Interaktivní TV je nově dostupná i na chytrých televizorech

 

Chytrý televizor Samsung s operačním systémem Tizen – to je další koncové zařízení, prostřednictvím kterého lze sledovat Interaktivní TV, IPTV službu společnosti itself s.r.o.

 

Uživatelé Interaktivní TV si mohou stáhnout aplikaci do televize, vygenerovat si ve své klientské zóně PIN kód a začít sledovat své oblíbené pořady. Uživatelské prostředí i interaktivní funkce zůstávají stejné jako u IPTV set-top-boxu Arris, který dále zůstává hlavním koncovým zařízením.

„Služba Interaktivní TV je nastavena tak, že zákazníci sledují televizi primárně prostřednictvím IPTV set-top-boxu. Navíc mají možnost sledovat televizi až na dalších čtyřech zařízeních typu mobilní telefon, tablet či počítač. Nově tak do výčtu těchto zařízení přidáváme i Smart TV Samsung,“ přibližuje charakter služby Pavel Štohanzl, obchodní ředitel itself s.r.o.

Ve zmíněných televizorech značky Samsung jsou dostupné i aplikace dalších nabízených IPTV služeb – tv2go (verze pro slovenský trh) a Selfnet TV (pro zákazníky značky Selfnet).

Aplikace měly být původně dostupné i na televizorech Samsung s dřívějším operačním systémem Orsay. Od tohoto záměru společnost itself s.r.o. nakonec ustoupila, a to kvůli ukončení podpory těchto zařízení.

Společnost dále pracuje na dostupnosti IPTV služeb na dalších značkách chytrých televizorů.

 

  • O společnosti itself s.r.o.:

 

itself s.r.o. je ryze česká společnost působící již více než 27 let v oblasti telekomunikací. Společnost provozuje vlastní optickou páteřní síť o délce více než 2 200 km po celé České republice s datovými centry v Brně, Ivančicích a Ostravě. Projektuje a realizuje výstavbu telekomunikačních sítí. Z hlavní přijímací stanice distribuuje více než 400 televizních stanic, a to v podobě streamů nebo jako službu IPTV na klíč. Pod značkou Selfnet přináší internetové připojení a televizní vysílání do více než 40 000 domácností ve 47 městech a obcích jižní Moravy. Více informací na www.itself.cz.

O Interaktivní TV

Služba Interaktivní TV je určena všem českým poskytovatelům internetu (ISP), kteří by chtěli své portfolio služeb rozšířit o moderní televizní služby na bázi IPTV. S Interaktivní TV poskytovatel internetu nabídne svým zákazníkům sledování televize na set-top-boxu, mobilních zařízení (s operačním systémem iOS nebo Android), počítači (PC nebo Mac) nebo chytrých televizorech (Samsung Smart TV s operačním systémem Tizen) s využitím interaktivních funkcí. Službu je možné využít s vlastním názvem, logem a barevném provedení dle individuálních požadavků, v technicky totožné podobě. Více informací na www.interaktivni.tv.