Mediální dům CZECH NEWS CENTER přináší ve spojení se značkou DATART a společností Microsoft nový unikátní notebook mediaBOOK 14 – počítač bez bariér

Mediální dům CZECH NEWS CENTER představuje unikátní novinku – mediaBOOK, který se honosí označením počítač bez bariér. MediaBOOK vznikl na základě nejčastějších požadavků uživatelů – má speciální, uživatelsky přívětivou klávesnici, je lehký a disponuje špičkovým OS Windows 10 Pro, který nabízí i ochranu před viry a dalšími hrozbami. Ke koupi je exkluzivně v síti prodejen DATART.

Konkurence na poli notebooků je obrovská, a chcete-li s produktem uspět, musíte vymyslet něco opravdu výjimečného. Jsem přesvědčen, že se nám to povedlo. Přinášíme na český trh první notebook, který je vytvořený dle požadavků běžných uživatelů,“ popisuje uvedení laptopu Jan Samko, ředitel marketingu CNC. 

MediaBOOK 14 disponuje parametry, které nejčastěji volili samotní uživatelé. Díky tomu je zvolen 14,1″ velký IPS displej s vysokým FULL HD rozlišením. Stejně tak byl optimalizován výkon notebooku, který je postaven na dvoujádrovém procesoru Intel Celeron a 4GB operační paměti. Velká pozornost byla soustředěna na mobilitu počítače, kterou uživatelé vyžadují. MediaBOOK 14 má proto hmotnost pouze 1,3 kg, což v dané kategorii nemá konkurenci. Díky Li-on akumulátoru s kapacitou 5000 mAh vydrží bez přístupu k elektrické síti v reálném provozu 6 až 8 hodin. V neposlední řadě byl vývoj produktu zaměřen na co nejjednodušší ovládání. MediaBOOK 14 má proto speciální, uživatelsky přívětivou klávesnici s větším potiskem. Prostě počítač, s kterým by mohl pracovat každý, počítač bez bariér.

Nešlo pouze o to, vzít něco, co tu už bylo nebo se vyrábí, a nalepit na to logo. Produkt jsme navrhovali od úplného počátku,“ popisuje vznik počítače Samko.

MediaBOOK nabízí uživateli také snadnější dostupnost webů CNC – díky přednastaveným záložkám s rychlým přístupem na servery CNC. Stačí, když na ploše klikne na jednu z ikon Blesku, iSportu či Reflexu, popř. si vybere z až pětadvaceti webů v nabídce START. Na jedno kliknutí tak bude mít k dispozici nejaktuálnější informace z širokého spektra online zpravodajství a světa zábavy. 

Předinstalován je nejnovější operační systém Windows 10 Pro se zabudovanými vyspělými bezpečnostními funkcemi. „Pro uživatele je to již známé prostředí, avšak tato verze je nejzabezpečenějším systémem Windows v historii. A pozor, bez jakýchkoli dalších extra nákladů. Uživatelé se mohou ihned připojit k internetu bez obav z hrozeb, které na něm číhají,“ doplňuje Samko.

MediaBOOK byl navržený v Praze v mediálním domě CZECH NEWS CENTER. K zakoupení bude exkluzivně v síti prodejen DATART a na www.datart.cz za atraktivní cenu 5999 Kč. „Notebooky patří v prodejní síti DATART k nejprodávanějším segmentům v oblasti IT. Očekáváme, že mediaBOOK, s ohledem na jeho navržení, chytré řešení klávesnice a přívětivé uživatelské prostředí, bude nejprodávanějším modelem této kategorie a cenové třídy,“ uvádí Eva Kočicová, mluvčí značky DATART.

CZECH NEWS CENTER a.s. je lídrem na českém mediálním trhu, který prostřednictvím svých produktů oslovuje miliony čtenářů tisku a návštěvníků internetu. Stovky tisíc dalších uživatelů využívají ostatní digitální produkty, služby a aplikace CNC.