JTI certifikována jako Nejlepší zaměstnavatel v České republice i v Evropě. Oceněna za excelentní přístup k zaměstnancům

Praha / 2. února, 2021 – JTI získala ocenění Global Top Employer 2021 a dosáhla pozice nejlepšího zaměstnavatele, #1 Top Employer, v Evropě na základě hodnoceni Top Employers Institute. Jako zaměstnavatel číslo jedna byla oceněna i v České republice, v Maďarsku a na Slovensku. Top Employers Institute hodnotil JTI v každém regionu, kde působí.

JTI pracuje jako jednotná společnost na třech trzích v České republice, v Maďarsku a na Slovensku. Celkem zaměstnává 340 lidí, z nichž 180 pracuje v České republice

Ocenění získala JTI v České republice a v Maďarsku už podeváté za sebou; na Slovensku byla na základě nezávislého hodnocení Top Employers Institute takto oceněna potřetí v řadě. V letošním roce bodovala zejména v oblasti diverzity a rovného přístupu a ve wellbeing zaměstnanců.

„Získat takhle prestižní cenu na všech třech trzích našeho klastru je skvělý pocit a vynikající úspěch. Ale tady jde o mnohem víc než o to, že jsme dostali ocenění. Podnikatelské prostředí a ekonomická situace se rychle proměňují; mění se způsoby, jakými pracujeme. Tato certifikace tyto změny podtrhuje, ukazuje na ně a zdůrazňuje silné stránky toho, jak JTI přistupuje ke svým zaměstnancům a jak se zaměřuje na další zlepšení. Certifikace potvrzuje špičkovou kvalitu naší personální praxe a to, že zajišťujeme našim lidem to nejlepší pracovní prostředí,“ říká Yelena Yugova, ředitelka People & Culture pro Česko, Maďarsko a Slovensko.

Od začátku ledna 2021 můžou všichni zaměstnanci JTI po celém světě, bez ohledu na pohlaví a sexuální orientaci nebo na to, jak se stali rodiči, využívat 20 týdnu plně placené rodičovské dovolené, když se jim rodina rozroste o nového potomka.

Centrála společnosti je také už tři roky v řadě certifikovaná za rovnost mezd nadací EQUAL-SALARY Foundation za poskytování férových a vyrovnaných příležitostí pro ženy a muže.

„Na JTI si chválím práci, nadřízené i kolegy, i firemní kulturu. Možná že právě tohle je to, proč člověk dává práci něco navíc; nad rámec popisu práce. Navíc JTI umí svým zaměstnancům nabízet příležitosti a já jsem toho asi dobrým příkladem – začínal jsem tu jako kluk na baličce cigaret a dneska mám na starosti flotilu firemních vozidel a korporátní bezpečnost pro tři země,“ říká k práci pro Top zaměstnavatele Jaroslav Poupě, fleetový a bezpečnostní manažer JTI pro Česko, Maďarsko a Slovensko.

Program pro udržení excelence v roce 2021

JTI se s ještě větší intenzitou zaměří na:

  • Genderovou vyrovnanost ve vedoucích pozicích: společnost je zavázána držet se svých cílů v oblasti vyššího zastoupení žen ve vedoucích pozicích k dosažení genderové vyrovnanosti na všech úrovních.
  • EmbRACE: program zaměřený na budování inklusivní firemní kultury oceňující kvalitu a výkon díky rovnému přístupu ke všem etnických skupinám po celém světě.
  • Nové způsoby práce: mise, jejímž cílem je posílit zaměstnance ve výrobních závodech i v kancelářích prostřednictvím práce na dálku, odstraněním manažerských bariér a překonaných způsobů řízení; a vytvoření globálního prostředí, ve kterém se zaměstnanci cítí bezpečně, když jsou sami sebou, učí se ze svých chyb, vyjadřují své názory, podstupují uvážená rizika a důvěřují a respektují se navzájem.

###

Top Employers Institute je organizace, která po celém světě certifikuje podniky poskytující excelentní podmínky pro rozvoj svých zaměstnanců a pomáhá ty nejlepší postupy rozšiřovat, aby obohatila svět práce. Prostřednictvím certifikačního programu Top Employers Institute se společnosti mohou nechat ohodnotit, certifikovat a získat ocenění coby preferovaný zaměstnavatel. Top Employers Institute vznikl před 30 lety a od té doby certifikoval 1 691 organizací ve 120 zemích a regionech. Takto certifikované společnosti pozitivně ovlivňují životy více než sedmi milionů lidí po celém světě.


JTI je přední mezinárodní společnost zabývající se tabákovými výrobky a vapováním působící ve více než 130 zemích světa. Je globálním vlastníkem značky Winston, dvojky na světovém trhu cigaret, a značky Camel mimo USA, a má také největší podíl na prodeji obou značek. Mezi další globální značky JTI patří Mevius a LD. JTI patří také významná pozice na mezinárodním vapovacím trhu se značkou Logic a na trhu zahřívaného tabáku s produkty Ploom. Společnost JTI se sídlem ve švýcarské Ženevě zaměstnává přes 44 000 lidí a již sedmým rokem po sobě získala ocenění Global Top Employer. JTI je členem Japan Tobacco Group. Další informace najdete na www.jti.com