Pronájmy za časů koronaviru? Flatio radí, na co máte nárok jako nájemník i jako majitel bytu

Praha, 31. března 2020 – Dopady vládních nařízení přišly tak rychle, že se v nich mnozí majitelé bytů, ani samotní nájemci, zatím nestačili zorientovat. Realitní startup Flatio proto přišel s webovým rádcem, který se v časech mimořádných opatření pokouší odpovědět na všechny palčivé otázky ohledně pronájmů. Současně pak na stejném virtuálním místě nabízí bezplatnou poradnu pro nájemce i majitele – stačí položit dotaz ve formuláři a ten se posléze i s patřičnou odpovědí objeví na stránkách mezi ostatními radami.

Konec měsíce znamená ukončení některých nájemních smluv, případně začátek nových. Řada lidí se ale díky nečekané situaci náhle potýká s obrovskými finančními potížemi, a nemohou proto včas splatit nájem, někteří by se pak například rádi ubytovali i navzdory omezenému pohybu osob v republice. “Poslední dva týdny se setkáváme se spoustou dotazů od klientů, kteří neví, jak nečekaným situacím čelit a na co mají v jejich případě nárok. Proto jsme dali dohromady webové stránky, které přináší odpovědi na nejčastější palčivé dotazy,” vysvětluje Radim Rezek, CEO startupu Flatio.

Pokud se na webových stránkách https://get.flatio.com/koronavirus-radce-pro-najemniky/ (pro nájemníky) a https://get.flatio.com/koronavirus-radce-pro-majitele/ (pro majitele) neobjeví kýžená odpověď, kterou tazatel hledá, je na stejném místě k dispozici bezplatná poradna. ”Rozhodli jsme se po celou dobu trvání nouzového stavu poskytovat zdarma poradenství v souvislosti s nájmy a dopady vládních opatření na nájemní bydlení,” potvrzuje Rezek.

“Nové projekty s účelem pomoci v nelehkých dobách vznikají v posledních dnech téměř nepřetržitě, ale v oblasti bydlení jsme zatím ještě na nic nenarazili. Proto jsme se rozhodli, že přispějeme svojí trochou do mlýna. Ačkoliv se sami v oblasti pronájmů pohybujeme už řadu let, i my jsme si museli spoustu věcí kvůli novým opatřením znovu zjišťovat a ověřovat – proto jsme se chtěli o naše poznatky podělit s veřejností a ušetřit tak možná někomu starosti a zbytečnou práci,” vysvětluje vznik poradny CEO startupu.

Více o Flatio.cz 

Myšlenkou startupu Flatio je propojit realitní byznys s nejnovějšími technologiemi, prostřednictvím kterých se zjednodušuje celý proces pronájmu. U Flatio tak odpadají zažité stereotypy realitních kanceláří, jako je kauce, nutnost osobní prohlídky nebo osobní podpis smlouvy. Prohlídky na Flatio jsou řešeny virtuální návštěvou nabízených nemovitostí, smlouvy se podepisují on-line a nakonec i platby za pronájem mohou nájemníci díky unikátní aplikaci platit on-line kartou. Flatio staví službu především na jednoduchosti, rychlosti a maximální pohodlnosti pro obě strany. Rezervovat bydlení přes Flatio je tak možné odkudkoli na světě. 

Služba nyní působí v Praze, Brně, Vídni a Bratislavě a stojí za ní podnikatel Radim Rezek, investory projektu jsou investiční skupiny Enern a INCOMMING ventures.