League of Legends přichází na televizní obrazovky. Netflix uvede nový seriál Arcane

Praha, 4. května 2020 – Netflix a Riot Games přinášejí globální fenomén League of Legends na televizní obrazovky, a to prostřednictvím animovaného seriálu Arcane, jenž bude mít na Netflixu celosvětovou premiéru na podzim roku 2021.

Jedná se o první televizní seriál od Riot Games. Arcane je animovaný seriál vyvíjený a produkovaný společností Riot Games ve spolupráci s Fortiche Productions a jeho děj je zasazený do celosvětově oblíbeného prostředí League of Legends. Příběh se odehrává v utopickém Piltoveru a utlačovaném podzemním Zaunu a pojednává o původu dvou ikonických šampionů z LoL – a o síle, která je rozdělí.

Dominique Bazayová, ředitelka původní animované tvorby pro Netflix, uvedla: „League of Legends vyvolal vlnu celosvětového nadšení a popularity a my máme nesmírnou radost, že můžeme být domovem Arcane – prvního televizního seriálu, který je do tohoto prostředí zasazen. Seriál bude vizuálně velkolepá, dech beroucí jízda, která diváky nenechá ani na okamžik vydechnout.“

Shauna Spenleyová, světová ředitelka zábavní sekce Riot Games, prohlásila: „Arcane vznikl jako upřímné poděkování našim hráčům a fanouškům, kteří nás žádali o vytvoření filmovějších zážitků, jejichž prostřednictvím by se mohli hlouběji ponořit do světa League of Legends a jeho šampionů. Netflix se svou ohromnou celosvětovou značkou a s námi sdíleným cílem poskytovat špičkový, vysoce kvalitní obsah, je pro nás dokonalým partnerem, který nám pomůže nabídnout Arcane hráčům z celého světa.“

Rekordní sledovanost

Riot Games neustále rozšiřuje svou globální fanouškovskou základnu, a to jak v samotné hře, tak i mimo ni. Jeho videa nashromáždila celosvětově více než 14 miliard zhlédnutí a esportové mistrovství světa 2020 v League of Legends zaznamenalo hned v několika ukazatelích rekordní sledovanost. Po celém světě diváci zhlédli více než miliardu hodin obsahu a upevnili tak pozici League of Legends jakožto nejsledovanějšího esportu na světě – finálový zápas dosáhl 23,04 milionu průměrného počtu diváků za minutu (AMA) a 45 milionů maximálního počtu uživatelů v jeden okamžik (PCU).

Oficiální video k oznámení seriálu najdete ZDE. 

O službě Netflix

Netflix je přední světová streamovací zábavní služba, jejíchž 208 milionů platících uživatelů ve více než 190 zemích si může vychutnávat televizní seriály, dokumenty i celovečerní filmy z nepřeberné škály žánrů a v mnoha jazycích. Předplatitelé mohou sledovat tolik obsahu, kolik chtějí, kdykoliv a kdekoliv na libovolné obrazovce s připojením k internetu. Obsah lze přehrávat, pozastavovat a znovu spouštět, a to zcela bez reklam a jakýchkoliv závazků.

O společnosti Riot Games

Společnost Riot Games byla založena v roce 2006, aby vyvíjela, vydávala a podporovala hry, které se zaměřují na hráče víc než kterékoliv jiné na světě. Roku 2009 vydal Riot svůj první titul s názvem League of Legends, jenž se dočkal ohromného globálního ohlasu. Postupem času se LoL stalo nejhranější PC hrou na světě a jedním z hlavních faktorů, jež stály za raketovým rozmachem esportů.

Zatímco LoL načíná druhou dekádu, Riot tuto hru nadále rozvíjí a zároveň hráčům poskytuje nové zážitky díky titulům jako Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, VALORANT, League of Legends: Wild Rift a několika dalších, které jsou právě ve vývoji. Zároveň prozkoumává svět Runeterry pomocí multimediálních projektů, jako jsou hudba, komiksy, televizní tvorba a podobně. Riot také založil vlastní vydavatelskou skupinu Riot Forge, která spolupracuje s externími vývojáři na dalších titulech zasazených do světa League of Legends. První projekt od Forge, Ruined King: A League of Legends Story, je příběhová tahová hra na hrdiny (RPG) od studia Airship Syndicate.

Riot, který založili Brandon Beck a Marc Merrill a který vede ředitel Nicolo Laurent, má sídlo v kalifornském Los Angeles a zaměstnává přes 3000 Rioterů ve více než 20 pobočkách po celém světě.