ofo získalo 866 milionů $ (17,7 mld. Kč) v novém kole investic vedeném Alibabou

Celosvětově první a největší platforma pro bezstanicové sdílení kol ofo dokončila novou sérii financování ve výši 866 milionů dolarů (17,7 mld. Kč). Hlavním investorem byla Alibaba Group. Na investici se dále podílely společnosti Haofeng Group, Tianhe Capital, Ant Financial a Junli Capital. Tato transakce je dosud největší jednorázovou investicí v oboru sdílení kol.

2017-10-27 10_34_43-ofo hlavní stránka

Investice kombinuje dluhové i kapitálové financování. ofo je tak první bikesharingovou společností, která pro své financování využívá vlastní aktiva. Pro svůj dlouhodobý rozvoj tak získává nezávislost a zároveň stálou podporu předních investorů.  

Dai Wei, zakladatel a generální ředitel společnosti ofo, uvedl: „Jako světový lídr v oblasti sdílení kol přechází ofo z fáze rychlého růstu do fáze vysoce kvalitního vývoje. Pro ofo bude i nadále zákazník na prvním místě a díky technologické inovaci a efektivním operacím budeme stát v čele sdílení kol.”

Podle nedávné zprávy z oboru je společnost ofo celosvětový leader. Služba zlepšila městskou dopravu tím, že redukuje dopravní zácpy, šetří energii a podporuje zdravější životní styl. Odhaduje se, že se v následujících dvou letech celosvětově zvýší počet uživatelů sdílených kol o 1 miliardu.

O společnosti ofo

ofo bylo založeno v roce 2014. Od té doby spojilo přes 10 milionů kol s 200 miliony uživatelů po celém světě. Vytváří 25 milionů transakcí denně a celkově poskytlo více než 4 miliardy jízd.

Uživatelé jen od dubna do června 2017 celkově najezdili přes 1.2 miliardy kilometrů, ušetřili 84 milionů litrů paliva a 256 tisíc tun oxidu uhličitého.

ofo se v dubnu 2017 spojilo s Rozvojovým programem Organizace spojených národů, aby dosáhlo Globálních udržitelných cílů a v srpnu 2017 uzavřelo partnerství s Nadací Clary Lionel, za níž stojí Rihanna. Společně s ní ofo usiluje o zlepšení života dívek v Malawi tím, že jim poskytuje darem kola, která potřebují pro bezpečnou cestu do školy.

ofo v červenci loňského roku získalo 700 milionů dolarů v investici, na níž se podílela Alibaba, Hony Capital a CITIC Private Equity.