Chceme být hlavním zaměstnavatelem německých jazykových lektorů v Česku, tvrdí jazyková škola Caledonian School

Praha, 5. března 2018 – České jazykové školy se dlouhodobě potýkají s nedostatkem kvalitních jazykových lektorů. Mzda přitom hraje hlavní roli v tom, proč je těžké najít kvalitní lektory. Dalšími faktory ale jsou i nestandardní pracovní doba a časté rušení hodin ze strany klienta. „Mnoho korporátních klientů si přeje, aby se jejich zaměstnanci učili cizí jazyk před, nebo po pracovní době. Je pro nás velmi náročné lektorovi rozvrh „vyplnit“ v průběhu dne. Ten je pak vytížený v brzkých ranních hodinách nebo v pozdních odpoledních, často i večerních hodinách. Tento životní styl není dlouhodobě udržitelný. Po pracovní době se již studenti hůře soustředí nebo chtějí jít domů, čímž efektivita výuky a investovaných peněz klesá,“ říká Bibiana Machátová, Academic manager pro Caledonian School.

Caledonian School, certifikovaný člen Asociace jazykových škol, proto svým lektorům nabízí kariérní systém, v rámci kterého lektory podporuje v dalším profesním růstu. A dále též systém finančních i nefinančních benefitů, jimiž se je snaží motivovat. Jejich prostřednictvím se mimo jiné snaží přilákat lektory z Německa a stát se tak hlavním zaměstnavatelem německých jazykových lektorů v ČR. „Tento rok jsme poprvé prezentovali naši společnost EDUA Group na vzdělávacím veletrhu EXPOLINGUA v Berlíně. Našim cílem bylo zmapovat situaci a zjistit, jestli mají Němci zájem o práci v České republice. Finančně samozřejmě nemůžeme konkurovat nabídkám práce v Německu, ale vidíme jistý prostor pro rozšíření našich aktivit v oblasti mladých absolventů pedagogických programů nebo krátkodobějších výměnných pobytů. Snažíme se pro lektory vytvářet podmínky, které by nám s nimi umožňovaly pracovat dlouhodobě,“ říká Bibiana Machátová, která je současně hlavní jazyková metodička pro EDUA Group. Ta mimo jiné pro lektory z ciziny aktuálně otevřela speciální kurz češtiny pro cizince, českým lektorům anglického jazyka zas nabízí jazykový kurz angličtiny pro lektory. „Pro zahraniční lektory je taky atraktivní to, že máme vlastní vízovou konzultantku, která jim pomůže s vyřízením všech dokumentů potřebných pro to, aby tady mohli pracovat. Velkým lákadlem je i to, že v rámci EDUA Group mohou lektoři učit pro tři jazykové školy – Caledonian School, Tutor a nově i Jipka. Mají tak možnost vybrat si ze širokého portfolia kurzů,“ dodává Bibiana Machátová.

CHCETE VĚDĚT, JAK JE NA TOM VAŠE SPOLEČNOST S JAZYKY?

VYUŽIJTE NÁŠ JAZYKOVÝ AUDIT.

Co to je: Jazykový audit společnosti Caledonian School je nezávislým a přehledným ukazatelem jazykové úrovně. Používáme jej jako vstupní audit před začátkem kurzů pro přesné stanovení jazykové úrovně jednotlivých studentů, ale i na konci kurzů pro kontrolu dosažené úrovně. Snadno tak pro vás určíme celkovou znalost jazyka či dovednost v konkrétní oblasti nebo změříme pokrok účastníků kurzů. Studenty připravíme také ke složení mezinárodně uznávaných jazykových zkoušek.