Veeam představuje nové nativní řešení zálohování a obnovy pro AWS v platformě AWS Marketplace

Nové řešení Veeam Backup for AWS usnadňuje zákazníkům a poskytovatelům cloudových služeb nativně chránit, spravovat a obnovovat úlohy v rámci systému AWS

První vestavěný nástroj Cloud Backup Cost Estimator v celém odvětví přináší lepší kontrolu nákladů a také úspory

Las Vegas, Nevada, AWS re:Invent 2019, 4. prosince 2019:  Společnost Veeam® Software, lídr v zálohovacích řešeních umožňujících Cloud Data Management™, oznámila, že nové řešení Veeam Backup for Amazon Web Services (AWS) – cenově výhodná a bezpečná cloudově nativní ochrana Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) – bude exkluzivně dostupné prostřednictvím platformy AWS Marketplace. Veeam Backup for AWS, speciální řešení pro zálohování systému AWS s výkonnými možnostmi obnovy od společnosti Veeam, je dostupné zdarma i v placené verzi. Produkt je nyní rovněž integrovaný s nejvýznamnějším produktem společnosti Veeam, Veeam Backup & Replication™, což uživatelům produktů Veeam umožňuje v jediné platformě spravovat veškerá data, ať už se nalézají v cloudu nebo ve virtuálním či fyzickém prostředí. Společnost Veeam předvádí nové řešení poprvé na konferenci AWS re:Invent 2019 v nevadském Las Vegas, kde představuje jednoduché, výkonné a cenově výhodné řešení zálohování a obnovy pro nativní úlohy AWS.

Ke ztrátě dat může dojít, ať už jsou uložena lokálně nebo v cloudu. Nedávný průzkum mezi zákazníky společnosti Veeam zjistil, že 53 % zákazníků udává jako hlavní příčinu ztráty dat chybu uživatele nebo náhodné smazání. Ve výsledku je zajištění ochrany dat zodpovědností zákazníka.

Nové řešení Veeam Backup for AWS je navrženo přímo pro systém AWS a do nativního zálohování AWS vnáší tutéž jednoduchost, flexibilitu a spolehlivost, které společnosti Veeam přinesly v nedávné době uznání celého odvětví. Společnost Veeam získala pozici lídra v Magickém kvadrantu pro zálohování a obnovu datových center za rok 2019 a stejně tak stanula v čele hodnocení Forrester Wave. Nové řešení Veeam usnadňuje zákazníkům a poskytovatelům cloudových služeb nativně chránit, spravovat a obnovovat úlohy AWS. Společnost Veeam poskytuje flexibilitu pro ukládání a obnovu dat ve stejném cloudu (napříč regionem či účtem), v lokálním úložišti či v jakémkoli jiném prostředí s podporou systémů Veeam – VMware V-Sphere, Microsoft Hyper-V či Nutanix AHV.

„Ochrana dat má zásadní význam nejen pro kontinuitu podnikání, ale také pro udržení konkurenční výhody, dodržování předpisů a zachování pověsti značky. Cloud sice plní příslib významných přínosů pro firmu, ale osoby zodpovědné za IT musí stále nekompromisně chránit kritická data a zajistit nepřetržitý firemní provoz v případě výpadku, havárie nebo kyberútoku,“ řekl Ratmir Timashev, spoluzakladatel a výkonný viceprezident pro prodej a marketing společnosti Veeam. „Nejnovější cloudově nativní zálohování od společnosti Veeam s názvem Veeam Backup for AWS, jenž je k dispozici jako speciální řešení v platformě AWS Marketplace i jako součást zálohování a replikace Veeam, není jen dokladem našeho odhodlání být lídrem v oblasti cloudové správy dat, ale rovněž přináší ochranu dat s podporou společnosti Veeam zákazníkům AWS a dává jim možnost snadno získat a zprovoznit řešení pomocí stejných rozhraní API a modelu předplatného, jaké se používají pro jiný software.“ 

Díky předem připravenému nasazení prostřednictvím platformy AWS Marketplace je nedílnou součástí nového řešení Veeam Backup for AWS je jednoduchost, přočemž s výkonnými možnostmi obnovy přicházejí funkce jako obnova na úrovni souborů pro nativní snímky a zálohy Veeam. Vestavěný nástroj Cloud Backup Cost Estimator si jako první v celém odvětví klade za cíl poskytnout zákazníkům vyšší kontrolu nad náklady, ušetřit prostředky na základě simulace poplatků a předcházet nadbytečným výdajům ještě před zahájením zálohování.

Zákazníkům společnosti Veeam umožní integrace s řešením Veeam Backup & Replication™ kontrolovat cloudová data skrze ochranu a správu záloh AWS, společně s ostatními cloudovými, virtuálními i fyzickými daty. Mezi další výhody patří:

  • Nativní zálohování AWS a výkonná obnova – totéž důvěryhodné řešení pro místní zálohování nyní chrání úlohy AWS. Součást určená pro cloudově nativní úlohy s podporou pro nativní snímky a zálohy Veeam. Cenově optimalizováno pro dlouhodobé uchovávání dat v platformě Amazon Simple Storage Service (Amazon S3).
  • Hybridní mobilita – flexibilní, bez vazby na konkrétní cloud, obnova či migrace libovolných lokálních úloh přímo do AWS a obnova souborů nebo dat z AWS zpět do lokálního prostředí nebo jakéhokoli jiného prostředí s podporou Veeam (např. VMware V-Sphere, Microsoft Hyper-V, Nutanix AHV).
  • Nižší výdaje na správu – pomoc zákazníkům se správou, zálohováním a obnovou všech úloh prostřednictvím jediného rozhraní.
  • Přenositelné licencování s přípravou pro cloud – umožňuje přesun úloh napříč cloudovými prostředími s využitím univerzální licence Veeam (VUL), která se flexibilně přizpůsobí konkrétní úloze. 

Ceny a dostupnost

Všeobecná dostupnost řešení Veeam Backup for AWS v platformě AWS Marketplace se očekává v prosinci 2019. Zákazníci si mohou na níže uvedeném odkazu nejprve stáhnout zdarma dostupnou verzi, u níž platí omezení záloh na 10 instancí: https://aws.amazon.com/marketplace/pp/B081VXF1Q9. Běžné licencování je založeno výhradně na platbě za využití služeb, od 40 USD/rok na jednu instanci, včetně nepřetržité podpory. Další informace naleznete na stránkách: https://www.veeam.com/aws-backup.html

Podpůrné citace

„Moderní organizace jsou nyní hybridní a přijaly veřejný cloud především pro produkční aplikace, zálohování a obnovu po havárii. Náš výzkum ukazuje, že téměř každá druhá firma nyní používá AWS, díky čemuž představuje tato nativní funkční sada od společnosti Veeam skvělý způsob, jak mohou odborníci v oboru IT a poskytovatelé služeb dále sjednocovat ochranu a obnovitelnost dat umístěných kdekoli, aniž by došlo ke snížení úrovně či použitelnosti služeb,“ řekl Christophe Bertrand, hlavní analytik společnosti ESG.

O společnosti Veeam Software

Veeam je lídr v oblasti zálohovacích řešení umožňujících Cloud Data Management™. Platforma Veeam Availability Platform, jejíž základem je prvotřídní zálohovací řešení, je navržena s cílem akcelerovat podnikání s využitím automatizace základních funkcí zálohování a obnovy umožňujících mobilitu dat a jejich inteligentní orchestraci, správu a zabezpečení. Veeam má více než 365 000+ zákazníků na celém světě, včetně 81 % ze žebříčku Fortune 500 a 66 % ze žebříčku Global 2000. Hodnocení spokojenosti zákazníků Veeam je 3,5násobkem průměru v odvětví a je ve své oblasti nejvyšší. Globální ekosystém Veeam zahrnuje vice než 70 000 partnerů; exkluzivními prodejci jsou společnosti Cisco, HPE, NetApp a Lenovo; a vice než 24 500+ poskytovatelů cloudu a služeb. Veeam sídlí ve švýcarském městě Baar a má pobočky ve více než 30 zemích světa. Více informací naleznete na stránkách https://www.veeam.com, společnost Veeam můžete sledovat na Twitteru @Veeam.