EY pomohlo s významným herním obchodem. Do brněnské vývojářské firmy MADFINGER Games vstupuje majitel TikToku

Praha, 26. května 2021 – Je to jedna z nejvýraznějších investic, která se letos v ČR na poli online her odehrála. Minoritní podíl ve vývojářském studiu MADFINGER Games, které si získalo fanoušky po celém světě svými propracovanými 3D střílečkami pro mobily a tablety, koupila čínská společnost ByteDance, respektive jeho část zaměřená na hry Nuverse. Globálně je ByteDance známý jako tvůrce populární sociální sítě TikTok a tento obchod je výjimečný tím, že Nuverse zatím investovalo v podstatě jen v Číně. S dojednáním investice asistovala akcionářům MADFINGER Games poradenská společnost EY. 

Důvodem, proč si Nuverse vybral pro svoji první západní investici právě MADFINGER Games, je podle jeho ředitele a spolumajitele Marka Rabase to, že brněnská firma má mezi vývojáři her na světovém trhu unikátní pozici. Neexistuje totiž moc jiných tvůrců, kteří by se specializovali na podobné hry. Brněnské studio zaujalo hráče po celém světě například svými tituly DeadTrigger, Unkilled nebo sérií Shadowgun. Před třemi lety díky tomu vývojáři dosáhli u svých her 200 milionů stažení.

Jednání s Nuverse probíhala od listopadu 2020, EY poskytlo vývojářům služby transakčního a daňového poradenství a advokátní kancelář EY Law radila při due diligence prováděné investorem a dále při přípravě i vyjednání kompletní transakční dokumentace a úspěšném dokončení celého obchodu. 

Transakční poradenství poskytl tým pod vedením Štěpána Fliegera, o daňové poradenství při transakci se postarala skupina odborníků v čele Karlem Hronkem, advokátní kancelář EY Law v rámci tohoto obchodu vedl partner Ondřej Havránek spolu s advokátem Vladimírem Petráčkem a advokátním koncipientem Františkem Schirlem. Právníci z EY Law pomáhali akcionářům MADFINGER Games například při zodpovídání dotazů investora a jeho poradců při právní prověrce klienta, u přípravy právní dokumentace a asistovali také s dokončením celé transakce. Druhou stranu zastupovala advokátní kancelář Clifford Chance. 

Vyhledání a vstup strategického zahraničního investora do naší společnosti se ukázal jako složitý a časově náročný proces. Byli jsme rádi za spolupráci s EY, kde jsme pod jednou střechou našli zkušené odborníky na transakce, právo a daně. Při vyjednávání s investorem jsme se mohli plně spolehnout na jejich podporu,“ pochvaluje si spolupráci s EY Marek Rabas.

A jak vývojáři z Brna finanční injekci od čínské firmy využijí? Plánují investovat zejména do vývoje a posílení svého týmu. Vedle financování nezbytného pro svůj další rozvoj získali zkušeného globálního partnera, který jim pomůže jak při samotné tvorbě her, tak zejména také při jejich co nejefektivnější distribuci (například na svém domácím čínském trhu). 

O EY | Building a better working world

Smyslem EY je přispívat k tomu, aby svět fungoval lépe. Proto pomáháme klientům, našim zaměstnancům i širšímu společenství vytvářet dlouhodobé hodnoty a posilovat důvěru v kapitálové trhy. Týmy odborníků EY, vybavené nejmodernějšími technologiemi, působí ve více než 150 zemích celého světa – provádějí audity a poskytují klientům širokou poradenskou podporu, která jim umožňuje růst, transformovat se a efektivně fungovat. Naši auditoři, konzultanti, právní a daňoví poradci i odborníci na strategické a transakční poradenství si kladou ty správné otázky a dokážou najít ty správné odpovědi na složité problémy dnešního světa. 

Název EY zahrnuje celosvětovou organizaci a může zahrnovat jednu či vícečlenných firem Ernst & Young Global Limited, z nichž každá je samostatnou právnickou osobou. Ernst & Young Global Limited je britská společnost s ručením omezeným garancí, která neposkytuje služby klientům. Informace o tom, jak EY shromažďuje a používá osobní údaje, a o právech fyzických osob stanovených právními předpisy o ochraně osobních údajů jsou k dispozici na ey.com/privacy. Členské firmy EY neposkytují právní služby v zemích, kde to zákon neumožňuje. Podrobnější informace o naší organizaci najdete na našich webových stránkách www.ey.com/CZ.

Tagged