Rok 2019 byl pro Upvest nejúspěšnějším v historii fungování platformy, investoři zde proinvestovali přes 70 milionů

Společnost Upvest, provozovatel stejnojmenné platformy pro online investice do developerských projektů, zaznamenala nejúspěšnější rok od spuštění své platformy v roce 2017. V loňském roce přesáhla celkově investovaná částka hranici 70 milionů korun, čímž vzrostl objem financování od založení firmy o 356 %.

2020-01-23 16_32_37-Upvest _ Online investice do nemovitostí.png

Počet investorů na platformě se za rok 2019 zdvojnásobil. Mimo dlouhodobějších projektů jako Dům Malvazinky nebo Rezidence Javor, nabídl Upvest možnost podílet se na financování luxusních apartmánů Strakonická v centru Prahy nebo přípravy výstavby rodinných domů v obci Točná. Během roku 2019 investorům společnost vyplatila cca 10, 5 milionu korun. Za dobu existence činí tato částka již 17, 6 milionu korun. 

Nejpopulárnějším dnem, kdy se nejvíce investovalo, bylo úterý, v celkovém součtu utratili v tomto dnu během roku investoři okolo 21 milionů korun. Nejsilnějším měsícem byl zase prosinec, kdy se proinvestovalo 13, 7 milionu korun. 

„Stejně jako každý trh i ten s investicemi do realit se neustále vyvíjí. Je pro nás tedy důležité umět správně předpovědět, kam bude směřovat. I díky úzké spolupráci s odborníky se nám podařilo od spuštění platformy upevnit naši pozici a nadále růst, o čemž svědčí i minulý rok. Ať už z pohledu nových projektů a investorů nebo členů v našem týmu,říká Petr Volný, spoluzakladatel Upvestu. 

Upvest v letošním roce oslaví tři roky od své existence. Od uvedení platformy na trhu již proběhlo 1545 investic o celkovém objemu 91 267 570 korun. V tomto roce se společnost plánuje posunout a posílit v oblasti úvěrování projektů s vyšším investičním objemem, tedy i fundraisingu větších úvěrů. Zároveň chce dále rozvíjet investiční platformu po technologické stránce, a zdokonalit tak její služby. 

O Upvestu

Společnost Upvest nabízí pomocí online platformy investiční příležitosti na poli realitního crowdfundingu. Tato služba je přínosná jak pro developery, tak investory s většími i menšími zkušenostmi. Jedná se o investice do konkrétních realitních projektů, z nichž firma slibuje roční výnos  5% – 8%.  

Společnost byla založena Davidem Musilem a Petrem Volným v únoru 2017. Od uvedení společnosti na trhu již pro proběhlo přes 1500 investic o celkovém objemu více než 90 milionů korun. 

Projekty jsou vždy schvalované specializovanou investiční komisí, která se skládá z Jana Holáska, Petra Malíka a Dušana Šťastníka. Jan Holásek je špičkovým českým právníkem, který se investicemi do nemovitostí dlouhodobě zabývá. Založil například realitní investiční platformu Czech Property Partners. Petr Malík dříve pracoval v PPF Real Estate, nyní je finančním ředitelem Moravské stavební a Dušan Šťastník pracoval mimo jiné jako šéf české pobočky americké společnosti JLL.

Více na: https://www.upvest.cz/