Budoucnost mění tvar: Galaxy Z Flip nabízí nový styl

První skládací skleněný displej od Samsungu na světě a unikátní uživatelské rozhraní, to je úplně nový mobilní zážitek

Samsung Z Flip Infografika CZ parametry.jpg

SAN FRANCISCO, USA – 11. února 2020 – Společnost Samsung Electronics dnes představila model Galaxy Z Flip, nový a převratný skládací chytrý telefon. Galaxy Z Flip je odvážný a stylový, určený pro ty, kteří se rádi vyjadřují prostřednictvím nejmodernějších technologií. Telefon se skládacím skleněným displejem, jaký svět ještě neviděl, doslova ohýbá fyzikální zákony – displej s úhlopříčkou 6,7 palce se ve složeném stavu vejde do každé dlaně. Mezi další přednosti patří originální konstrukce skrytého kloubu a zbrusu nové, na míru dělané uživatelské rozhraní. Díky němu s modelem Galaxy Z Flip můžete dokumentovat, sdílet a zažívat svět kolem sebe, aniž byste k tomu potřebovali ruce. Takhle vypadá stylový a originální začátek nové dekády, která bude patřit skládacím chytrým telefonům. 

https://youtu.be/MIQdJkoTh48

Model Galaxy Z Flip bude k dispozici v České republice u vybraných prodejců elektroniky od 21. února. K dispozici bude ve dvou barevných provedeních: Černá (Black Mirror) a Fialová (Purple Mirror). Zákazníci si mohou telefon předobjednat už dnes od 20:30 hodin za doporučenou maloobchodní cenu 38 990 Kč. Za tuto cenu však zákazník získává nejenom samotný telefon, ale také speciální pojištění náhodného poškození. Samozřejmostí je pak prémiový servis Moje Galaxy, který nabízí například speciální infolinku nebo bezplatné vyzvednutí poškozeného telefonu u zákazníka a zapůjčení náhradního přístroje po dobu záruční opravy.

Kupující se v případě koupi Galaxy Z Flip distribuovaného v ČR společností Samsung Electronics Czech and Slovak nemusí bát náhodného mechanického poškození telefonu ani náhodného poškození vnikem kapaliny, například prasknutí displeje. Součástí kupní ceny telefonu je totiž roční pojištění, díky kterému má zákazník nárok na jednu pojistnou událost se spoluúčastí pouze 2 799 Kč. Podmínkou je registrace zařízení na stránkách www.samsung.com/cz/support/galaxy-premier-service nebo skrze infolinku 800 726 786 do 30 dnů od nákupu. 

„Nadšené přijetí modelu Galaxy Fold nám v Samsungu vlilo novou krev do žil. Galaxy Z Flip je další důležitý krok – postupně budujeme novou třídu skládacích smartphonů a přinášíme zákazníkům nové tvary, nové displeje a především úplně nové mobilní zážitky,“ prohlásil TM Roh, prezident a ředitel divize mobilních komunikací Samsung Electronics. „Díky jedinečnému skládacímu provedení mění Galaxy Z Flip definici mobilních zařízení a toho, co uživatelům dokážou nabídnout.“

Další krok ve skládací éře

Kategorii skládacích telefonů započal model Galaxy Fold, s ním začala nová éra. Galaxy Z Flip představuje krok do nové dekády. První model řady Z je průkopníkem nové třídy přístrojů a pádným důkazem, že to Samsung myslí se svou vůdčí rolí opravdu vážně. Díky němu je jasné, že naše nové technologie a tvary budou uživatelům přinášet nevídané zážitky a potěšení i v dalších letech. 

Moderní design i technologie 

Kompaktní stylové provedení Samsungu Galaxy Z Flip jistě potěší všechny, pro které moderní technologie představují hlavně možnost osobního vyjádření. S tímhle telefonem to opravdu není problém, díky inovativním vlastnostem je pro to jako dělaný. 

 

  • Styl do každé kapsy – Galaxy Z Flip si s sebou můžete vzít všude, ve složeném stavu není větší než běžná peněženka. Vypadá výborně a bez problémů se vejde do kapsy, kabelky nebo dlaně. A pak ho otevřete a úhlopříčka displeje se skoro zdvojnásobí na 6,7 palce, tedy 17 cm. Nabídka barevných variant, elegantní zaoblené rohy, robustní mechanismus, který v zavřené poloze pevně drží – Galaxy Z Flip si nepochybně získá pozornost na první pohled.
  • První skládací skleněný displej od Samsungu – Galaxy Z Flip se pyšní displejem Infinity Flex s technologií Ultra Thin Glass (UTG) z vlastní dílny společnosti Samsung. Díky tomu je příjemně tenký a vypadá velmi elegantně a exkluzivně – něco takového se v kategorii skládacích telefonů dosud neobjevilo. Díky originální konstrukci rovněž odpadl výřez a další rušivé prvky, uživatelé mají k dispozici celou plochu s poměrem stran 21,9:9 – to Samsung dosud nenabídl. Mohou si tudíž užít svůj oblíbený obsah ještě v lepší podobě než dřív. 
  • Konstrukce skrytého kloubu – Galaxy Z Flip je vybaven konstrukcí skrytého kloubu, což je skutečná perla moderního inženýrství. Základem je technologie s dvěma vačkami, vyrobenými tak, aby byl telefon v otevřeném i zavřeném stavu dokonale stabilní a skládací konstrukce nebyla na pohled vůbec znát. Galaxy Z Flip lze přitom otevřít prakticky v libovolném úhlu, podobně jako notebooky. Kromě toho využívá systém skrytého kloubu i nejnovější technologii Samsungu založenou na nylonových vláknech, která odpuzují nečistoty a prach. 

 

Nová skládací generace 

Galaxy Z Flip je určený pro moderní a dynamický životní styl. Dává uživatelům více možností a více pozorovacích úhlů, zároveň jim uvolňuje ruce. Žádný jiný chytrý telefon na trhu nic podobného nenabízí.

 

  • Volné ruce – když Galaxy Z Flip rozložíte, drží tvar v jakémkoli úhlu. Tím pádem můžete fotografovat selfies i s prostředím kolem sebe nebo se ponořit do videochatů pomocí aplikace Google Duo – a máte přitom volné ruce. 
  • Režim Flex – ve spolupráci s Googlem vyvinul Samsung speciální režim Flex pro jedinečnou ohebnou konstrukci Galaxy Z Flip. Když přístroj stojí na nějaké ploše bez podpěry, displej se automaticky rozdělí na dvě poloviny, každá z nich má úhlopříčku 4 palce neboli 10,3 cm. Na horní polovině pak si můžete prohlížet fotografie, videa a další obsah, dolní polovina slouží k ovládání. Na horním displeji si můžete například pouštět klipy z YouTube a na dolním vyhledávat další videa, číst popisky nebo psát komentáře. 
  • Fotoaparát, jaký tu ještě nebyl Galaxy Z Flip dokáže stát bez opory, což výrazně rozšiřuje uživatelské možnosti při fotografování a natáčení. Můžete například snadno pořizovat skupinové snímky se samospouští nebo noční záběry. Máte k dispozici libovolné úhly záběru a navíc volné ruce, k fotografování ani natáčení nepotřebujete žádný stativ. Kvalitní videozáznamy se natáčejí s poměrem stran 16:9, což je na sociální sítě přímo ideální.  Po setmění můžete bez blesku využít speciální noční režim fotoaparátu nebo točit působivá časosběrná videa díky funkci Night Hyperlapse. Stačí telefon otevřít a postavit ho na stůl. V zavřeném stavu můžete rychle jednou rukou pořídit kvalitní selfie pomocí fotoaparátu na zadní straně – k tomu nemusíte přístroj ani otevírat. 
  • Notifikace podle chuti – Je úplně jedno, jestli je Galaxy Z Flip zavřený, stojí na stole nebo je úplně otevřený – o hovor, zprávu nebo připomínku z kalendáře nikdy nepřijdete. V zavřeném stavu se na displeji zobrazí datum, čas a stav baterie. Hovor můžete přijmout i bez otevření telefonu, aplikace pro psaní zpráv se spustí automaticky, jakmile klepnete na upozornění a otevřete telefon. 
  • Režim Multi-Active Window – V tomto režimu výborně funguje multitasking, stačí otevřít lištu a přenést na ni aplikace, které chcete využít. Na horním displeji si můžete přečíst článek z módního webu nebo blogu a dole rovnou najít vyhlédnutý kousek oblečení v nejbližším obchodě

 

Základ a ekosystém řady Galaxy

Z Flip je součástí řady Galaxy, a tím pádem i jejího rozsáhlého ekosystému. Fotoaparát, displej, baterie, bezpečnostní prvky, to vše je na nejvyšší úrovni, a totéž platí pro špičkové služby, jako Samsung Health, Samsung Knox atd. Díky natáčení ve 4K, funkci Live Focus a stabilizátoru si můžete vychutnat výtečnou kvalitu videozáznamů. Galaxy Z Flip nabízí optimalizovaný duální bateriový systém, který má vyšší výkon a přitom nezabírá více prostoru. Umožňuje kabelové i bezdrátové dobíjení, k dispozici je i systém Wireless PowerShare, umožňující bezdrátově dobíjet sluchátka Galaxy Buds, hodinky Galaxy Watch nebo jiný telefon. Technologie Samsung Knox chrání uživatele a jejich zařízení na mnoha úrovních od procesoru po software, její součástí jsou měsíční a čtvrtletní bezpečnostní aktualizace. Uživatelům jsou k dispozici služby umožňující bezpečné placení pomocí technologie Samsung Pay, monitoring zdravotních a fitness funkcí pomocí Samsung Health a přístup více než k 5000 chytrých produktů z dílny Samsungu i dalších partnerů prostřednictvím systému SmartThings.

Další informace najdete na webech news.samsung.com/galaxy, www.samsungmobilepress.com nebo www.samsung.com/galaxy.

TABULKA SE SPECIFIKACEMI

SPECIFIKACE PRODUKTU

Technické specifikace Galaxy Z Flip
Displej  Hlavní displej  Úhlopříčka 6,7“ (17 cm) FHD+ Dynamic AMOLED (21,9:9) Infinity Flex Display

2636 x 1080

425 ppi 

*Úhlopříčka měřená v plném obdélníku bez započtení zaoblených rohů. Skutečná obrazová plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru pro fotoaparát.
Vnější displej  1,1“(2,8 cm) Super AMOLED Display                                                                                                      

300 x 112

303 ppi

* Úhlopříčka měřená v plném obdélníku bez započtení zaoblených rohů. Skutečná obrazová plocha je menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru pro fotoaparát.
Rozměry a hmotnost  Zavřený 73,6 x 87,4 x 17,3 mm (pant) – 15,4 mm (volný konec)
Otevřený 73,6 x 167,3 x 7,2 mm – 6,9 mm (displej)
*Do tloušťky Galaxy Z Flip v otevřeném stavu se nepočítá rám hlavního displeje.
Hmotnost  183 g
Fotoaparát  Přední fotoaparát  10 MPix Selfie Camera: f2,4 

Velikost pixelů: 1,22μm

FOV: 80˚

Zadní duální fotoaparát  12 MPix ultraširoký fotoaparát: f2,2

Velikost pixelů: 1,12μm

FOV: 123˚

12 MPix širokoúhlý fotoaparát: Super Speed Dual Pixel AF, OIS, f1,8

Velikost pixelů: 1,4μm

FOV: 78˚

Stabilizátor pro zadní širokoúhlý fotoaparát 

Až 8x digitální zoom

Podpora HDR10+ 

Kontinuální automatické ostření 

Procesor  7 64-bit Octa-Core 

2.95 (max. rychlost) + 2.41 + 1.78

Paměť  8 GB RAM a 256 GB vnitřní úložný prostor 
*Skutečná dostupná kapacita úložného prostoru závisí na předinstalovaných programech. 
Baterie  Duální baterie 3300 mAh (typická hodnota) 
* Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960. Jmenovitá (minimální) kapacita je 3200 mAh. Skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, typu využití apod. 
Dobíjení  Rychlé dobíjení pomocí kabelu nebo bezdrátové 

Wireless PowerShare

* Kabelové dobíjení je kompatibilní s QC2.0 a AFC. Bezdrátové dobíjení je kompatibilní s WPC

* Wireless PowerShare je omezeno na telefony Samsung nebo jiné značky s WPC Qi, např. Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy Note10, Note10+,Galaxy S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5, a příslušenství jako Galaxy Watch Active, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active2, Galaxy Buds+ nebo Galaxy Buds. Nemusí fungovat s některým příslušenstvím, obaly, modely jiných značek nebo některými nositelnými zařízeními Samsung. Může mít vliv na příjem signálu či datové služby, záleží na prostředí v síti.

Operační systém  Android 10
Sítě   Enhanced 2X2 MIMO, 5CA,

LTE Cat.16 až po 1.0 Gb/s Download

LTE Cat.13 až po 150 Mb/s Upload

až po 1.0 Gb/s Download / až po 150 Mb/s Upload

* Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.
Konektivita  Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz),VHT80 MU-MIMO,256QAM

Bluetooth® v 5.0 (LE až po 2Mb/s), ANT+, USB Type-C, NFC, Location (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

* Pokrytí Galileo a BeiDou je omezené. BeiDou není v některých zemích dostupné.
SIM karta  1x eSIM a 1x Nano SIM
* SIM karty se prodávají samostatně. Dostupnost závisí na zemi a operátorovi.

* eSIM vyžaduje bezdrátový servisní plán, umožňuje aktivaci tarifu bez fyzické nano SIM karty. Dostupnost eSIM závisí na zemi a operátorovi. Zjistěte u operátora, zda váš tarif e-sim podporuje.

Platby  Samsung Pay (Link) 

Kreditní a debetní karty: podpora MST a/nebo NFC, Prepaid card, Global remittance, Transit, členské karty, dárkové kupony, odměny

* Dostupné ve vybraných zemích. Vlastnosti se mohou měnit podle státu a poskytovatelů.
Senzory Kapacitní snímač otisků prstů (po straně), akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor (digitální, analogový), senzor přítomnosti, RGB světelný senzor
Autentifikace Blokování: obrazec, PIN, heslo

Biometrické blokování: otisk prstu, rozpoznávání tváře 

* Rozpoznávání tváře funguje jen při otevřeném telefonu pomocí předního fotoaparátu.
Audio Mono reproduktor 

Prostorový zvuk pro Bluetooth a sluchátka s podporou Dolby Atmos (Dolby Digital, Dolby Digital Plus)

Podpora UHQ 32-bit &DSD64/128 

PCM: až 32 bit, DSD*: DSD64/128
Podporované formáty: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF
Bluetooth

Dual Audio: ke Galaxy Z Flip lze připojit dvě zařízení s Bluetooth současně a přehrávat pomocí obou zařízení zároveň.
Scalable Codec: vylepšené Bluetooth připojení při interferenci signálu.
Nahrávání

Kvalitu nahrávání vylepšuje mikrofon High AOP s minimalizací zkreslení v hlučných podmínkách.

* Přehrávání DSD64 a DSD128 závisí na formátu souboru.

* Při připojení dvou zařízení se může lišit kvalita zvukového výstupu.

* Jen pro některé typy příslušenství značky Samsung nebo AKG.

* AOP: Acoustic Overload Point

Video Podporované formáty:

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
Připojení k TV 

Bezdrátový přenos: Smart View (přenos obrazu v rozlišení 1080p a 30 fps)

Zabezpečení  Platforma Knox: monitoring a ochrana v reálném čase.

Antivir, prevence malware (technologie McAfee)

Bezpečná složka: zabezpečený prostor v zařízení pro aplikace, fotografie, videa nebo soukromé soubory

*Dodavatelé antivirových programů či softwaru k ochraně před malware se mohou v jednotlivých zemích lišit.
Balení Galaxy Z Flip, datový kabel, cestovní adaptér, špendlík, USB konektor (OTG), základní návod, kryt displeje, sluchátka (USB Type-C) se zvukovou technologií od AKG, průhledný zadní kryt
* Skutečné součásti balení, včetně krytu displeje, závisí na regionu či zemi a modelu. Barva balení a krytu displeje se může měnit v závislosti na barvě modelu. 

*Veškeré specifikace a popisy se mohou od skutečných specifikací produktu lišit. Samsung si vyhrazuje právo tuto stránku a její obsah bez ohlášení měnit, což se může týkat funkcí, vlastností, specifikací, grafického rozhraní, fotografií, videozáznamů, benefitů, cen, komponentů, výkonu, dostupnosti, možností nebo dalších produktových informací.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.