Microsoft a Skype pořádají Talking Tech: velké setkání profesionálů z oboru informačních technologi

Praha, 10. října 2016 – Jaké jsou poslední trendy ve vývoji softwaru? Co je nového v cloudových technologiích nebo v oblasti CRM aplikací? Jaké jsou zkušenosti a poslední projekty špičkových profesionálů z oboru technologického vývoje? To všechno se dozvíte na diskuzním setkání Talking Tech, které již poněkolikáté pořádá společnost Microsoft. Tentokrát se série přednášek uskuteční 12. října od 18:30 v sídle společnosti Microsoft v Praze na Brumlovce. Všichni zájemci se mohou registrovat online na tomto odkaze, kde se také dozví veškeré podrobnosti k akci. (TZ)

Zkušenosti a nejnovější trendy a informace z oblasti vývoje softwaru představí tři seniorní vývojoví inženýři, kteří prošli mnoha zajímavými pozicemi v několika významných technologických společnostech. Mezi nimi například Amit Paunikar s více než patnáctiletou profesní zkušeností ze Silicon Valley, kde pracoval pro mnoho startupových firem, ale také například pro Google či Yahoo!. V současné době je Amit členem týmu Skype v Praze, kde se věnuje vývoji produktu Skype pro web.

Zvláštní pozornost bude letos na Talking Tech věnována produktu Dynamics CRM, jehož velké vývojové centrum se právě buduje v Praze. To nabídne zhruba 200 nových pracovních pozic pro talentované vývojáře. Nová pracovní místa jsou již otevřena a obsazována budou postupně v průběhu několika dalších měsíců.

Rozsáhlá náborová kampaň, která momentálně patří k největším, jež Microsoft v regionu střední Evropy realizuje, má za cíl získat kvalifikované zaměstnance pro tým, který se stane součástí globální struktury vývojové divize Microsoft Dynamics CRM a bude spolupracovat s týmy v USA, Indii, Dánsku a Švýcarsku.

„Cílem iniciativy Talking Tech je prezentovat odborné veřejnosti poslední novinky z oblasti vývoje softwaru, šířit povědomí o nových trendech a předávat bohaté zkušenosti našim kolegům či jakýmkoliv vážným zájemcům o obor informačních technologií,“ říká Dominika Horňaková, Technical Recruiter ze společnosti Microsoft Česká republika.

O společnosti Microsoft

Microsoft je přední výrobce technologií pro svět, ve kterém jsou mobilita a cloud na prvním místě.  Naší misí je umožnit každému člověku a každé organizaci na světě dokázat více. Microsoft Corporation vznikla před více než 40 lety – v dubnu roku 1975. Česká pobočka zahájila činnost v roce 1992. Na podzim 2015 jsme se spolu s divizí  Skype přestěhovali do nového světa práce – kanceláře vytvořené pro svět práce odkudkoli.

O Skype

Skype je softwarová společnost, založená v roce 2003, která je v současné době jedním ze světových lídrů v oblastí komunikačního softwaru. Jejím cílem je bourat hranice v komunikaci napříč světem. Nabízí zdarma služby zasílání zpráv, video přenosů či hlasových hovorů. V roce 2011 se stal Skype divizí společnosti Microsoft. Skype je možné stáhnout zdarma do počítačů, mobilů a tabletů na www.skype.com. Pro novinky o produktu Skype navštivte oficiální blog http://blogs.skype.com, Twitter: twitter.com/skype, nebo Facebook: www.facebook.com/skype.