Farmaceutická firma z Česka je nejlepším zaměstnavatelem

Praha, 22.2.2021 – Hladké začleňování nováčků do kolektivu, efektivní řízení zaměstnanců nebo příjemné pracovní prostředí. I tyto faktory vedly k tomu, že se farmaceutická společnost MSD stala jedním z nejlepších tuzemských zaměstnavatelů roku 2021 a získala certifikát Top Employer 2021. Podmínky přísného auditu splnila MSD nejen v Česku, ale i v dalších osmi zemích Evropy. Lokální Top Employer certifikát tak doplňuje i ocenění Top Employer Europe 2021. 

„Získání certifikátu Top Employer je skvělou zprávou pro zaměstnance, uchazeče o práci a pro ty, kteří se řízením HR v MSD profesionálně zabývají. Dokazuje, že MSD je dobré místo pro práci, kde pečlivě dbáme na to, aby se potenciál našich zaměstnanců mohl dobře rozvíjet,“ říká Dita Faltínová, Human Resource Business Partner, MSD Czech Republic.

Auditoři z Top Employer Institute důkladně prověřovali společnost řadu měsíců, od dubna 2020. V první fázi požadovali vyplňování obsáhlých dotazníků čítajících řádově stovky otázek, následně auditoři veškeré podklady ověřovali. Celkem se „prověrka“ zaměřila na 21 kapitol z oblasti HR – MSD splnilo kritéria ve všech.

„Certifikát Top Employer je určitě úspěch, nicméně jakkoli je prestižní, není a nikdy nebude naším konečným cílem. Tím je soustavně zvyšovat naši atraktivitu pro špičkové uchazeče o zaměstnání a pro stávající zaměstnance vytvářet mimořádně přívětivé pracovní podmínky, které jim umožní uplatňovat své dovednosti, růst a naplňovat své ambice. Nyní jsme dostali signál, že jsme na správné cestě. Je to dávka energie, kterou nesmíme nechat jen tak vyprchat,“ říká Anita Zubak, MSD Executive Director a Prague IT Hub Lead. 

Pobočka společnosti MSD v Česku působí již od roku 1992 a v současné době zaměstnává téměř 1 500 lidí. Skokový nárůst zaznamenala v roce 2014, kdy v Praze otevřela svůj první technologický hub. 

O společnosti MSD

MSD je přední globální biofarmaceutickou společností. Již 130 let se zaměřuje na výzkum a vývoj léčiv a vakcín proti těm nejzávažnějším onemocněním. Vývoj nových možností léčby a prevence byl a zůstává jejím posláním umožňujícím chránit to nejcennější – život.