NVIDIA STUDIO na CES 2020: Nové RTX Studio systémy podpoří kreativní vize. Speciální nabídka Adobe Creative Cloud

Acer, HP a další přední výrobci rozšiřují nabídku RTX Studio produktů. Bezplatné členství v programu Adobe Creative Cloud na 3 měsíce s nákupem notebooků a stolních počítačů RTX Studio.

Přední výrobci stolních PC a notebooků oznamují na CES 2020 nové produkty RTX Studio. Počínaje 13. lednem bude také možné při nákupu vybraných PC sestav a notebooků s certifikací RTX Studio získat tříměsíční bezplatné členství v Adobe Creative Cloud pro nové i stávající členy.

Cílem platformy NVIDIA Studio je poskytnout tvůrcům digitálního obsahu vysoký výkon a šetřit jejich čas př zachování maximální spolehlivosti. K jeho dosažení pomáhá kombinace výkonného RTX Studio hardwaru, aplikací podporujících akceleraci pomocí RTX a NVIDIA Studio ovladačů. Systémy RTX Studio jsou schopné zpracovávat miliardy pixelů v nejnáročnějších aplikacích a pracovních postupech.

Naplnění vizí tvůrců

Jádrem systémů RTX Studio jsou GPU GeForce RTX a Quadro RTX. Jejich komponenty jsou pečlivě vybrány tak, aby digitální umělci a tvůrci obsahu mohli své vize naplňovat tak rychle, jak jim to jen jejich představivost dovolí.

Přední světoví výrobci softwaru představili již více než 40 aplikací s podporujících technologii RTX. Také díky tomu dnes desítky milionů umělců využívají ve svých oblíbených tvůrčích nástrojích ray tracing a AI funkce s akcelerací pomocí RTX.

S velkou mocí přichází velká zodpovědnost – zejména když jsou v sázce čas i výsledky práce. Výkonné notebooky, stolní počítače a pracovní stanice RTX Studio mají zajištěnu špičkovou podporou ovladačů NVIDIA pro zajištění maximálního výkonu, spolehlivosti a stability.

Nejnovější RTX Studio systémy

All-in-One zařízení HP ENVY 32 přinese tvůrčí svobodu a možnost prohlížet si během tvorby své výtvory na 32″ 4K HDR600 displeji s živými barvami a kontrastním poměrem 6000:1. Jako první zařízení typu All-in-One s grafikou NVIDIA GeForce RTX (v závislosti na konfiguraci až po GeForce RTX 2080) nabídne tvůrcům digitálního obsahu skvělý výkon. Pozadu nezůstane ani zvuková stránka, při úpravách a přehrávání obsahu ji obstará kombinace kvalitních výškových reproduktorů a subwooferu z dílny Bang & Olufsen.

Společnost Acer představila tři nové systémy RTX Studio: ConceptD 7 Ezel, ConceptD 7 Ezel Pro a ConceptD 700. Sérii Ezel tvoří konvertibilní notebooky disponující pantem Acer Ezel umožňujícím pět režimů použití. V případě ConceptD 700 jde o elegantní a zároveň robustní pracovní stanici pro zpracovávání náročného obsahu.

Také Lenovo přichází s novinkami a představuje řadu Creator pro tvůrce digitálního obsahu, která je poháněna GPU NVIDIA a ovladači Studio Drivers. Lenovo Legion Y740 Studio Edition je RTX Studio notebook a v závislosti na konfiguraci nabídne GPU až po GeForce RTX 2080. Oznámeny byly také stolní počítače Lenovo IdeaCentre Creator 5, Yoga Creator 7 a IdeaPad Creator 5, které budou obsahovat grafiku GeForce.

Také výrobci PC sestav rozšiřují rodinu RTX Studio, což nabídne větší svobodu při výběru systému s touto certifikací. Mezi zúčastněné výrobce patří CyberPowerPC, MainGear, Origin PC a NZXT v Severní Americe, Scan a MIFCOM v Evropě nebo Colorful, iPason, NINGMEI a Raytine v Číně.

RTX Studio + Adobe Creative Cloud

Počínaje 13. lednem přicházejí nové notebooky a stolní počítače RTX s bezplatným tříměsíčním členstvím v Adobe Creative Cloud. Sada Creative Cloud poskytuje umělcům specializujícím se na digitální fotografii, grafický design, střih videa nebo pohyblivou 3D grafiku robustní portfolio více než 30 aplikací a softwarových nástrojů potřebných k realizaci jejich vizí.

Uživatelé, kteří mají GPU RTX, například ty v systémech RTX Studio, dostanou v aplikacích ze sady Adobe Creative Cloud řadu podstatných výhod. Patří mezi ně akcelerace AI funkce auto-reframe v Adobe Premiere Pro, v Adobe Photoshop Lightroom jde o urychlení AI využívající funkce Enhance Details pomocí GPU a mezi další výhody spadá také rychlejší vykreslování 3D návrhů s ray tracingem akcelerovaným pomocí RTX v Adobe Dimension.

Tříměsíční členství zdarma je k dispozici novým i stávajícím členům Adobe Creative Cloud a má hodnotu téměř 240 amerických dolarů nebo 210 Euro.

Čirá kreativita

Ovladače NVIDIA Studio poskytují digitálním umělcům, tvůrcům a vývojářům 3D aplikací kombinaci nejlepšího výkonu a spolehlivosti při práci s kreativními aplikacemi. Umožňují také využívat nové funkce, například přidáním podpory 30bitové barevné hloubky majitelům GPU GeForce a TITAN.

Aby bylo dosaženo maximální spolehlivosti, procházejí tyto ovladače rozsáhlým testováním v napříč pracovními postupy, a různými revizemi aplikací od společností Adobe, Autodesk a dalších.

Od uvedení Studio ovladačů v březnu 2019 bylo dosaženo podpory ve všech zásadních kreativních aplikacích. Do tohoto úsilí spadá také cílená podpora během důležitých událostí, jako jsou SIGGRAPHAdobe MAX a Autodesk University. Díky tomu Studio ovladače nabízejí tvůrcům maximální možný výkon, funkčnost a spolehlivost nezávisle na tom, jaké aplikace ve svém tvůrčím procesu využívají.

CES 2020 se koná tento týden v Las Vegas, společnost NVIDIA zde ve spolupráci s partnery představí nejnovější RTX Studio systémy a aplikace. V mnoha ohledech je toto příslib roku 2020.