictura pro Android: http://www.trustport.com/cz/produkty/trustport-pictura

Link pro stažení (Android): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trustport.pictura

Pictura pro iOS: http://www.trustport.com/cz/produkty/trustport-pictura-ios

Link pro stažení (Apple): https://itunes.apple.com/us/app/pictura/id604842264

Profil společnosti TrustPort

TrustPort je přední výrobce bezpečnostního softwaru. V mnoha nezávislých testech se TrustPort řadí ke světové špičce v oblasti bezpečnostních řešení pro informační a komunikační technologie. Testy realizované společnostmi Virus Bulletin a AV-Comparatives potvrdily prominentní pozici TrustPortu v antivirovém odvětví. Produkty firmy TrustPort jsou nabízeny v několika jazykových mutacích a chrání firmy a domácnosti ve více než stovce zemí světa. Společnost TrustPort patří do Cleverlance Group, která se řadí mezi přední středoevropské podniky poskytující řešení a služby v oblasti informačních technologií.

Pro více informací prosím navštivte stránky www.trustport.com