Capsa – nejrychlejší český cloud pro správu dokumentů

Konkurence mezi cloudovými službami je veliká. Datové úložiště Capsa se snaží od ostatních odlišit tím, že nijak neomezuje rychlost downloadu či uploadu. Posílání dat se ještě urychlilo spojením s jiným známým serverem na odesílání souborů, s Úschovnou.cz. Toto propojení se hodí každému, kdo často odesílá stejné dokumenty různým příjemcům – ať už jde o firemní katalogy s nabídkou služeb, pracovní materiály, projektovou dokumentaci, preze;ntace nebo jen velké balíky fotografií či videa. Skvěle se hodí i pro zasílání dat do DTP studií. (TZ)

Poslat velkou datovou zásilku zabere nějaký čas. Průměrně trvá odeslání 1 GB dat z počítače do datového úložiště na internetu 26 minut. Lze to i rychleji, stačí mít svá data uložená na Capse. Ta je  nově propojena se serverem Úschovna.cz, který se specializuje na posílání dat. Propojení obou serveru zásadně urychlilo posílání dat. „Kopírování a odeslání stejně velké zásilky z Capsy do Úschovny proběhne do 15 sekund,“ upozorňuje na nové možnosti Jan Raab, majitel serveru Capsa.

Capsa se může hodit všem, kdo často posílají stejné dokumenty jako firemní katalogy, nabídku služeb, projektovou dokumentaci a podobně. Stačí si je uložit na Capse a pak jen jedním kliknutím je odeslat přes Úschovnu.cz.

I nahrávání dat na Capsu či přímo z počítače do Úschovny je rychlé. Servery nijak neomezují uživatelům upload či download. „To, jak dlouho budete něco nahrávat k nám na servery, závisí jen na rychlosti vašeho připojení k internetu. My rychlost uměle neškrtíme,“ říká Jan Raab.

Capsa byla rychlá už v době před spojením s Úschovnou. V dubnu letošního roku to spolu s dalšími cloudovými službami otestoval iHned. Capsa vyšla jako vítěz (více viz http://tech.ihned.cz/testy/c1-59654100-capsa-cz-online-zaloha-google-drive), byť sklidila kritiku za svůj obstarožní vzhled. „To už je minulost, Capsa prošla redesignem a nyní pracujeme i na novém vzhledu Úschovny,“ říká Jan Raab.

Capsa je ryze česká firma. Cloudové úložiště vzniklo původně pro potřeby vědeckovýzkumných projektů. Jak se ale časem ukázalo, s velkými objemy dat nepotřebují pracovat jen vědci a univerzity, ale i manažeři firem, úřady či neziskové organizace.

Aktuálně má Capsa více než 18 tisíc registrovaných uživatelů. „Spektrum uživatelů Capsy je pestré – od neziskových organizací přes státní správu a univerzity, až po velké společnosti. Mezi klienty máme například dva velké pivovary, ale i řadu malých soukromníků a jednotlivců,“ vyjmenovává Jan Raab.

Jedna z častých otázek nových klientů je, jak je zajištěná bezpečnost dat. „Uložení dat na náš server nese podstatně menší bezpečnostní riziko, než když firma svá data na vlastním serveru zpřístupní externistům zvenku. Leckterý firemní server totiž není zdaleka tak zabezpečený, jako jsou naše servery,“ říká Jan Raab.

„Je nám jasné, že nikdo nechce kupovat zajíce v pytli. Každý si u nás může placené tarify otestovat na čtrnáct dní zdarma. A pokud se rozhodne u nás zůstat, poskytneme mu profesionální služby,“ uzavírá Jan Raab.