Nová služba FedEx Global Returns zákazníkům po celém světě nabízí kontrolu nad zásilkami, flexibilitu a pomoc s celní dokumentací

Memphis, Tennessee, 24. září 2014 – FedEx Corp. (NYSE: FDX) oznámila spuštění nové služby FedEx® Global Returns, jejímž cílem je celosvětově zjednodušit postup při vracení zásilek. Řešení poskytuje prodejcům mnohem širší prostor a možnost lepší organizace při vracení zboží zákazníky, včetně upravitelných vratných etiket, celní dokumentace a flexibilních destinací pro vracení zásilek přes FedEx Express. (TZ)

„Díky službě FedEx Global Returns má zasilatel naprostou kontrolu,“ uvedl Raj Subramaniam, výkonný viceprezident marketingu a komunikace ve společnosti FedEx. „Naši zákazníci nyní mají kompletní řešení, které jim zase umožňuje nabídnout svým zákazníkům efektivnější, automatizovaný a flexibilní postup při vracení zásilek, se spolehlivým zajištěním společností FedEx.“

Kontrola

Obchodníci, kteří využijí službu FedEx Global Returns si mohou zvolit místo vrácení zásilky kdekoli, kam společnost FedEx doručuje. Prostřednictvím speciálních výkazů pro vracení zásilek v systému FedEx Tracking budou zákazníci vědět, jaké zásilky se jim vrací a díky tomu tak mohou zkrátit prostoje, snížit zásobu náhradních dílů, řídit náklady, zlepšit míru návratnosti, plánovat nasazení personálních zdrojů a lépe dodržovat své servisní dohody. Když je vrácená zásilka na cestě, zákazníci si mohou zásilku prohlédnout a získat informaci, zda nebyla užita vratná etiketa, nebo zjistit polohu vratné zásilky během přepravy. Tyto údaje jsou přístupné po dobu dvou let, a obchodníci tak mohou analyzovat své globální dodavatelské řetězce za účelem dosažení maximální efektivnosti.

Flexibilita

FedEx Global Returns umožňuje zasilatelům vytvářet vratné etikety a celní dokumentaci zároveň s odesíláním zásilky, případně je vytvořit pouze pro zpáteční cestu. Vratné etikety a celní dokumentace může být v papírové nebo elektronické podobě, a pokud si zasilatel vybere elektronické etikety, ty pak může upravovat i ten, kdo zásilku vrací.

Pomoc s celní dokumentací

Službu FedEx Global Returns podporuje globální síť a mezinárodní zkušenosti společnosti FedEx. Zákazníci získají přínosnou pomoc při orientaci v hlavních položkách, které celní deklaranti a celní úřady potřebují, čímž se minimalizují zpoždění a zabraňuje se nečekaným nákladům.

Zasilatelské aplikace FedEx navíc připraví celní dokumentaci tak, aby se zajistila hladká doprava vrácených zásilek po celém světě.

FedEx Global Returns je nejnovější služba v rostoucím portfoliu služeb FedEx pro vracení zásilek a řešení pro obchodování po internetu. Další informace najdete na adrese www.fedex.com/globalreturns.

O společnosti FedEx

FedEx Corp. (NYSE: FDX) poskytuje zákazníkům a firmám po celém světě široké portfolio přepravních, online elektronických a obchodních služeb. Společnost s ročním obratem 46 miliard dolarů nabízí integrované obchodní aplikace prostřednictvím provozních společností, které na trhu úzce spolupracují pod uznávanou značkou FedEx. Společnost FedEx se dlouhodobě řadí mezi nejuznávanější a nejdůvěryhodnější zaměstnavatele. Inspiruje svých více než 300 000 zaměstnanců k naprostému soustředění na bezpečnost, nejvyšší etické a profesní standardy a potřeby zákazníků a komunit. Pro další informace navštivte web news.fedex.com.