Z Nakladatelství JOTA: Tesla – génius, který zkrotil elektřinu

Vizionářský vynálezce, excentrický génius, rebel i outsider.

Kdo byl Nikola Tesla? Na jedné straně vynálezce, vizionář a génius, na druhé straně outsider, excentrik a rebel. Zatímco Teslovy vynálezy ovlivnily každodenní život lidí na celém světě a změnily průmyslovou výrobu, on sám se po většinu života potýkal s existenčními problémy a zemřel téměř bez prostředků.

David J. Kent v této graficky výjimečné publikaci odhaluje populárně-vědeckým stylem Teslův život i dramatické události a tajemství obestírající tuto téměř romantickou postavu. Střídavý proud, rádio, bezdrátová komunikace, elektromotor – to jsou jen některé z objevů Nikoly Tesly. Přesto ovoce jeho úspěchů sklidili ve většině případů jiní. Tesla se dočkal slávy teprve až po smrti. V souvislosti s touto osobností se také objevuje spousta konspiračních teorií, a dokonce se stala i jistým popkulturním idolem.

Kniha je navíc bohatě doplněná o řadu téměř neznámých fotografií ilustrujících život muže, jenž dodnes nepřestává jitřit fantazii veřejnosti.


Vychází 28. 11. 2017, EAN: 9788075652386
pevná vazba bez přebalu, 248 stran, běžná cena: 348 Kč
Originální název: Tesla: The Wizard of Electricity
Přeložil: Radek Beneš
Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/tesla_genius_ktery_zkrotil_elektrin

David J. Kent má za sebou třicet let vědeckého výzkumu, poradenství a psaní. Doposud uvedl více než stovku prezentací na vědeckých setkáních regionální, národní i mezinárodní úrovně a učil v krátkých kurzech s celou řadou vědeckých témat. Zaměřuje se na popularizaci vědy způsobem, jakému široká veřejnost dobře rozumí. Věda je díky Davidu J. Kentovi opět zábavná, k čemuž pomáhají inspirativní životní příběhy, srozumitelné vysvětlování občas i náročných vědeckých námětů a recenze knih.

Více informací Vám ráda podá Jana Ptáčková
manažerka propagace Nakladatelství JOTA propagace@jota.cz