Společnost LIVI startuje v Česku novou, bezplatnou videokonzultační službu LIVI Connect

Praha 14. května 2020 – Největší evropský poskytovatel digitální zdravotní péče spouští v České republice službu LIVI Connect. Novou, bezplatnou a bezpečnou webovou platformu, která všem lékařům, zdravotnickým pracovníkům a terapeutům umožní rychle, jednoduše a snadno organizovat videohovory se svými pacienty. Digitální ordinace prostřednictvím online schůzek ulehčí a zvýší dostupnost konzultací nejen chronicky nemocným nebo těm, kteří jsou v domácí izolaci, ale například i pacientům, pro které je z jakéhokoli důvodu komplikované dojet do ordinace. Individuální videoschůzky jsou ideálním řešením pro praktické lékaře i specialisty, psychoterapeuty, zdravotní sestry nebo konzultanty, kteří pracují samostatně, nemohou ze zdravotních důvodů pracovat v ambulanci nebo v ordinaci, případně mají jiné překážky a omezení, jež jim neumožňují vykonávat svou profesi standardním způsobem. Protože ochrana osobních údajů je na prvním místě, přímé kontakty mezi účastníky konzultačních schůzek nejsou nijak dál sdíleny.

Prostřednictvím služby LIVI Connect, která je k dispozici v celé Evropě, ve Spojených státech a v Kanadě, se jen za posledních několik týdnů uskutečnily desítky tisíc videokonzultací. Digitální propojení lékařů s jejich pacienty významně zmírnilo tlak na systémy ambulantní zdravotní péče v jednotlivých zemích. Platforma LIVI Connect, kterou pro online videokonzultace využívají i specialisté včetně psychologů, dermatologů nebo zubních lékařů, je k dispozici už v 11 jazycích – angličtině, francouzštině, němčině, italštině, španělštině, švédštině, norštině, dánštině, nizozemštině a polštině a nově také v češtině.

„Spustili jsme LIVI Connect v reakci na rostoucí poptávku lékařů z celé Evropy po digitálním řešení pandemie COVID-19. Pro všechny zdravotnické profesionály se tak otevřela možnost zůstat v kontaktu se svými pacienty jednoduchou a bezpečnou cestou, a bez jakýchkoli dodatečných nákladů. Navíc jsou videokonzultace prostřednictvím LIVI Connect plně šifrované, a tedy zcela bezpečné přitom snadno realizovatelné pouhým stisknutím tlačítka,“ potvrzuje Johannes Schildt, generální ředitel a spoluzakladatel KRY/LIVI, a dodává: „Věříme, že i v České republice praktičtí lékaři a specialisté novou platformu ocení pomůžeme jim totiž zajistit, aby i jejich pacienti měli prospěch z rychlejšího a pohodlnějšího přístupu k odbornému poradenství v oblasti zdravotnictví.“

Fungování platformy LIVI Connect je uživatelsky velmi intuitivní, velký důraz tvůrci kladli i na zabezpečení a ochranu dat. A jak to funguje prakticky? Po ověření zdravotničtí pracovníci pouze zadají své údaje a přihlásí se pomocí e-mailové adresy. Poté stačí zadat číslo mobilního telefonu svého pacienta, odeslat mu jednorázový odkaz v SMS a mohou zahájit videokonzultaci. Ochrana osobních údajů je samozřejmostí, žádná data nejsou nikdy sdílena.

„Online zdravotní péče a telemedicína mohou přispět k řešení mnohých výzev naší společnosti, jako je například stárnutí populace, dlouhé fronty v ordinacích, rostoucí náklady nebo dostupnost péče. Zkušenosti naší společnosti v rámci projektů v celé Evropě ukazují, že právě digitální zdravotní péče je nejchytřejší způsob, jak zvládat novodobé výzvy moderního zdravotnictví,“ říká David Pavliska, zástupce společnosti LIVI v České republice, a dodává: „Digitální nástroje efektivně umožňují zůstat v kontaktu s pacienty a poskytovat jim aktuální informace včetně lékařských nebo terapeutických rad.“

O platformě LIVI Connect:

 

  • Je zdarma a uživatelsky přívětivá: Lékař pacientovi zašle odkaz prostřednictvím krátké textové zprávy. Na rozdíl od jiných online platforem se pacient nemusí do systému registrovat a nepotřebuje ani uživatelský účet.
  • Zprostředkuje přímý kontakt lékaře s pacientem: Na rozdíl od telefonátů umožňuje pacientům a lékařům vzájemně se vidět, a efektivně tak doplňuje či nahrazuje klasickou osobní schůzku v ordinaci.
  • Je bezpečná a spolehlivá: Videokonzultace přes webový prohlížeč jsou plně šifrované a může je iniciovat pouze zdravotnický pracovník.
  • Pomáhá zastavit šíření infekce Covid-19: Bezkontaktní konzultace chrání pacienty a lékaře před nákazou a šířením infekce, a zároveň poskytují péči pacientům, kteří potřebují průběžnou léčbu – například pacientům s chronickými stavy jako diabetes, kardiovaskulární onemocnění apod.
  • Pomáhá efektivněji využívat zdravotnické kapacity: Lékaři a zdravotničtí pracovníci mohou snadno a flexibilně pracovat i na dálku.
  • Je dostupná v USA, Kanadě a v Evropě: K dispozici je v 11 jazykových verzích, vedle češtiny také v angličtině, francouzštině, němčině, italštině, španělštině, švédštině, norštině, dánštině, holandštině a polštině, s plány na další rozšíření.

 

– KONEC – 

https://www.liviconnect.com/cz/

O LIVI:

LIVI je online zdravotnická a telemedicínská aplikace, která umožňuje pacientům konzultovat své zdraví s kvalifikovanými zdravotníky, a to během několika minut prostřednictvím smartphonu nebo tabletu. Od spuštění na začátku roku 2015 se LIVI etablovala jako přední evropský poskytovatel digitální zdravotní péče s více než 1,9 milionu dokončených konzultací s pacienty.

S podporou některých z nejznámějších evropských technologických investorů, včetně společností Index Ventures, Accel a Creandum, je společnost LIVI lídrem na poli digitálního zdraví a mění budoucnost zdravotní péče. S více než 300 zaměstnanci a více než 800 lékaři se LIVI se sídlem ve Stockholmu zavázala zlepšovat zdraví světa prostřednictvím inovací, při zachování individuálního přístupu k pacientům. Ve Švédsku, Norsku a Německu LIVI působí pod značkou KRY. 

Další informace naleznete na adresách www.kry.se / www.livi.co.uk / www.livi.fr / www.kry.de / www.kry.no.