Logistickému startupu Shipvio se loni dařilo. S přepravami 15x objel zeměkouli a přilákal nové investory

Praha 13. února 2019 – Startup Shipvio, inkubovaný v UP21 a český vítěz Startup World Cup z roku 2017, získal po vydařeném loňském roce podporu Karla Janečka a logistické firmy Logio, respektive mateřského holdingu Patero, kteří do něj investovali  nižší desítky milionů korun. Od konce minulého roku je rovněž připravená expanze firmy do Saúdské Arábie, kde Shipvio zakládá s polovičním podílem joint venture firmu s tamními partnery. Mezi nimi jsou jak průmyslové kolosy Zahid Group a Rolaco, tak významní saúdští angel investoři. Investice v Saúdské Arábii se pohybuje mezi 10 až 20 miliony korun s příslibem nižších stovek milionů korun pro další expanzi, služby by zde mělo Shipvio spustit již v první polovině letošního roku.

„Získané investice využijeme pro vstup na nové trhy v Evropě. Nejdříve chceme uspět na východ od České republiky a získat podporu místních dopravců. Dlouhodobým cílem je uchytit se v Německu a v zemích Beneluxu. Mám radost, že se nám během listopadu podařilo úspěšně připravit expanzi do Saúdské Arábie. Firmy, které s námi spolupracují, jsou tamní průmyslové kolosy Zahid Group a Rolaco. Startujeme s flotilou dvou tisíc aut, jsou to největší přepravci v regionu,“ říká CEO Shipvio André Dravecký. V loňském roce také Shipvio, které se nyní zaměřuje na růst v České republice a na Slovensku, rostlo obratově ve stovkách procent a objednané přepravy objely zeměkouli 15x.

„Investice do Shipvio je pro nás v několika ohledech velmi zajímavá. Startupy nevidíme pouze jako možné zhodnocení peněz, ale líbí se nám především energie těchto firem postavená na rychlém vývoji. Logio dnes již vyrostlo a dává nám stabilitu a jistotu, díky investicím do startupů si můžeme užít oba světy. Do Shipvio přinášíme vedle peněz také know-how, s nímž můžeme firmě pomoci rychleji růst a vstupovat na nové trhy. Díky faktu, že Shipvio má globální potenciál, odstraňuje plýtvání a i lidsky nám spolupráce funguje, nám dává vstup do tohoto nadějného startupu velký smysl,“ říká David Svatoš, partner a finanční ředitel holdingu Patero.

„Z pozice hlavního investora máme obrovskou radost, že se investorem stává firma, která je z oboru. Věřím, že jak pro Shipvio, tak i pro Logio se jedná o výhodné spojení, které pomůže Shipvio rychle expandovat, škálovat a časem taky změnit to, jak kamionová doprava funguje. Velkou radost mám také z navázané spolupráce na Arabském poloostrově, kde naše jednání trvala déle než rok,“ doplňuje Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO UP21.

Shipvio působí na českém a slovenském trhu, v letošním roce chce expandovat do Maďarska a Rumunska, až poté chce pomýšlet na Německo. Do konce roku chce rovněž přesáhnout 250 realizovaných přeprav denně.

V současnosti Shipvio spojuje několik set drobných dopravců. Rutinní práci dispečerů postupně nahrazuje počítačový algoritmus, takže aplikace snadno spojí řidiče se zákazníkem, který potřebuje převézt náklad po šoférově trase, a navíc mu nabídne nejlepší aktuální cenu. Shipvio cílí na drobné dopravce, nikoli na nadnárodní obry.

Více o UP21

UP21 je přední inkubátor podporující nejnadějnější české startupové projekty, do kterých investuje v jejich raných fázích existence (seed investice). Za dobu svého působení investoval UP21 do inkubovaných startupů přes 100 milionů korun. V rámci podpory inkubovaných startupů získávají mladé firmy kromě zázemí v pražském Karlíně také propracovaný vzdělávací program a specializovaný mentoring od řady předních odborníků na trhu, kteří s UP21 aktivně spolupracují. Inkubátor je také velmi úzce napojený na odborníky ze Silicon Valley, kam posílá zapojené projekty na zkušenou.

UP21 je také spoluorganizátorem Evropského finále celosvětové soutěže s názvem Startup World Cup & Summit, který se uskuteční v pražském Kongresovém centru v dubnu letošního roku. Inkubátor vznikl v dubnu roku 2016 a stojí za ním Karel Janeček, Alena Nekovářová, Jan Nekovář a Vítek Šubert.

Více o Shipvio

Shipvio přináší nástroj, kterým si zákazník zařídí přepravy na pár kliknutí myši. Cílem služby je dopřát zákazníkům automatizovanou logistiku a stát se tak prvním automatizovaným online logistickým brokerem. Shipvio spravuje a distribuuje logistická data od zákazníka k dopravcům, tak aby vznikala 100 % efektivnost a nulová ztráta.