Herní novinky Dell a Alienware na veletrhu CES 2020

Praha, 7. ledna 2020 – V roce 2002 společnost Dell podnikala první krůčky v segmentu domácí multimediální zábavy a Alienware na trh uvedl vůbec první herní notebook, převratný model Area-51m. Pro zapálené hráče se stal zásadním mezníkem. S novým strojem mohli hrát oblíbené tituly jako Grand Theft Auto: Vice City kdekoli se jim zachtělo. Konečně dostali do rukou vysoký výkon v přenosném provedení. Od té doby uplynuly téměř dvě desítky let. Dell a Alienware stále pokračují v nastoleném kurzu a na veletrhu CES představují žhavé novinky na poli herních systémů. Prvním na řadě je přepracovaný notebook Dell G5 15 SE (speciální edice), nejnovější model řady G pro začínající a cenově senzitivnější hráče. K novinkám patří také software, který umožňuje sledovat výkon počítačové sestavy při hrách, aniž by bylo nutné hru přerušovat. Herní nadšenci se mohou těšit také na herní monitor Alienware 25″.

Dell G5 15 SE je první notebook Dell řady G vybavený mobilními procesory řady AMD Ryzen 4000 H třetí generace (až 8 jader, 16 vláken) a novými grafickými kartami AMD Radeon RX 5600M. Oba čipy od AMD spolu úzce spolupracují pomocí technologie AMD SmartShift, která optimalizuje výkon při zpracování dané úlohy inteligentním automatickým předáváním zátěže mezi procesorem Ryzen a grafickou jednotkou Radeon. Uživatel tím získává přesně takový výkon, jaký v každém okamžiku hry potřebuje.

Mezi zcela nové funkce, které jistě vzbudí nadšení, patří:

  • Makro klávesa „Game Shift“, která umožňuje jedním stiskem přepnout do přednastaveného herního režimu se zvýšeným výkonem, nižší latencí a ostřejším obrazem pro větší zážitek z hraní.
  • Řídicí centrum Alienware zpřístupňující na jednom místě in-game nastavení, nastavení podsvícení periferií a integrovaného prostorového zvuku s technologií Nahimic 3D s technologií zobrazení směru zvuku Audio Recon. K tomu disponuje centrální knihovnou her pro snadné přizpůsobení parametrů.

Tenký elegantní G5 15 SE přichází v novém, moderním provedení „fighter-plane“ s luxusním stříbrným, barvami hrajícím povrchem s metalickými akcenty. Nový G5 15 SE je vybavený FHD displejem o úhlopříčce 15,6″, volitelně s obnovovací frekvencí 144 Hz. K dispozici je také volitelná čtyřzónová klávesnice s RGB podsvícením a zvýrazněnými klávesami WASD a volitelná baterie o kapacitě 68 Wh, která zajistí opravdu dlouhý provoz. Dell chce, aby byl nový G5 15 SE skutečně cenově dostupný. Na trh přijde v polovině dubna v cenách od 799,99 dolarů.

Vedle modernizovaného notebooku Dell G5 15 SE se fanoušci značky Alienware mohou těšit na nový herní monitor Alienware 25 (AW2521HF) v ikonickém provedení Legend ID, které zohledňuje připomínky uživatelské komunity i hráčů elektronických sportů z týmu Liquid. Se stoupající oblibou počítačových her, jako je například nejnovější Assassin’s Creed, hráči požadují kvalitnější zážitek, plynulejší obraz a rychlejší odezvy monitoru.

  • Jeho obnovovací frekvence 240 Hz je dvakrát vyšší než u většiny herních monitorů na trhu. Doba odezvy šedá-šedá 1 ms zajišťuje, že každý obrazový bod bude včas připravený na nový snímek, a to díky nové rychlé IPS technologii. Technologie AMD FreeSync Premium a kompatibilita s NVIDIA G-SYNC zajišťují zcela plynulé zobrazení při hrách prakticky bez trhání a rozmazávání obrazu. U IPS panelu mohou uživatelé očekávat konzistentní barvy při pohledu z libovolného úhlu.
  • V nativním rozlišení FHD při úhlopříčce 24,5 palce monitor poskytuje kvalitnější a čistší obraz ideální velikosti pro hraní her v rychlém tempu. Hráč má ve svém zorném poli celou scénu a může se lépe soustředit na akci.
  • Konstruktéři ikonický design Legend obohatili o nové prvky zvyšující estetickou i užitnou hodnotu, například tenčí, nastavitelný podstavec s vyznačenými výškovými značkami nebo zužující se nožky, které jsou natolik tenké, aby se pohodlně vešly pod klávesnici.

Herní monitor Alienware 25 je oficiálním displejem týmu Liquid a oficiálním soutěžním monitorem pro celosvětová klání ve hře League of Legends. Ceny tohoto monitoru začínají na 499,99 USD, v prodeji bude od 11. března.

Další novinkou je softwarový koncept Alienware Second Screen, který hráčům umožňuje zobrazovat údaje o výkonu PC na mobilním telefonu. Alienware Second Screen využívá technologii, na které je postavené i řešení Dell Mobile Connect. Synchronizuje se s řídicím centrem Alienware a v reálném čase zobrazuje diagnostické údaje o procesoru, grafické jednotce a operační paměti na hráčově mobilním telefonu.

Jedná se zatím čistě o experimentální záležitost, ale uvažuje se o možnostech dalšího zdokonalování tohoto softwaru. Všechny připomínky a návrhy na funkce, které by si v něm hráči přáli mít, jsou proto vítány. Tato myšlenka by mohla být zajímavá pro hráče využívající mobilní zařízení, kteří ne vždy mají možnost připojit druhý monitor, přesto by ale chtěli sledovat výkon bez opouštění hry.