Mobilní technologie pomáhá policejním a pohotovostním službám v celé Evropě

Usnadňování práce policistů díky mobilní technologii je téma blízké srdci vedoucího evropské divize Panasonic Mobile Solutions, kterým je Daiči Kato. V článku objasňuje, jak reaguje společnost Panasonic na potřeby policejních sil, pohotovostních služeb a veřejného sektoru v Evropě.

PRAHA, 12. července 2021 – Dodnes mne provázejí velmi milé vzpomínky z dětství a pociťuji velkou hrdost, že můj otec sloužil u tokijské metropolitní policie. Mám to štěstí, že mám pár skvělých rodinných fotografií, které mi tu dobu připomínají – já, jak jedu na přední části motocyklu, a jak stojím s rodinou před policejním autem mého otce. Myslím si, že kombinace výchovy ve spojení s posláním v Panasonic TOUGHBOOK je jedním z hlavních důvodů, proč mě fascinuje role, kterou mohou mobilní technologie zastat při práci policie, záchranných služeb a ve veřejném sektoru. 

Během doby, kdy jsem pracoval pro společnost Panasonic v USA, jsem mohl s radostí sledovat rozsáhlé zavádění našich odolných mobilních výpočetních zařízení pohotovostními službami a veřejným sektorem. Veřejný sektor byl vlastně hlavním odbytištěm prodeje. Když jsem v roce 2018 nastoupil do evropské divize Panasonic TOUGHBOOK, měl jsem možnost porovnání a překvapilo mě, že oproti USA zde bylo naše zastoupení ve veřejném sektoru výrazně nižší. Kladl jsem si otázku, proč tomu tak je. Pravdou je, že americká policejní auta a vozidla záchranné služby jsou mnohem větší než naše. Nabízejí mnohem více prostoru pro umístění TOUGHBOOKŮ.

Jsou evropská auta na TOUGHBOOKY moc malá?

Věděl jsem však, že to nemůže být jediný důvod. Po rozsáhlém výzkumu, rozhovorech a nyní i několika velkých úspěších jsem si uvědomil, že důvodem představovalo špatné stanovení priorit – nikoli malá auta! Spolu s rozvojem mobilních pracovních sil rostou i jejich potřeby, co se týče speciálních mobilních výpočetních zařízení.

Vezměme si například policejní složky. Když jsme hovořili s evropskými policisty, dozvěděli jsme se, že je pro ně zásadní bezpečnost dat, schopnost používat zařízení za každého počasí a podpora přechodu od tradičních metod k metodám využívajícím technologie. Kromě toho nás ujistili, že zařízení se vejdou i do menších evropských vozidel.

Ve výsledku jsme upřednostnili takové prvky, jako jsou vyměnitelné a šifrované disky pro zabezpečení dat. Pokračovali jsme ve zdokonalování našeho robustního a ergonomického designu. Přidali jsme možnosti odborných služeb, které pomohou ve všech oblastech od rychlého vytváření nového aplikačního softwaru až po navrhování speciálních doků pro vozidla jakékoli velikosti. 

Tento proces zacílení, naslouchání a reagování na potřeby přijímají pohotovostní služby a veřejný sektor velmi dobře. Je úžasné sledovat policisty v Londýně, kde nyní žiji, jak při své práci používají zařízení Panasonic TOUGHBOOK. 

Nadále pokračujeme ve vývoji, abychom vycházeli vstříc vyvíjejícím se potřebám. Vezměme si například plány na nahrazení komunikačních sítí záchranných služeb v celé Evropě. Jakmile budou nejnovější komunikační systémy online, budou naše zařízení danému účelu vyhovovat. Ve Velké Británii byl Panasonic první, kdo získal oprávnění k používání zařízení Microsoft Windows v nové síti záchranných služeb (ESN).

Zaslechl jsem poznámku důstojníka hasičského a záchranného sboru v Dorsetu a Wiltshire: „Zatím využíváme pouze zlomek toho, co zařízení TOUGHBOOK dokáže. Těšíme se, že budeme moci využít další možnosti, které nám jeho potenciál nabízí.“ Připomíná mi to obchodní filozofii společnosti Panasonic a zejména její příslib „přínosu pro společnost“. 

Jsme podnikatelská společnost, ale máme také společenský účel, a je skvělé vědět, že naše řešení si uživatelé cení. Doufejme, že zaměření společnosti Panasonic na poskytování maximálně odolných mobilních výpočetních zařízení pro veřejný sektor v celé Evropě pomáhá posilovat bezpečnost našich komunit a všech občanů.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá pěti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků
  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global