Českým vítězem soutěže PowerUp! se stal Multiferm, inovační technologie pro udržitelnou energii a nakládání s odpady

19. 10. 2017, Praha – V rámci regionálního finále soutěže PowerUp! určila odborná porota za nejlepší český energetický inovační projekt “Multiferm Technology” – platformu nabízející alternativní způsob přeměny bioodpadu na biopaliva. Ta se 22. listopadu utká v Budapešti s nejlepšími start-upy a inovátory z celé Evropy o získání ceny ve výši 20.000 eur a investičního kapitálu v hodnotě 150.000 eur od prestižního akcelerátoru Highway®. Pořadatelem soutěže je evropská investiční společnost pro inovace v oblasti udržitelné energie s názvem InnoEnergy.

“Energetické využití odpadu je příkladem inovace, která může najít uplatnění napříč Evropou. Jsme rádi, že právě InnoEnergy objevilo toto jedinečné české řešení v oblasti biopaliv, které jde vstříc cílům Evropské komise v rámci oběhového hospodářství,“ řekl Tomek Jastrzębski z InnoEnergy. “Pražské regionální finále bylo velmi těsné. Vítěz byl určen až po téměř hodinovém zasedání poroty. Vítězný tým Multiferm porazil další favority z Angee, eParkomat, EV Battery a Pinflow, zejména díky své přesvědčivé prezentaci,” dodal Jastrzebski.

Téměř 160 projektů z 23 zemí střední Evropy se zúčastnilo třetího ročníku soutěže organizované největším evropským akcelerátorem v oblasti cleantech průmyslu. Regionální finále, které se konalo tento týden v Praze, probíhá obdobně v dalších 11 evropských zemích. Regionálnímu vyhlášení předcházely vždy intenzivní víkendové bootcampy. V Praze se bootcamp uskutečnil ve spolupráci s Hospodářskou komorou a VUPI, pod vedením zkušených koučů Petra Míkovce, Vítka Šoupala, Václava Macha a Jana Rakušana. Účastníci workshopu měli možnost konzultovat své obchodní modely a produktová portfolia, případně si i zlepšit své prezentační dovednosti.

A jak hodnotili bootcamp jeho účastníci? Jaromír Pocedič z Pinflow považuje pražský bootcamp za skvělou příležitost ke zlepšení obchodní strategie a dovedností celého týmu. „Cennou zkušeností byla příležitost prezentovat náš projekt potenciálním klientům a diskutovat o něm s investory z publika“, uvedl na adresu bootcampu Jaromír Pocedič. Akce však byla přínosná nejen pro Pinflow a další účastníky bootcampu, ale i pro odbornou veřejnost z řad českých firem, pro které je setkání s novými inovacemi vždy užitečným způsobem, jak rozvíjet své podnikání.  

V rámci regionálního finále představilo porotě, investorům i médiím svá chytrá řešení 7 nejlepších inovačních týmů z České republiky.

Účastníci byli hodnoceni nejen z hlediska odborného obsahu, ale také v kontextu jejich znalostí o podnikání a celkovém potenciálu jejich produktu a samotného týmu. Diváci měli také příležitost vidět v akci populárního stand-up komika Petra Vydru, který si pro PowerUP! připravil svou speciální show Stand Up Start Up!

Členové poroty soutěže PowerUP! v České republice:

Tomek Jastrzębski (předseda poroty, CEE InnoEnergy)

Pavel Doležal (CEO, 3-2-1 Start up)

Lukáš Herold (Praha 5, Hospodářská komora)

Levente Juhász (MOL Group, Design Terminal)

Vojtěch Foukal (investor, VISIBILITY digital)

Petr Mikovec (CEO, InvenCapital)

Philip Staehelin (investor, Start up Yard)

Vítek Šoupal (Head of IoT, Deutsche Telekom)

Dne 22. listopadu se Multiferm Technology utká s ostatními vítězi regionálních kol soutěže PowerUP! v RaM Colosseum v Budapešti
o finanční odměnu ve výši 20.000 EUR a o účast v prestižním akcelerátoru Highway®, který pomáhá při transformaci start-upů
v celosvětově úspěšné firmy.

Partnery regionální kola soutěže PowerUP! byly Městská část Praha 5, Hospodářská komora ČR, MOL Group a PowerHUB.