Vychází speciální číslo Maminky!

To tu ještě nebylo. Poprvé na český trh pod hlavičkou časopisu Maminka přichází speciální vydání věnované hlavně tatínkům. Číslo je určené všem tatínkům (a samozřejmě i maminkám), kteří se chtějí dozvědět víc o těhotenství, porodu, mateřství a rodičovství a to vše pohledem z mužské perspektivy!

Šéfredaktorem se pro toto speciální vydání stal písničkář Tomáš Klus. „Moc děkuji za příležitost, vhled a poznání. Maminky, a samozřejmě i tatínci, jsou s Maminkou v nejlepších rukách, protože redakce, kterou jsem měl možnost vést, si vede skvěle,“ říká Tomáš. Ten si vybral i tatínkovskou redakci, kde nechyběl lékař a senátor Marek Hilšer, fotograf Vlado Kníž nebo kuchař Jiří Hilgart. „Tomáš je pro mě vzorový táta i celebrita. Obdivuju jeho lidskost a statečnost. Marek Hilšer? To je světlo na konci tunelu, politik, který má srdce i duši. Jirka je novopečený tatínek, který vaří s neuvěřitelnou lehkostí, a Vlado zase fotograf, který s Maminkou nejvíc spolupracuje a má šmrnc i nadhled. A propojením s naší redakcí vzniklo skvělé číslo, ze kterého mám obrovskou radost,“ říká šéfredaktorka časopisu Maminka Alice Rossi.

Tátové v něm najdou spoustu témat psaných přímo jim „na tělo“ a tak, aby se dokázali vžít do role svých těhotných partnerek i čerstvých maminek a pochopili, jak se cítí. Vtipně, s nadhledem a tak trochu „chlapským jazykem“. „Snažili jsme se přiblížit procesy, jimiž si naše ženy procházejí a jež nejsou vždy tolik očividné, aby se s nimi naše racionální mysl byla s to popasovat. A sám nemám moc rád, když mi někdo říká, jak na své děti. Proto bylo naším cílem sdílet pohledy praktikujících otců, s nimiž může každý táta svobodně srovnat své vlastní postřehy, případně se inspirovat,“ popisuje šéfredaktor tatínkovského čísla Tomáš Klus.

Kromě praktického těhotenského manuálu a podrobného „šestinedělí pro tatínky“ si tak tátové můžou přečíst třeba rady o tom, jak zvládnout první koupání nebo jak vybrat kočárek, proč je tak důležité si s dětmi hrát či jak zbořit předsudky o výchově synů a dcer, nebo se jen inspirovat u módy či grilování. „Otcovství je trendem a nejde jen o chlapácké zapíječky a pýření se, ale o uvědomění si pravé podstaty naší role. Že máme svaly nejen proto, abychom donesli domů co největší ranec, popřípadě rodinu ochránili, ale hlavně proto, abychom ji celou unesli, obejmuli a udrželi pohromadě,“ uzavírá šéfredaktor tatínkovského čísla Tomáš Klus.

Maminka (nejen) pro tatínky vychází 20. 6. a kromě běžné prodejní sítě ji lze pořídit i na ikiosek.cz.

CZECH NEWS CENTER a.s. je lídrem na českém mediálním trhu, který prostřednictvím svých produktů oslovuje miliony čtenářů tisku a návštěvníků internetu. Stovky tisíc dalších uživatelů využívají ostatní digitální produkty, služby a aplikace CNC.