Společnost Panasonic představuje nejmenší a nejlehčí camcorder 4K 50P/60P, nový přírůstek do řady CX

Na výstavě CES 2020 v Las Vegas byl představen camcorder AG-CX10 se špičkovým optickým výkonem, vynikajícími možnostmi záznamu a IP konektivitou pro živé streamování.

Praha, Česká republika. 13. ledna 2020 – Společnost Panasonic představuje nový profesionální camcorder série CX. Jedná se o model AG-CX10 se záznamem na paměťovou kartou, nejmenší a nejlehčí 4K 50p/60p camcorder na trhu. Tento nový kompaktní přístroj nabízí mobilitu a přenosnost, kterou profesionálové ocení, a také disponuje zabudovaným Wi-Fi pro dálkové ovládání. K zákazníkům se dostane v dubnu 2020.

Nový AG-CX10 se pyšní špičkovým optickým výkonem. Integrovaný objektiv LEICA Dicomar přináší výkonný 24x optický zoom v rozsahu 25mm až 600mm, tele i.ZOOM dosahuje 32x zvětšení v rozlišení 4K a 48x zvětšení ve FHD. Systém objektivu se 4 pohony pohybuje se čtyřmi skupinami čoček nezávisle na sobě a dosahuje tak 24x zoom v kompaktním provedení.

Exkluzivní vysoce přesný autofokus od společnosti Panasonic zajišťuje rychlé a přesné rozpoznávání obličejů a zaostření ve 4K i Full HD. AG-CX10 má dva otočné voliče, volitelný filtr 1/4, 1/16, 1/64 ND, zabudované a nastavitelné LED video světlo a 24bitový lineární audio záznam PCM.

S camcorderem AG-CX10 lze snadno natáčet i z ruky za obtížných podmínek pod vysokým či nízkým úhlem. Kromě optické stabilizace obrazu (OIS) je k dispozici i elektronická stabilizace, která analyzuje a upravuje chvění ruky v 5 osách, a to včetně rotačního rozmazání.

V režimu 10bitového záznamu camcorder vytváří HDMI výstup v rozlišení 4K 60p 4:2:2 10-bit, takže lze obraz zaznamenávat ve vysoké kvalitě i na externí rekordér. Při záznamu v 50p/60p s vysokou bitovou rychlostí 200 Mb/s je podporováno také nové a vysoce efektivní natáčení HEVC (LongGOP/10-bit 4:2:0/MOV). Co se souborových formátů týče, kromě MOV, MP4 a AVCHD podporuje AG-CX10 také kodeky AVC Ultra se souborovým formátem P2 MXF, který se používá ve zpravodajských aplikacích, a podporuje také AVC-Intra100/50.

Vedle schopnosti používat síť Wi-Fi přístroj AG-CX10 disponuje také výstupem 3G-SDI pro připojení externího rekordéru, ethernetový výstup přes USB 2.0 a funkci IP připojení kompatibilní s NDI|HX4, což umožňuje použití přístroje jako kamery pro přímý přenos. Přístroj je díky tomu dokonale flexibilní.

LCD displej typu 3.5 je skvěle viditelný i na přímém slunci. Menu se ovládá pomocí dotykového panelu a za účelem zvýšení pracovní efektivity je k dispozici nastavitelný hledáček a LCD displej. Natáčený záznam lze sledovat zároveň na LCD displeji i v elektronickém hledáčku.

AG-CX10 bude uveden a představen spolu s dvěma spotřebitelskými modely (HC-X2000, HC-X1500) na výstavě CES 2020, která se koná od 7. do 10. ledna v Las Vegas. Přístroj AG-CX10 bude k dispozici od dubna 2020 s doporučenou maloobchodní cenou 2.299 EUR.

Fotografie nového produktu naleznete zde: https://flic.kr/s/aHsmKGkYAb 

Další informace o novém camcorderu naleznete na adrese: https://business.panasonic.cz/professional-camera/ag-cx10 

Základní charakteristika

  1. Nejmenší a nejlehčí camcorder 4K 50p/60p s odnímatelnou rukojetí a LED světlem.
  2. Integrovaný objektiv Leica s 25mm širokoúhlým optickým 24x zoomem a rychlým AF s detekcí obličejů.
  3. 4K 4:2:2 10bitový HDMI výstup pro vysoce kvalitní externí záznam
  4. Kodek HEVC pro záznam ve 4K 60p
  5. Kodeky AVC Ultra pro konvenční HD záznam v souborovém formátu P2 MXF.   

1 V rámci digitálních videorekordérů s objektivem schopným záznamu ve formátu 4K 50p/60p (k 6. lednu 2020 dle výzkumu společnosti Panasonic).

2 35mm fotoaparátový ekvivalent.

3 Podpora kodeku AVC-Intra100/50 je plánována do budoucna. Záznam do všech formátů P2 vyžaduje kartu microP2.

4 K použití je zapotřebí aktivační klíč od společnosti NewTek Company. NDI je zkratka, kterou používá společnosti NewTek pro označení technologie „Network Device Interface (rozhraní síťového zařízení)“.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení. 

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné. 
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global.