MALL.CZ má za sebou akci “kulový blesk”. Přestěhoval kanceláře i vlajkovou prodejnu a chystá se do nového distribučního centra

Praha, 5. srpna 2015 – Internetový obchod MALL.CZ má za sebou velké stěhování. Díky rostoucímu počtu zákazníků i zaměstnanců se společnost rozhodla přesunout do nového ústředí v holešovickém ArtGenu. Do budovy Gen MALL.CZ nejdřív přestěhoval celý svůj tým a následně i vlajkovou prodejnu. Po stěhování tak mají zákazníci i zaměstnanci k dispozici zbrusu nové přátelské prostory. Přesun čeká na konci léta také distribuční centrum MALL.CZ. (TZ)

mall-4

Nová prodejna MALL.CZ v pražských Holešovicích má plochu 200 m2, sklad se zázemím pro zaměstnance 380 m2. Designový koncept vlajkové prodejny navrhli Vladislav Toulec a Ivan Šmejc ze studia Toulec architekti. Svůj návrh založili na čistém, praktickém a neagresivním designu, který tvoří kultivované a klidné prostředí pro osobní kontakt se zákazníky. Vybrané zboží je prezentováno stylově jednotně na stěně, kterou architekti nazvali Mall Wall.

Nedílnou součástí konceptu je přilehlý sklad, který je proti běžným zvyklostem prosklený směrem do ulice. Fasáda není opatřena zaslepujícími polepy, je tak možné do skladu volně vidět z ulice a naopak. Na zemi září červená podlaha. „Sklad je zde chápán jako srdce celého dokonale zvládnutého logistického systému, ve kterém není třeba nic před zákazníky skrývat,“ doplňuje Vladislav Toulec.

Kancelářské prostory v budově Gen, v nichž nově sídlí tým MALL.CZ a na jejichž návrhu se Toulec architekti rovněž podíleli, mají několik teras, jejichž nedílnou součástí je rovněž zeleň a odpočinkové zóny pro tým.

“Chtěli jsme, aby se naši lidé cítili v práci co nejpříjemněji. Cílem tedy bylo přestěhovat se do kanceláří, které nejenže budou prostornější a modernější než ty předchozí, ale které budou současně přátelské. Nové ústředí tak týmu nabízí řadu vychytávek – výhled na Prahu, posezení na velkorysých terasách, odpočinkové zóny s kuchyňkami či vtipně designované prostory na telefonování,” říká ředitel MALL.CZ Vít Endler.

Letním stěhováním přesuny pro MALL.CZ nekončí. V září obchod přestěhuje také distribuční centrum, a to do komplexu v Jirnech u Prahy, kde se právě vybavují prostory vybudované logistice MALL.CZ na míru.

O projektu ArtGen

Budova Gen, v níž je prodejna a kanceláře MALL.CZ, je součástí ArtGenu, netradičního architektonického projektu dvou administrativních budov. Je výjimečný architekturou a strategickou polohou v těsné blízkosti historického centra Prahy. Jeho umístění v pražských Holešovicích, přímo na severojižní magistrále, zajišťuje všem nájemcům komplexu skvělou dopravní dostupnost a nepřehlédnutelnost. Za pár minut se k ArtGenu dostanete od stanice metra Vltavská. Interiéry i exteriéry ArtGenu dnes slouží jako galerie, ve kterých jsou vystavována díla především mladých českých umělců. Vizí ArtGenu je, aby zaměstnanci firem v komplexu mohli žít, nikoli jen dojíždět za prací. „Jsme velmi potěšeni, že i naši nájemci, jako je MALL.CZ, převzali tuto filozofii a své prostory si vybavují unikátními malbami a originálními doplňky,“ dodává Milena Doubková, Senior Sales Manager projektu ArtGen ze společnosti PPF Real Estate.

O MALL.CZ

MALL.CZ je jedním z největších internetových prodejců v České republice. Mateřskou společností je nizozemská společnost Netretail Holding, B. V., provozující internetové obchody rovněž v Polsku, Maďarsku, Slovinsku a na Slovensku. V posledním fiskálním roce končícím 31. 3. 2014 realizovala skupina konsolidovaný obrat ve výši 8 miliard Kč.