Rychlejší implementace 5G díky nástrojům Ericssonu

  • Nejnovější software společnosti Ericsson – New Radio (NR) – disponuje novými funkcemi, které umožňují minimalizovat latenci a rozšířit možnosti pokrytí 5G.
  • Vysokokapacitní Massive MIMO základnové stanice umožní poskytovatelům telekomunikačních služeb vybudovat efektivnější 5G infrastrukturu s možností rozšířeného pokrytí signálem.
  • Výkonná řešení pro distribuované cloudové služby přinášejí uživatelům možnosti velké šířky pásma a nízké latence.

Společnost Ericsson (NASDAQ: ERIC) se dlouhodobě snaží podporovat globální rozšíření platformy 5G. Proto nyní přináší nová softwarová a hardwarová řešení, která umožní její rychlejší implementaci. Nové nástroje rozšiřují kapacitu a zvětšují možnosti pokrytí signálem, zajišťují hladký proces jejího vývoje a usnadňují její využití pro spotřebitele a průmysl.

Kromě podpory operátorů při zavádění komerčního 5G Non-standalone (NSA) 5G New Radio (NR), společnost Ericsson nyní také představila 5G Standalone NR software. Tento nový NR software nabízí kromě rozšířených možností implementace také novou síťovou architekturu, která přináší klíčové výhody, jako je velmi nízká latence a výrazně lepší pokrytí.

5G Standalone NR software lze nainstalovat na již existující hardware od firmy Ericsson a spojit s 5G řešeními Dual Cloud Core. V ekonomicky efektivním rozšiřování 5G pokrytí budou hrát roli především nízká pásma. Ericsson uvedl i novou softwarovou funkci, která rozšiřuje pokrytí a kapacitu NR na středních a vysokých pásmech v kombinaci s NR na nízkých pásmech. To zvýší rychlost  uvnitř zástaveb a v oblastech se špatným pokrytím.

Do portfolia společnosti Ericsson přibyly také dvě nové základnové stanice (AIR 1636  a AIR 1623) podporující Massive MIMO, které umožňují poskytovatelům telekomunikačních služeb vybudovat infrastrukturu 5G v oblastech, kde je větší vzdálenost mezi základnovými stanicemi.

Ericsson vyvíjí také cloudové řešení  s možností Edge computing (Edge NFVI), která zajistí distribuci provozní zátěže, je optimalizovaná pro potřeby a požadavky uživatelů z pohledu budoucí architektury. To umožní poskytovatelům služeb nabízet spotřebitelům i firmám 5G služby, jako je rozšířená realita, nízká latence a vysoká přesnost.

Partnerský certifikační program pro virtuální síťové funkce (VFN) zajišťuje certifikaci na NFVI platformách. Tím se vytváří ekosystém, jehož výhodou je především kratší doba uvedení na trh.

„Řada řešení přidaná k platformě Ericssonu na poli 5G usnadní poskytovatelům služeb implementaci sítě páté generace a přinese flexibilitu a nové obchodní příležitosti. Řešení, které dostanete, je rychlejší, levnější a lépe využívá stávající zařízení,“ říká průmyslový analytik a viceprezident telekomunikační společnosti IDC, Hugh Ujhazy.

Nová softwarová a hardwarová řešení od Ericssonu umožní rychlejší implementaci 5G (Zdroj: Ericsson)

Více o společnosti Ericsson a 5G; o Ericsson Spectrum Sharing; o kontraktech společnosti Ericsson týkajících se 5G; o partnerstvích týkajících se 5G a o případových studiích.

SLEDUJTE NÁS:

www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/ericsson

www.youtube.com/user/ericsson

www.linkedin.com/company/ericsson

O společnosti Ericsson

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení, fungujících v reálném čase, vytváří propojenou společnost (Networked Society), která umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v udržitelných společnostech po celém světě. Nabídku firmy Ericsson tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií, určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od společnosti Ericsson uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace, společnost zajišťuje servis sítí s více 2,5 miliardami uživatelů. Více informací naleznete na www.ericsson.com.