Na procházku už pouze s Aligatorem: A900 vybavený krokoměrem vám pomůže udržet se v kondici

P r a h a,   21. ledna 2020 – K udržení dobré fyzické kondice by měl člověk denně ujít alespoň 10.000 kroků. Jak ovšem tolik chůze spočítat, nebo alespoň odhadnout? Nejnovější seniorský telefon od české značky Aligator s typovým označením A900 má v sobě zabudovaný krokoměr, takže je skvělým průvodcem na procházku po městě i do přírody. A pokud se ztratíte, stačí jedním stiskem aktivovat unikátní SOS Locator a přivolat si pomoc.

I když Češi patří mezi chodecky nejaktivnější Evropany, v průměru denně našlapou pouhou polovinu toho, co lékaři doporučují k udržení dobré kondice. Podle studie Stanfordovy univerzity, která pracovala s daty z mobilních telefonů, Češi nachodí denně v průměru asi 4 kilometry (5500 kroků), díky čemuž patří na špici pomyslného žebříčku mezi Evropany, ale daleko zaostávají za lékaři doporučenou metou 10.000 kroků denně. Vzdálenost, kterou přitom člověk denně ujde, má souvislost s výskytem kardiovaskulárních chorob a obezity.

A jak nejlépe a nejsnadněji takového cíle dosáhnout? Lékaři doporučují nejdříve, nejlépe za pomoci krokoměru, zjistit, jak jste na tom. Poté si stanovit svůj cíl, kterým může být například zmiňovaných 10.000 kroků denně. Cíl je nutné upravit v závislosti na kondici, může být nižší, ale také vyšší, pokud se například snažíte zhubnout. A následně postupně přidávat zátěž, každý týden nebo dva zhruba o 1000 kroků denně.

Aligator vybavil svůj nejnovější seniorský telefon krokoměrem, který bez námahy a bez deníčků snadno zaznamená chodeckou aktivitu svého majitele. „Počet kroků za den uvidíte přímo na hlavní obrazovce a můžete tedy snadno přizpůsobit svůj denní program nastavenému cíli,“ říká Michael Krejčí, spolumajitel značky Aligator.

Po delších testech a úvahách přidal Aligator k ovládání telefonu čtyřpolohové ovládací tlačítko, jež umožňuje ovládání většiny funkcí jedním prstem. V jeho bezprostřední blízkosti jsou pak umístěna další 4 tlačítka. 

Kromě toho má tento elegantní, pouhých 13 mm tenký telefon velký 3,2´´ displej pro snadnou orientaci a čitelnost menu a je dodáván s decentním stojánkem pro snadné nabíjení.

Samozřejmostí je také unikátní služba Aligatoru – SOS Locator, nejoblíbenější funkce na seniorských telefonech. Nouzové tlačítko je funkce, díky které telefon odešle sms se žádostí o pomoc až na 5 telefonních čísel, například rodiny, sousedů nebo známých. Aligator A900 k základní informaci přidá i přesnou polohu z vestavěného GPS přijímače, vyhledání majitele telefonu v nouzi je tak snazší. Funguje i na vyžádání: pokud hledáte dědečka nebo babičku, kteří při kondiční procházce zabloudili, stačí poslat sms a telefon automaticky odpoví svojí polohou.

Další funkce: pojistka proti nechtěnému vypnutí, FM rádio, které funguje i bez sluchátek, budík, praktická svítilna, jednoduchý fotoaparát, přehrávač hudebních souborů pro poslech muziky nebo audioknihy, automatické nastavení času.

Při vývoji telefonu kladla značka Aligator důraz i na energetickou úspornost použitého hardwaru. Lithium-iontová baterie s kapacitou 1600 mAh díky tomu udrží telefon v pohotovostním režimu až dva týdny.

Telefon je duální na 2 SIM karty a je možné přidat paměťovou SD kartu s kapacitou až 256 GB paměti, například pro oblíbené audioknihy nebo muziku. Váží pouhých 115 gramů.

Doporučená cena: 1499,-

Další informace: www.aligator.cz

ALIGATOR

Značka Aligator české společnosti ADART COMPUTERS s.r.o. je na trhu již 25 let. U jejího zrodu byli dva čeští společníci, kteří firmu zcela vlastní a řídí dodnes. Aligator původně začínal dovozem příslušenství pro mobilní telefony jako jsou obaly, pouzdra a kabely. V roce 2009 uvedl na trh první mobilní telefony pro seniory, vybavené velkým červeným tlačítkem SOS, díky kterému zákazníci snadno a kdykoliv přivolají pomoc v případě nouze. Později tuto službu Aligator vylepšil i o SOS Locator. V roce 2013 uvedl na trh odolné outdoorové telefony a v těsném sledu i první chytré telefony. Jednoduchost ovládání a maximální spolehlivost telefonů postavených na ověřených technologiích se od té doby stala pro Aligator zásadou, stejně jako spolehlivý a dostupný servis v Česku a na Slovensku. Značka doposud uvedla na trh 94 modelů seniorských, později i odolných outdoorových a chytrých telefonů. Fortelná česká značka Aligator přináší jistotu již více než milionu zákazníků.