Na Flatio nově platba bitcoinem. Pronájem lze zaplatit kryptoměnou v České republice, Slovensku, Rakousku a především v Německu

Brno 20. září 2017 – Flatio, brněnský startup zaměřený na pronájmy od jednoho do šesti měsíců, spustil platbu za střednědobé pronájmy v kryptoměně bitcoin. Služba očekává, že tuto platební metodu budou využívat především digitální nomádi a část zahraničních manažerů, kteří vyhledávají střednědobé pronájmy. Brněnský startup se tak zařadil mezi několik málo evropských realitních firem, které akceptují virtuální měny.

„Zájem o platby v bitcoinech jsme zpozorovali v srpnu s otevřením nabídek v Berlíně. Očekáváme tak, že bitcoin bude mít úspěch v těch největších evropských městech, kam chceme v následujících měsících také expandovat,“ říká Radim Rezek, zakladatel a CEO Flatio.

Na Flatio je možné platit bitcoinem celé pronájmy, s výjimkou rezervačního poplatku, který je 500 korun. Zavedení bitcoinu je součástí dlouhodobé strategie Flatio přinášet do realitního byznysu nejnovější technologie. Již na počátku letošního roku představilo Flatio možnost prohlídek bytů ve virtuální realitě, k jejichž prohlédnutí stačí vlastnit kartónové brýle a chytrý mobilní telefon. „Naším cílem je přinášet technologické vymoženosti, které mají praktické využití. Donedávna jsme takto kryptoměny nevnímali, ale Berlín vše změnil. Naší vizí je vždy přicházet s nejmodernějšími technologiemi, které zjednoduší pronájem bytu přes internet. Dnes zvažujeme, jak je možné využít více umělou inteligenci nebo rozšířenou realitu,“ doplňuje Rezek.

K realizaci plateb bitcoinem využívá Flatio platební bránu od společnosti GoPay, která je zárukou bezpečného průběhu. Zájemcům budou účtovány bitcoiny vždy na základě aktuálního kurzu, ovšem majitelé nemovitostí budou vyplaceni v místní měně, tedy nejčastěji v korunách či eurech.

Více o Flatio.cz

Flatio je specialista na bydlení na pár měsíců a je tady především pro ty, kteří potřebují najít dočasné bydlení, a to nejčastěji po dobu delší pracovní návštěvy, studia, pobytu Erasmus či po dobu rekonstrukce vlastní nemovitosti, nebo i pro ty, kteří přijíždějí ze zahraničí navštívit na delší čas rodinu a přátele.

Myšlenkou služby je propojit realitní byznys s nejnovějšími technologiemi, prostřednictvím kterých se zjednodušuje celý proces pronájmu. U Flatio tak odpadají zažité stereotypy realitních kanceláří, jako je kauce, nutnost osobní prohlídky nebo osobní podpis smlouvy. Prohlídky na Flatio.cz jsou řešeny virtuální návštěvou nabízených nemovitostí, smlouvy se podepisují online a nakonec i platby za pronájem mohou nájemníci díky unikátní aplikaci platit online kartou. Flatio staví službu především na jednoduchosti, rychlosti a maximální pohodlnosti pro obě strany. Rezervovat bydlení přes Flatio je tak možné odkudkoli na světě. V září 2017 pak Flatio zpřístupnilo také možnost platit bitcoinem.

Služba nyní působí v Praze, Brně, Ostravě, Vídni, Bratislavě a Berlíně a stojí za ní podnikatel Radim Rezek, investory projektu jsou investiční skupiny Enern a INCOMMING ventures.