Revolut získává investici 500 milionů amerických dolarů. V jejím čele stojí americký investor TCV

  • Revolut v investičním kole D získává 500 milionů amerických dolarů (11,65 mld. Kč). Hodnota firmy vzrostla na 5,5 miliardy dolarů. Z Revolutu se tak stala jedna z nejhodnotnějších fintechových společností světa.
  • Investiční kolo vedl americký investor TCV. Do investice se zapojili také stávající investoři.
  • Revolut investici využije k dalšímu rozvoji produktu na již existujících trzích a dále k rozšíření bankovních služeb v Evropě. Finance budou také použity ke zvýšení počtu každodenních uživatelů.

Revolut app.jpg

Finanční platforma Revolut, jejíž služby používá po celém světě více než 10 milionů zákazníků, dnes oznámila investici ve výši 500 milionů dolarů v rámci investičního kola D. Revolut doposud na investicích vybral celkem 836 milionů dolarů.

V čele nového investičního kola stojí fond TCV. Do investice se zapojili také dosavadní investoři. Investice posunula valuaci společnosti na úroveň 5,5 miliardy amerických dolarů. Revolut se tak stal jednou z nejhodnotnějších fintechových společností světa.

Nová investice byla dohodnuta v době, kdy poptávka po službách Revolutu vzrůstá a kdy má firma za sebou finančně úspěšný loňský rok. V roce 2019 Revolut navýšil počet zákazníků o 169 % a počet denních uživatelů narostl o 380 %. Obrat firmy v roce 2018 se zvýšil o 354 %.

Investice bude využita na zdokonalení zákaznické zkušenosti a posílení pozice Revolutu na stávajících trzích jak mezi koncovými uživateli, tak i firemními zákazníky. Revolut se zaměří také na rozvoj produktu, aby bylo pro uživatele atraktivní ho používat na každodenní bázi. V budoucnu by se firma chtěla zaměřit také na oblast půjček pro firmy i fyzické osoby, dále na rozšíření spořicích účtů s vysokými úroky za hranice Velké Británie a také na další zdokonalování zákaznické zkušenosti a rozšíření bankovních služeb po Evropě.

Revolut se bude také nadále zaměřovat na další rozvoj svých úspěšných karet Premium a Metal, kterých ve srovnání s rokem 2018 vydal o 154 % více. S využíváním karet Premium a Metal jsou spojeny různé benefity jako např. neomezené směny cizích měn, vstup do letištních salonků, bezplatné obchodování s akciemi a cestovní pojištění.

Revolut bude nadále investovat do náborových aktivit. Firma nyní zaměstnává přes 2 000 lidí a v minulém roce na seniorní pozice přijala řadu odborníků. Mezi nimi byl například Martin Gilbert, bývalý Co-Chief Executive ze Standard Life Aberdeen, který nastoupil na pozici Chairman of the Board. Z Deloitte přišla Caroline Britton, která se, spolu s Brucem Wallacem, dřívějším CEO Silicon Valley Bank, stala Non-Executive Director.

Nik Storonsky, zakladatel a CEO Revolutu, k nové investici řekl: “Naším cílem je postavit globální finanční platformu – jednotnou aplikaci, v níž zákazníci mohou každodenně spravovat své peníze. Tato investice dokazuje víru investorů v tento model. Naším cílem do budoucna je rozšířit naše bankovní služby po Evropě, dále pak navýšit počet lidí, kteří účet od Revolutu každodenně používají a mířit k ziskovosti. TCV má dlouholeté zkušenosti s podporou firem, které po celém světě mění obory, v nichž působí. Jsme rádi, že se partnerem pro další rozvoj naší platformy stali právě oni.”

John Doran, General Partner v TCV, k investici dodal: “Jsme rádi, že jsme mohli spojit síly s Nikem, Vladem a celým týmem, který za Revolutem stojí. Revolut používá nejmodernější technologie a neustále se snaží, aby zkušenost zákazníků s jeho službami byla na podstatně lepší úrovni, než jakou nabízejí klasické banky. Těšíme se, že budeme celý tým podporovat na jejich cestě, na jejímž konci bude Revolut jednou z největších finančních služeb na světě.”

O Revolutu

Posláním Revolutu je změnit to, jakým způsobem fungují peníze. Je to nová a inovativní finanční platforma, která lidem umožňuje mít pod kontrolou to, jak utrácejí, investují a posílají své peníze, aniž by za to museli platit vysoké poplatky jako v bankách.

Založen byl v roce 2015 ve Velké Británii. Revolut do platformy přidává nové funkcionality, mezi které se řadí například možnost obchodovat s akciemi bez poplatků, možnost používat kryptoměny nebo účty pro podnikatele.

Sídlo má v Londýně a zaměstnává 2 000 lidí, kteří pracují na 23 místech. Revolut je v současné době jednou z největších komunit na světě ve fintech oblasti. Po celém světě má více než 10 milionů zákazníků. Od svého vzniku Revolut zpracoval více než miliardu transakcí v hodnotě převyšující 130 miliard amerických dolarů.

O TCV

Společnost TCV byla založena v roce 1995. Zajišťuje financování pro rychle rostoucí technologické firmy. Od svého vzniku investovala více než 13 miliard amerických dolarů do předních technologických firem. 1,5 miliardy dolarů vložila do společností z oboru fintech.

TCV investovala do firem jako Airbnb, AxiomSL, Dollar Shave Club, Exact Target, Expedia, Facebook, LinkedIn, Netflix nebo Spotify. V Evropě TCV investovala 2 miliardy dolarů do společností jako Believe Digital, Brillen.de nebo FlixMobility.

Více informací o TCV včetně seznamu všech firem, do kterých investovala, naleznete na https://www.tcv.com/.