PPL v příštím roce zvýší ceny. Důvodem jsou rostoucí vstupní náklady a plánované investice do zkvalitňování služeb

Napříč trhem rostou téměř všechny vstupní náklady. Současná situace na pracovním trhu způsobuje nedostatek pracovních sil, a tím tlak na růst mezd zaměstnanců. Společnost také neustále investuje do zkvalitňování služeb a zvyšování kvality. V roce 2019 dosáhla PPL u kvality doručení historického maxima. Všechny tyto náklady se proto promítají i do cen. Jejich navýšení v příštím roce činí v průměru u balíkových služeb 3,6 %, u paletových služeb pak 5,0 %.

PPL díky rostoucímu počtu zásilek nejen rozšiřuje kapacitu dep a technologií, ale rozvíjí i svou síť neadresného doručení balíků – partnerská výdejní a podací místa, takzvané PPL Parcelshopy. Z toho důvodu se společnost rozhodla promítnout tyto faktory do cen v příštím roce, aby mohla i nadále pracovat na rozvoji svých služeb. Zvýšení cen je pak dáno i rostoucími mzdami na trhu a obecně vyššími vstupními náklady, které je potřeba zohlednit v každém kusu zásilky.

Navýšení bude odlišné pro různé služby. Aktuální ceníky platné od 1. 1. 2020 naleznete na odkazu ZDE.

Kromě růstu cen služeb pak PPL stanovila i novou sazbu mýta v důsledku znatelného navýšení zpoplatněných úseků silnic a dálnic od nového roku. Jeho výši lze nalézt na již zmíněném odkazu.

O společnosti PPL

Společnost PPL CZ je součástí divize DHL eCommerce Solutions a na tuzemském trhu představuje předního poskytovatele přepravních služeb pro firmy a podnikatele. Nabízí však i služby pro soukromé osoby se službou Balík pro Tebe. PPL CZ se specializuje na balíkovou přepravu po ČR a do celé Evropy. Společnost zaměstnává bez mála 700 pracovníků a 1 600 řidičů, kteří doručí více než 31 milionů zásilek ročně. Disponuje 16 balíkovými depy a rozsáhlou sítí výdejních a podacích míst – PPL Parcelshopů, kterých je více než 1 800 po celé České republice. 

DHL eCommerce Solutions je součástí skupiny Deutsche Post DHL Group, která je přední světovou poštovní a logistickou společností. Skupina spojuje lidi a trhy a umožňuje globální obchodování. DPDHL Group zaměstnává přibližně 550 000 lidí ve více než 220 zemích a teritoriích po celém světě, díky čemuž je jedním z největších soukromých zaměstnavatelů na světě.