Filip Horký přichází do Livesportu rozjet globální projekt FlashNews

Praha, 26. listopadu 2019 – S cílem vytvořit moderní agregátor zpráv pro miliony lidí na celém světě přichází do české společnosti Livesport novinář Filip Horký. Od prosince v ní povede FlashNews, unikátní zpravodajství na míru s globálními ambicemi.

Rychlé sportovní zpravodajství Livesportu ve více než 30 jazycích dnes vyhledává kolem 85 milionů příznivců měsíčně. FlashNews ale bude určený nejen jim: plnoformátový agregátor zpravodajství má za cíl oslovit kromě současných uživatelů Livesportu i další lidi, kteří se chtějí jednoduše dostávat ke zprávám, jež je zajímají.

“FlashNews budou osobními novinami, které vytvoří jedinečný informační prostor. V něm bude pro každého snadné se orientovat, přestože do něj budou proudit zprávy z tisíců zdrojů z celého světa,” přibližuje plány CEO Livesportu Martin Hájek.

“S nedávným vstupem do společnosti Tapito jsme získali důležitý technologický základ pro tak rozsáhlý projekt. Nepochybuji o tom, že Filip teď FlashNews dokáže dát ten správný směr. Spolu s ním přichází ohromné zkušenosti z velkých médií, a hlavně energie člověka, který šířením zpráv žije,” dodává.

“Je mi obrovskou ctí mít možnost se podílet na budování něčeho skutečně globálního. V Livesportu jsem našel unikátní myšlení, které z Česka dokázalo dobýt svět. Těším se, že už v příštím roce budeme spouštět FlashNews a postupně ho rozšiřovat do celého světa. A těším se i na další roky, kdy budeme přidávat funkce, které zatím nikdo jiný na jednom místě nenabízí,” říká Filip Horký.

Filip Horký působil přes 10 let v médiích, v nichž se věnoval sportovnímu, domácímu i zahraničnímu zpravodajství. V barvách ČT24, DVTV nebo Seznamu přinášel informace například z válečné zóny na východě Ukrajiny, iráckého Mosulu či z prezidentských voleb v USA a Rusku. Poslední rok vedl televizní zpravodajství v TV Seznam, kde se mj. podílel na dosud nejsledovanějším vysílání stanice z protestů na Letné v červnu 2019.

Společnost Livesport je jedním z předních světových poskytovatelů sportovních informací. Ryze česká technologická společnost se sídlem v Praze, která byla založena v roce 2006, vyvíjí weby a aplikace s rychlým zpravodajstvím z 38 sportů. Její aktuální výsledky, statistiky a další informace ve více než třiceti světových jazycích vyhledává měsíčně zhruba 85 milionů unikátních uživatelů z celého světa. Některou z aplikací společnosti si do svých mobilních zařízení stáhlo přes 70 milionů sportovních fanoušků.