Nové datové rozváděče REC doplnily sérii zařízení od Eatonu pro IT infrastrukturu

Praha, 27. listopadu 2014 – Eaton Elektrotechnika s.r.o., přední světový elektrotechnický výrobce, uvedla na trh nové datové rozvaděče řady REC ve velikostech 42U a 47U. Eaton tak přišel s dalším produktem v rámci platformy Intelligent Power Pod, která významně pomáhá zřizovat a udržovat infrastrukturu IT. Rozvaděče REC jsou vhodné pro malá, střední i rozsáhlá datová centra a jsou již předpřipravené k instalaci. (TZ)

Řada rozvaděčů REC je nejnovějším příspěvkem Eaton k řešením infrastruktury IT. Tato IT řešení zahrnují i rozvaděče řady RE, pro malé aplikace orientované na přidanou hodnotu, a rozvaděče řady RP, což je vysoce sofistikovaný systém pro veškerý rozsah aplikací. Úsporné rozvaděče REC vycházejí z předchozích známých modelů řady RE, nabízených od začátku letošního roku a mají stejné funkční možnosti včetně pojezdových koleček, uzemňovací sady, vodících ližin s libovolnou plynule měnitelnou pozicí, měřítkem s vyznačením U modulů a rychle odnímatelnými uzamykatelnými bočnicemi. Dalšími důležitými vlastnostmi jsou větší výška, hloubka a nosnost.

 

„Nové IT rozvaděče řady REC s možností řazení do řad byly navrženy speciálně pro prodejce s přidanou hodnotou a pro systémové integrátory,“ vysvětluje Jindřich Bulva, produktový manažer Eaton Elektrotechnika. „Tento modulární systém je konstruován tak, aby zrychloval a usnadňoval návrh, dodávku a instalaci řad rozvaděčů s izolovanou uličkou.“

REC ve výškách 42U a 47U a široké příslušenství

Rozvaděč REC je k dispozici ve výškách 42U a 47U a hloubkách 1000 mm a 1200 mm. Je nabízen spolu s širokým sortimentem příslušenství včetně dílů pro usměrnění proudění chladícího vzduchu a prvků pro uspořádání kabeláže. Rozvaděče lze snadno sestavovat do řad s dělenými výkyvnými dveřmi na konci řady a stropními deskami s šířkou 600 mm nebo 800 mm konstruovanými pro uličky  o šířce 1200 mm.

„Po uvedení řady REC na trh společnost Eaton tak nabízí univerzální sady rozvaděčů, jež doplňují její UPS, vnitrostojanové ePDU, software a nabídku služeb tak, aby splňovaly požadavky tohoto důležitého sektoru,“ dodal Jindřich Bulva.

Řada rozvaděčů REC je základním prvkem dříve oznámené platformy „Intelligent Power Pod“, která obsahuje UPS (zdroje záložního napájení), vnitrostojanové rozváděče ePDU, software pro správu napájení a služby. Systémoví integrátoři mohou při použití tohoto portfolia produktů a služeb instalovat svá IT zařízení a software, kterým dávají přednost a dodávat svým zákazníkům plně integrovaná systémová řešení.

Více informací o nových rozvaděčích naleznete na www.eaton.cz nebo www.eaton.eu/RECseries .

O společnosti Eaton Elektrotechnika

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně.

Se svými zhruba tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji. Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy.

V žebříčku Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem České republiky se v roce 2011 společnost Eaton Elektrotechnika umístila na 90. místě, čímž se posunula o čtyři příčky výše oproti roku 2010. Dále obhájila 6. příčku v žebříčku TOP100 ICT.

Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě. Za tento investiční projekt pak společnost Eaton obdržela v roce 2013 ocenění Investor roku 2012.

Více informací získáte na webových stránkách http://www.EatonElektrotechnika.cz nebo http://www.Eaton.cz.

O skupině Eaton Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení
a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky svým komplexním řešením je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společností zabývající se řízením energie, která svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii efektivněji, bezpečněji a udržitelněji. Obrat společnosti dosáhl v roce 2013 hodnoty 22 miliard USD. Má přibližně 103 000 zaměstnanců a prodává své výrobky zákazníkům ve více než 175 zemích světa. Více informací naleznete na stránkách http://www.Eaton.eu.